• ilk kez içiyorum, ancak anlamadığım bir şey var, böyle bir birayı neden sınırlı sayıda üretiyorsunuz?

hasta mısınız?
  • sağlam bir miktar stok etmeyi planladığım biradır. 6 ay ömür biçmiş efes. bu lezzeti en azından yaz başına kadar yaşayayım. efsane bir bira olmuş.
  • türk firmaların bugüne kadar çıkardığı biralar arasında en azından denediklerimin arasındaki en lezzetli bira olmuş diyebilirim. ama yine de bir şey eksik niyeyse biraz bardakta bekleyince köpüğü gidince su içiyormuşsun gibi oluyor o ilk tadı koruyamıyor. yine de umarım üretilmeye devam eder. parası neyse veriyoruz zaten etsin yani lütfen ve de bozmasın.
  • bunu sürekli üretmezsen yazıklar olsun sana efes. kırk yılda bir bira ürettin onu da sınırlı sayıda tutma lütfen. iddia ediyorum bu birayı tombul efes şişesinde değil de yabancı marka adı altında afili bir şişede piyasaya sunsaydı şu an başlıkta beş sayfa entry vardı.
  • ne yazik ki şu aralar bulduklariniz son winter blue'lar. yeni uretimi olmayacak.

en azindan bir sonraki kışa kadar...
  • bir köy tekelinde gördüm ve hemen aldım. sanırım en son içenlerden biri olacağım. umarım aynı tadı başka isim ile de olsa tekrar piyasaya sunarlar...
  • dünyada örneği bulunmayan bir karışım. arpa , buğday , çavdar ve yulaf maltları. filtresiz bir bira. şerbetçi otu çamsı çiçeksi bir koku ve aroma veriyor . tüm hammaddeler ülkemiz topraklarından. bence mükemmel bir bira olmuş. üzülerek limitli üretim olduğunu öğrendim . herkes bitmeden tatsın derim. umarım yine böyle biralar gelir. malesef ki ülkemizde filtresiz bira çeşitliliği çok sınırlı (jelibon tadında bomonti red ale favorim) . yabancı birkaç arkadaşıma da denettirdiğimde, daha önce böyle bir bira içmediklerini ve çok beğendiklerini ilettiler. bu bir türk gururudur. teşekkürler efes.
  • bana yıllar sonra efes aldıran bira. bu kez olmuş dedim, onu da sadece kış için sınırlı üretim yapmışlar. gördüğüm kadarıyla genel olarak beğenildi, umarım üretimine devam ederler.
  • zaten sınırlı üretim, kalkmadan içelim bol bol dedik ama piyasada bulmak da mesele. bugün mesai çıkışı akşamki derbi için 2 tane alayım diye migrosa gittim gençler-ankaragücü maçı var diye valilik alkol satışını yasaklamış (market stada yakındı) bir de bant çekmişler alkol reyonuna. 300 metre ilerisindeki tekelde satış vardı artık nasıl bir yasaksa onu da anlamadım ama tekelde bu biradan bulamadım.
  • gövdesi hoşuma gitti, lezzet olarak da çeşitli aromalar sunuyor bence olmuş bu bira ama çok fazlası bayar gibi hissettirdi.
hesabın var mı? giriş yap