• edebiyat fakültesi flash tv gibi olan üniversite. önünde sürekli halay çeken bir grup var.
  • pkk sempatizanlarının, kürt milliyetçilerinin cirit attığı üniversite. civardaki kürtleri örgütlemeye çalışan; bebek katilinin kitaplarını okula getirip milletin içinde gerine gerine okuyan; ben kürt sen türk diye ırkçılık yapan... her yere sızmışlar, say say bitmez. bir de türkleri ırkçılıkla faşistlikle suçlar bunlar.

bir de "halkların kardeşliği" bahanesi altında bunlara sempati besleyen beyaz türkler var ki, sormayın gitsin, iğrençler tek kelimeyle.
  • iletişim fakültesinde öğrencisi olduğum okul.
    bilen bilir iletişim fakültesiyle edebiyat fakültesi aynı binadadır. önünde genişçe bir çimenlik bulunur. bir de ege cafe. eczacılık ve yabancı dillere komşudur. şimdi efendim benim okulda 2.yılım. 2 yıldır bu pkk'lıların yapmadığı rezillik kalmadı. dersten öğrencileri çıkartıp fakülteyi kapatmaktan yakıp yıkıp dökmeye kadar. belli dönemlerde konser vs düzenlerler yine bu çimenliğin oralarda.konser dediğime bakmayın. çal keke çal havasında şeyler. bugüne kadar gördüğüm bu adamlar polisle çatıştı, öğrenci gruplarıyla çatıştı. fakülte basıp ders işlenmesini engelledi. yabancı diller ek binasını yağmaladı. ve en son yaşanan olay. bu kadar öncül olay yaşanmışken üniversite yönetimi ne yaptı ? bu barzoların her hareketine sustu. lan adamlar peşmerge kıyafeti giyip geldi lan. apo resmiyle pkk bayrağı açtı. ne yaptı bu amına kodumun üniversitesinin yönetimi. hiçbir şey. şimdi bu olay oldu. 3 gün tatil vermişler. lan amın koyayım tatilinin adam öldü lan. öğrenci öldü. bugün o yarın ben. can güvenliğimiz olmadan okuyoruz siktiğimin okulunda.
  • duvarlarinda pkk burda yazan okul. bu itler oyle buyuk bela ki kurtulmak mumkun degil. adamlar okumaya gelmemis teror estirmeye izmire geliyorlar.
  • bahar şenliklerinin iptal edilmesinin sebebi, hakkari'den akrabasını toplayıp getiren kürt öğrencilerin üniversitede olup olmadık her yere çadır kurup kaçak kat çıkmaya çalışmasıdır. nevruzda falan yaşanan rezilliği hatırlayalım dilerseniz? kürdistan diye bağırıp halay çekiyordu kürtler.

okulun beyinsiz tembel öğrencileri her şeyi boykot etme derdinde. adamlar o kadar salak ki, soma olayından sonra derse devam eden sınıfları basıp öğrencileri tehdit etmişlerdir ve bu adamlar başkalarını faşizm ile suçluyor. neymiş böyle bir günde ders işlenmezmiş? olm adamlar ders işliyor pijama partisi yapmıyor. ders işliyor ki, günün birinde para kazanıp restaurant açarsa sen de oraya garson olasın diye.
  • bir ege üniversitesi edebiyat fakültesi öğrencisi olarak; sivas, çorum, maraş katliamlarını lanetleyen biriyim. faşist değilim, ayrıca faşistliği hastalık olarak görüyorum. lgbt bireylere anayasal eşitlik, evlenme ve çocuk evlat edinme haklarını savunuyorum. bir sosyal demokrat olarak devrimciliğin türkiye'de gelişmeyeceğini düşünüyorum ama devrimcilerle sohbet etmekten zevk alıyorum. yöresel ezgilerden hoşlanıyorum. bunlarla hiç bir problemim yok, ege üniversitesi'nde beni rahatsız eden tek şey, alenen yapılan pkk ve apo propagandasıdır. yukarıda bazı arkadaşlar, laf cambazlığı yaparak benim gibiler birer suçlu olarak göstermeye çalışmış ama ben çok iyi biliyorum ki biz öyle değiliz. bizim insanlarla ya da farklılıklarla hiç bir problemimiz yok sadece teröre ve her türlü şiddete karşıyız.
    ayrıca ben kimsenin üniversite'de tek dil, tek din, tek halk, allah için savaşa ya da mozaik değil beton gibi söylemler duymadım. ancak bunu suserlerin takdirine bırakıyorum. eğer haklıysam bu entarime gelecek destekleyici mesajlarımı size göstereceğim. haksızsam karşıt mesajları da yayınlayacağım. ama ben haklı olduğuma inanıyorum.
  • cinayet işlemiş öğrencisi hakkında açtığı disiplin soruşturmasıyla, tepkilere karşı kayıtsız kalmamış (ya da kalamamış), takdir ettiğim üniversitedir.
  • bir üniversite düşünün ki kimin girip çıktığı belli değil, içinden metro ve otobüs geçen, yayaların elini kolunu sallayarak girdiği, arabalara sadece kafasına eserse kimlik soran güvenliklerin olduğu, içinde kocaman bir kipa olan, kötü bir muhitle her yerden yol bağlantısı olan, kampüsünde abidik gubidik insanların, kızlara laf atan adamların dolaştığı, okuldan geç çıksan karanlık yollardan geçerken korkudan kalbinin durduğu, bir eylem olsa dışarıdan gelen ne idüğü belirsiz öğrencilikle uzaktan yakından alakasi olmayan saçma sapan bir kalabalığın yığıldığı, kayıt döneminde mesela, izinsiz bir sürü saçma sapan standın açıldığı, yani kısaca at koşturabildiğiniz ve kimsenin size bir şey yapmadığı bir üniversite düşünün. içinde tacizcisinden dilencisine, öğrencinin cebindeki azıcık parayı da duygu sömürüsü yapıp yalanlar atıp almaya gocunmayan üçkağıtçılarına kadar her türlü pisliği bulunduran bir üniversite. kendini içinde güvende hissetmediğin bir üniversite. oysa ki en önemli ve tek görevi bünyesindeki öğrencinin güvenliğini eksiksiz bir biçimde sağlamak olan rektörün, işinin gücünün saçlarını yapıp bölüm bölüm dolaşıp yalakalıkları kabul ettiği bir üniversite düşünün... dersliklere zarar vermek, pkk propagandası yapmak, ülkücü ocaklarından içeriye adam sokmak falan yasak değil de, kampüsteki hayvanlar için para toplamak yasak, o küçücük kutuyu kontrol ederler haftalarca niye hala burada izin alacaksınız diye. duvarlara provokasyon amaçlı siyasi şeyler yazabilirsiniz, afişler asabilirsiniz ama tiyatro oyunun afişini söktürürler görünce, "yeterli izin" alınmamış diye.

böyle bir üniversite, rektörü acilen istifa etmesi gereken üniversitedir. öğrencilerin güvenliğinin garantisini veremiyor çünkü. başka bir şey demeye gerek yok.
  • en rahat öğrencilerini bile şaşkınlıkta bırakacak kadar rahat ve geniş takılan okulum.
    (bkz: simdi yatayım yarın erkenden kalkıp test ederim)
  • yoneten kadrosu, kampusun icinde ne oldugu ile ilgilenmek yerine alisveris merkezi yapimi icin 3 kurusa 40 seneligine kiraladigi arsadan nasil kendimize para kopartiriz derdine dusmus universite.
hesabın var mı? giriş yap