• bu sene hobi olarak gideceğim üniversite.

gelelim asıl konumuza 22 yaşındayım bugüne kadar toplam 3 üniversite bıraktım. 4.üniversite olarak izmire gitmeyi düşünüyorum. orayı bırakırmıyım ? hayır bırakmam orada yaşamayı düşünüyorum.
    eve çıkmayı düşünen arkadaşlarımız yeşillendirirse tatlı olur.
  • helal olsun dediğim üniversitemdir. yapılmayanı yapar. duyarlıdır. soma faciasını böyle anıp beni ve tüm mezunlarını böyle onurlandırmıştır. ege üniversitesi soma faciası anması
  • sosyal bilimler enstitüsü insanı katil edebilecek bir öğrenci işlerine sahiptir.

dün basit bir yüksek lisans ön kaydına evrak teslim etme için tam 8 saat -yazıyla "sekiz"!- bekledim.

aslında ilk cuma günü gitmiştim iki programa kayıt için. titiz insanım, yayınladıkları rehberdeki kurallara tamı tamına, harfi harfine uygun olarak tüm belgeleri hazırladım. hemen teslim edip çıkmak derdim, beklemek herkesi sıkar malum. sabah vakti gittim. sıra müthiş ağır ilerliyor. 44 numara yandı. sonra ben sıramı aldım, baktım: 188! yazıyla, yüz seksen sekiz! öğlen nihayet sıram geldi. memur bey dedi ki, rehberde yazmıyormuş ama bundan sonra artık belgelerden ikişer nüsha getirilecekmiş. herkesin vızır vızır fotokopi çektirmeye çalışması o yüzdenmiş meğer. yani iki programa girerken her belgeden dört tane getirilmesi gerek. o yüzden belgeleri çiftlemek için bir programa başvurup diğerini de sonraki kayıt gününe, yani düne, bırakmaya zorlandım. zira fotoğrafı o an çoğaltmak namümkündü. bu arada hangi akılla yüksek lisansa kayıt için sadece 2 gün -yazıyla iki!- verilir ki?

neyse düne gelelim. kalabalık olacağını bildiğim için saat tam 10'da oradaydım. düğmeye bastım ve 296 geldi! yazıyla iki yüz doksan altı! ve ancak saat 6'da girip kaydımı yapabildim, sinir, stres, uykusuzluk, tedirginlik içinde. on yaş yaşlandım anasını satayım. ve saat 5'te bitmesi gereken kayıtları akşam 8'de bitirebildiler. bir 400 kişi kadar da, normalde kayıt alınmaması gereken yarına kaldı.

kardeşim, her sene başvuran öğrenci aşağı yukarı aynı olur. bu ne biçim plansızlık, sorumsuzluk, insana değer vermezlik? insanlar abartısız on saat bekletirilir mi, resmen işkence yahu! kayıt süresini eşek gibi uzatmak zorunda kalacağınıza baştan dokuz eylül'ün yaptığı gibi on gün falan yapsanıza? daha kazanmadan nefret ettirdiniz lan!
  • ege üniversitesi öğrencileri çay lobisine bi' uğrmalı bence. danışma gibi de kullanabilirler. https://twitter.com/caylobisi
  • dönem itibariyle yemekhanesi 2.75 tele olmuş devlet üniversitesidir.
  • mavi üniformalı teröristler, ışid karşıtı stand'lra ve "herkese benden çay, tayyip'e yok!" pankartı asan çay lobisi'ne saldırıp gözaltına aldığı üniversite.

http://www.gelecekgazetesi.org/…listen_gozalti.html
    https://twitter.com/…ince/status/515493372761739264
    https://twitter.com/…2014/status/515485372097515520
  • şu anda tam kütüphanesinin karşısında müzikli, röportajlı baya yüksek sesli etkinlik yapılan okul.

üstüne üstük okulun tüm toplulukları oradalar, lan bir kişi çıkıp yanlış yerde bu etkinliği yapıyoruz demiyor. hay ben sizin topunuzun beynini seveyim..

kütüphanenin içinde sesli konuşan hayvanların olduğu okuldan ne beklersin.. ama insan bekliyor işte..
  • üniversite açıldığı zaman bir hafta boyunca topluluk alanında, topluluk standlarının kurulduğunu bilmeyen, bilmemeyi geçtim öğrenemeyen freshmanleri üzmüş üniversite.

öss kasa kasa orka dönmüşsün küçük kardeş, bi git o alana da sosyalleş azıcık.

not: doğma büyüme 25 yıllık izmirliyim, anadolu çomarı çıktım.

çıkın kütüphaneden sevişin gençler, eğitim kurumu kütüphane falan demişiniz de okulun açıldığı hafta, napıyon sınava mı çalışıyon anlamadım ki, hoca derslere bile girmiyordur muhtemelen. insanlar kaynaşsın, sosyalleşsin diye var bu olay, toplulukları tanısınlar, hobiler edinip aktivitelere katılsınlar diye. duyan da final haftası topluluk alanında metallica konseri veriliyor zannedecek eheh.
    bu agresiflik bu yaşta fena, daha sonra strese girmek için daha başka zamanlarınız olur, her gördüğünüze çomar çomar diye vikvik etmeyin.
  • sike sürülecek beyin yok bazı insanlarda lan. yemin ederim yok.

basit toplumsal kurallar vardır mesela. eğitim kurumlarının yakınlarında gürültü yapılmaz amına koyim. özellikle kütüphane ve çevresi bu konuda daha hassastır.

işte bu olayı savunan çomarlar, metrolarda inene öncelik vermeyen, yürüyen merdivenin solunda bekleyen, yere tüküren, yardım edildiğinde teşekkür etmeyen çomarlardır.
hesabın var mı? giriş yap