• ceylam ertem'in 'yine de amin' albümünün ilk ve bence en iyi şarkısı. düzenlemesi bana onno tunç'un sezen aksu aranjmanlarını anımsattı.
  • yine de amin albümünün çıkış parçası mıdır bilmiyorum ama değilse bu olmalıdır.
  • ilk kez bir ceylan ertem albümünü çıkar çıkmaz dinliyorum, yine de amin.
    güzel bir açılış şarkısı olmuş.

dağlar dar geliyor
    off kalbim soluyor
    aşıklar böyle söylüyor
    insan zalim
    insan alim
    insan bir bilmece

bir masum bebeğin elleri
    bu bak şiddetin gözleri
    ahh vicdanın sesleri
    insan zalim
    insan alim
    insan bir bilmece

yordu kırdı döktü efsunludur dünya
    kolaya kaçanlar sezemiyor asla
    acı sancı yara muhteşemdir korkma
    doya doya dokunsun o soluklasana
  • yine yapmışsın yapacağını be ceylanım. klibi de hiç fena olmamış hani, gerçi sadece sesini duymam bile tüm duyu organlarımı harekete geçirdiği için pek de önemli değil.. sen her türlü iyisin.
  • tüm hüznüne rağmen insanı iyi eden şarkılardan.

"acı sancı yara muhteşemdir" diyor ya daha ne desin? daha nasıl güzel anlatılır ben bilmiyorum.

bazen tek istediğin kendi canını acıtmak, kendi yaralarını kanatmak oluyor ya aç o anlarda ceylan'ı.. yalnız olmadığını anla.. yalnız değilsen umut da illa ki vardır.

https://www.youtube.com/watch?v=5o4to8zmldk
  • "yordu kırdı döktü efsunludur dünya
    doya doya dokunsun o solukla sana"
    nefiss bir şarkıı nefis.
  • sanırım hayata neden herseye rağmen tüm gücümüzle tutundugumuzu anlatıyor su iki dize.

doya doya dokunsun o soluklasana
  • official videosu akustikhane versiyonu kadar başarılı olmadığı -hatta bu söylemi bir adım öteye götürmek gerekirse, ondan çok daha silik olduğu- için yeterince ses getirmemiş parçadır. önce orijinal haline denk gelsem parça benim için çöp olabilirdi. o kadar prodüksiyona yazık; koy işte şunu klip olarak.

https://www.youtube.com/watch?v=6qm7qd1nxfq

ceylan ertem'i anima'yla tanıdım; tarzını baştan ayağa değiştirdi ama hala bir yerlerde bir hata yapıyor. ceylan ertem/@kerim i fenasi

"insan zalim, insan alim, insan bir bilmece..."
  • günün şarkısı. bazen bir şarkıyı sadece "o" seviyor diye sever ve bütün gün art arda dinlersin... aynı anda aynı şarkıyı dinleyip aynı duyguları paylaşırsın...

"yordu kırdı döktü efsunludur dünya
    acı sancı yara muhteşemdir korkma..."
  • ceylan ertem'in sesine en çok yakışan şarkılardan biridir. bana göre şarkının akustikhane versiyonu ilk haline nazaran çok daha iyidir. ceylan ertem neredeyse tüm şarkılarında olduğu gibi bu şarkıyı söylerken de resmen yaşamış ve o duyguyu dinleyenlerine hissettirmiştir.

ceylan ertem- efsunlu dünya ( akustikhane)
hesabın var mı? giriş yap