• karşılıksız aşkımın düğününün gerçekleştiği otelin karşısındaki çalılıkta içtiğim şarap.
  • izmirin kopek olduren sarabi
  • düğünümüzün gerçekleştiği otelin balayı suitinde bize sunulmuş şarap. şarabın etiketinde de altına not düşmüşler, köpüren. bildiğin şampanya gibi sallıyosun yani köpürüyo :) içmedik ama, attık bavula, salonumuzda sergiye çıkardık aşifteyi. ulen otele bayıldığımız parayı yazmayayım burda da, köpek öldüren şarabını mı reva gördünüz gözünüze dizinize dursun dedik. siz siz olun otelde düğün yapacaksanız içki konusunda önceden iyice bilgilenin. telefonda rakı için hangi markayı kullanıyorsunuz dediğimde yedi rakı demişti kadın, herhalde nezle yeni rakı demeye çalışıyor demiştim. google'da 7 rakı diye aratınca anladık hanyayı konyayı rakıdan zehirlenen çıkmadı allahtan.
  • bir ara üzerindeki etikette şirket irtibat telefonu olarak 535'li bir numaranın göründüğü şarap.
  • cal karasi ciktigindan beri izmir'de tuketimi dusmus olan sarap.
  • kabak koyunda ilk kez rastladığım ama yarısını ictikten sonra "acaba ne ki bu?" diye bakmayı akıl ettiğim şarap. hatta italyan bi oğlan "oooh, efes wine" diyince, "la allahın salağı, biradan öğrenmis efesi her gördügü ickiye efes diyo" diye de düşünmedik degil. :o soğuk içilince gayet iyiydi ama fiyatı konusunda aynı şeyi diyemiycem...
  • sirkeyle şarap arasında bir şey.
  • sosyete olunca'ayy ben bunu nasil içmisim ayol ' dediimiz eski dost.
  • paranız azsa ve kafayı bulmak istiyorsanız bir tane efes güneşi, üstüne cila niyetine 2-3 bira birebirdir. yalnız sürekli bu şarabı tüketmek unutkanlık, anlatılan bir şeyi anlayamama, reflekslerde azalma, iki haneli iki sayıyı bile toplayamama problemleri yaratıyor.
  • her ne kadar izmir kopekoldureni olarak anilsa da soyleyene sensin kopek, o asil bir sarap denilecek kadar guzel bir ickidir. guzel marmara kopekolduren olabilir, ankara'nin neyi meshursa artik o da; ama, efes gunesi guzelliktir, sarabin yaninda denizin tadini hissetmektir gerekirse illa ki edebi bir tanim kendisi icin.

ne kalite bordeauxlar, cotes du rhonelar ictim; ama, efes'ten aldigim keyfi hicbir saraptan alamadim. istanbul'da arayanlar ortakoyde portakal yokusuna hemen cikmadan onceki, baklavacinin yanindaki tekel bayiinde bulabilirler bir de sanslari varsa.
hesabın var mı? giriş yap