• düne kadar yurt içi seçmen kaydı sorgulamasında aynı binada kayıtlı diğer seçmenler de görülebilirken şimdi sadece kendi hanenizdeki seçmeni görebileceğiniz bir değişiklik yapmışlardır. bunca hayalet seçmen vakası ayyuka çıkmışken böyle bir değişikliğin sebebinin ne olduğunu tahmin etmek güç değil; görmeyelim, duymayalım, konuşmayalım.

ysk kendi sitesinden halen binada kayıtlı seçmen listesi görülebilmektedir.
    ysk sorgu sayfası

edit: artık ysk sitesinde de görüntülenemiyor. `@unicornknight`a uyarısı için teşekkürler.
  • büyük nimet.
  • findeks tarafından sağlanan risk raporunu da buradan ücretsiz alabileceğiz. arada güzel şeylerde oluyor.

https://tr.sputniknews.com/…poru-ucretsiz-alinacak/
  • genellikle <turkiye'ye yakismayacak derecede> duzgun calisan sistem.

ama bazen cok sacma hata uyarisi vermekte.
    "sistemde teknik bir hata oluştu. lütfen sistem görevlileri ile irtibata geçiniz."

sistem gorevlileri de kim ben nereden bileyim!?
  • sezar'ın hakkı sezar'a, ak parti iktidarının "bizi kıskanıyorlar" diyebileceği yegane hizmettir. dünyada pek eşi benzeri de yoktur. hele pimpirikli bir insansanız ihtiyacınız olan tüm belgelerin elinizin altında olması ayrı bir ferahlık yaratıyor. e-devlet belgelerinin geçerliliği ve güvenirliği noksansız hale gelirse deme keyfine. bir örnekle açıklayalım. emlak kredimi tamamladım, ipotek fekki işlemi yaptıracağım. banka görevlisi e-devlet üzerinden başvurumu yapıyor ve tamamlanan başvuruyu e-devlet üzerinden görebiliyorum. bu esnada cep telefonuma bilgilendirici mesajlar geliyor. e-devlet sözlüğe konuk çağrılsın. iktidar bu hizmetteki başarısını diğer her alana yaysa "uzay aracımız göklerde" sloganı b-film senaryosu gibi durmazdı.
  • günlerdir 2 farklı telefon 2 farklı operatör ve wifide denememe rağmen internet bağlantınız yok hatası veren bir uygulama şu an benim için
  • mobil uygulama internet bağlantı hatası vermektedir günlerdir
  • henüz yeni hizmete sundukları kredi risk raporu hizmeti çalışmayan devlet portalı.

şöyle ki bu rapora başvuruda bulundum ve raporunu hazırlandı şeklinde rapor erişiminde kullanılacak şifre sms olarak geldi. ancak ne hikmetse raporu görüntüle butonuna tıkladığımda sayfa bulunamadı durumuna düşüyor. bankalar birliğinin sitesi üzerinden rapora ulaşayım derseniz de başvuru no alanına girdiğiniz bilgiyi kabul etmiyor çünkü yalnızca nümerik değer beklerken e-devlet üzerinden oluşan başvuru no a,c,d gibi karakterler de içeriyor (hexadecimal ise bile rapora ulaşacağınız sayfadaki kontrol yetersiz). bakalım ne zaman düzelecek.
  • ptt'den şifre almadan yeni kimlik kartınız ile giriş yapabilirsiniz.
    ancak bilgisayarınıza bağlı bir tane çipli kart okuyucu olmalı.
    işimiz gereği şirketimizde kart okuyucu bulunmakta, sistemin nasıl çalıştığını görmek için bu yöntem ile giriş yapmayı denedim.

e-devlet sitesinden giriş yöntemini kimlik kartı seçiyorsunuz, öncesinde linki verilen kimlik kartı uygulamasını indiriyorsunuz, java destekli bir uygulama onun için java’yı da kurmalısınız.
    giriş esnasında kimlik numaranızı girip onaylıyorsunuz ve site size bir adet kod veriyor, o kodu kimlik kartı uygulamasına giriyorsunuz, kimlik kartınızı kart okuyucunuza takıp kimlik alırken size verilen şifreyi giriyorsunuz.
    şifre onaylandıktan sonra siteye otomatik olarak giriş yapılabiliyor.
  • hizmet ağını her gün biraz daha genişleten kaliteli sitedir.
hesabın var mı? giriş yap