• yine sessiz sedasız oranları yükseltip düz faizi 20 yapmış. turuncu ekstra ile bu 22'ye çıkıyor.
    stopaj düzenlemesini de hesaba katınca eski 0,85 lik orana göre normal brüt faiz %24,58 falanmış gibi oluyor.

yani ülkede faiz artmıyor (yersen) ama faizi getiriye göre hesaplarsan şu an 1tl'ye bile %24,6 faiz alabiliyorsun.

lan ingciler cins misiniz olm siz, neden adam gibi duyurmuyorsunuz bunları ben anlamıyorum sizi.
  • işi bitince müşterinin g.tüne tekmeyi vuran hesap. %5 yazmışlar utanmadan, hiç vermeseydiniz...
  • e turuncu hesap olan hesabınızdan eft yaparsanız ücret kesilmez. diğer hesaptan yaparsanız kesilir. önce ücretsiz olan hesabınıza aktarım yapmanız lazım, ki bu da ücretsiz zaten.
    son eft onay ekranında bu eft tutarı da yazar zaten, görerek onaylıyorsunuz.
  • internetten başvuru formu doldurdum,1 hafta sonra kurye kartı getirdi, şifre birkaç gün sonra telefona sms ile geldi,internet bankacılığını da internet sayfasından gerekli bilgilerle açtırdım,internet arayüzü biraz zayıf ama yine de aradığınz her şey mevcut,havale-eft pek kullanmam ama yine de ücretsiz şu an,13.50 faiz oranıyla günlük işliyor paranız,her gece 03.30 da faiz hesabınıza geçiyor,hafta sonu ise pazartesi sabahı 3 günlük olarak yatıyor,piyasa koşullarına göre fiba bankadan sonra en yüksek faiz ing'nin,bu oran tabi ing'den ilk defa hesap açanlar için geçerli.
  • günlük usd faiz oranı %3,5'tan %3'e indirilmiş hesap. yakında tüm bankaların oranları birbirine yakınsayacak gibi görünüyor. turunculuğunu kaybedip aynı bokun laciverdine evrilmesi an meselesi.
  • çalışmaya başlamadan tüm ilişkimi kestiğim bankanın hesabı. şöyle ki, kart başvurusunu internetten yaptım. bir ay geçti ses seda çıkmadı. ben de yakından takip edemedim hastalıklar vs. dolayısıyla. sonra müşteri hizmetlerini aradım. bana kartımın kuryede olduğunu, ev adresime mi iş adresime mi istediğimi sordu konuştuğum adam. iş adresime istedim. birkaç gün içinde elimde olacağını söyledi. aradan bir ay daha geçti. yani toplam yaklaşık iki ay sürdü. artık bana da illallah geldi. tekrar aradım ve iptal etmek istediğimi, kartı istemediğimi, hesabımı da kapattırmak istediğimi söyledim. aldığım cevap "sizin kartınız veya hesabınız yok ki zaten" oldu. "nasıl yani, bi önceki aramamda arkadaşınız bana adres seçeneği bile sundu kartımı göndermek için" dedim, "hayır sistemde hiçbir şey görünmüyor" cevabını aldım. yani önce başvurumu aldılar, sonra sistemde görünmeyen bir kart için bana adres seçeneği bile sundular, sonra da sizin zaten hiçbir şeyiniz yok ki diyerek olaya hiç hoş olmayan bir tavırla yaklaştılar. ben de bu konunun ing bank gibi bir firmaya yakışmadığını, daha kurumsal bir yaklaşım beklediğimi ve bu sorunu ekşi sözlüğe yazacağımı söyledim. umarım onlar da, kart başvurusu yapmak isteyenler de okurlar. almayın demiyorum, isterseniz başvurun ama bunları bilerek takipçisi olun.
  • bu bankada ömür 1 yıldır,1 yılın sonunda faizleri o kadar komik olur ki arkanıza bile bakmazsınız.
    e-turuncu hesabı piyasayla anlık işler sabit değildir yani 1 yıllık süre içinde banka faizleri azaltabilir ya da yükseltebilir bunu da hesaba hemen yansıtırlar.
    güncel hoşgeldin faizi şu ara 21 ama turuncu kartı ile ayda 750 tl alışveriş,fatura vs yaptığınız takdirde +2 daha ekleniyor gelecek aydan itibaren 23 faiz almış oluyorsunuz,üstelik günlük faiz alıyorsunuz 30 gün 40 gün bekleme derdi yok,her an para çekip ekleyebiliyorsunuz.
    birçok banka en fazla 3 ay hoşgeldin faizi verirken ing 1 yıl veriyor ,ayrıca ayda 750 tl alışveriş yapılınca herhangi bir banka atmsinden ayda 3 defa ücretsiz çekim yapabiliyorsunuz.
  • 1 senedir kullandığım şubesiz internet bankacılığı. genel olarak memnun olmama rağmen bugun kullanmayı bırakıyorum kendilerini. sebebi ise 1 yıldır devam eden %21~22 faiz oranını zınk diye %10 çekmesi. bunun anlamı bence yeter artık git demek oluyor ee ben durur muyum ? hayır. artıları işlevsel uygulaması ve günlük faiz işlemesi
    eksileri; %10~13 faiz (ceptetep 14, en para 18~21 verirken) , mesai saatleri dışında eft talimatı almaması, atm azlığı ve döviz yatırımı ve çekiminin sadece bazı atmlerce yapılması.
    sonuç olarak bugun bu bankayı bırakarak (hesabı da kapatırım bir ara) burgan bankın dijital mevduat hesabına başvurdum ~ 21-24 faiz oranına sahip ve eft, hesap isletim ucreti gibi masraflari yok. aktif olarak kullanmaya baslayınca basligina yazacagim.
  • ing bank'ın, internet/mobil üzerinden sunduğu bankacılık hizmetidir.
    aynı enpara'da oldugu gibi, hesap işletim ücreti, havale, eft gibi transferler sene sonuna kadar ücretsizdir. hesap açtığınız tarihten itibaren 1 yıl boyunca da hoşgeldin faizi kazanabilirsiniz. 3 mayıs 2017 itibariyle 13.50% yıllık faiz oranı olup , bunu günlük olarak hesaplarınıza faiz işleterek yansıtır. yani paranızı 30-32 gün gibi bağlama derdi yok. 1 sene boyunca faiz yüksek oldugu için ve günlük işletildiği için değerlendirebilirsiniz gençler.

örnekle de açıklayalım. 50.000 tl'niz var diyelim. 50.000 tl için günlük size, 15.7 tl faiz verir. (50.000 x 13.5% x 0,85 / 365). 1 gün sonra paranız 50.015.7 tl olur.

for more info : https://www.ingbank.com.tr/…turuncu-hesap/e-turuncu
  • 3 aylık hoşgeldin faizi süresince %35 faiz algısı yaratarak, sadece ilk 10 gün %35 veren, sonraki 10 gün %31 ve bugün itibarıyla %29'a düşüren hesap. yalan, dolan bir satış politikası yani

edit: 3 ay sona erip, online'dan bakiyenizi havale etmek istediğinizdeyse sim kartınızdaki bloke nedeniyle işlem yapılamıyor gibi saçma sapan mesajlar geliyor, yapacağınız işlemi bir şekilde manipule etmeye çalışıyorlar
hesabın var mı? giriş yap