• çoğunluğu doğalgazlı olduğundan kaloriferleri sonuna kadar açarlar arkada pişen insanlardan biri önderlik yapıp öne doğru "kaptan kaloriferi kapat yandık" diye bağırana kadar da şoför kaloriferi unutur.

sabah 6-8 ve akşam 5-8 arası inanılmaz yoğunluk yaşanır ama görevliler bu sanki hiç olmuyormuşçasına sefer sayısını arttırmazlar kimi zaman merdivende gidersiniz kimi zaman bulduğunuz başka bir köşede. bu yoğunluk esnasında mutlaka her 3 duraktan birinde durulduğunda şoföre tepki yükselir artık yer kalmadı vb. şekillerde.

egonun en güzel şakası ise sabah ayazında eski, kırmızı, her tarafından rüzgar giren kalorifersiz otobüsleri özenle çalıştırıp öğle vakitleri yoğunluk da az iken bunları dinlenmeye almasıdır. canım benim.
  • 09:38 otobüsü 09:31'de geçip gitti önümden. durağa varmaya 2 dakika varken gitti. bunların yüzünden eğer vaktinden önce gelirse ne zaman geleceği belli olmayan otobüsü en az yarım saat, vaktinde gelirse de 40 dakika burada bu soğukta beklemek ve işe gecikmek zorundayım!!

*nitekim 10.00 itibariyle binebildim otobüse. bize neden saat veriyorsunuz, şoförlerinizin araçları yüksek hızda kullandığının, insanların hırpalandıklarının farkında mısınız!!!*

mansur yavaş bu işe el atmazsan yakında başına bela olasım geliyor mansur yavaş!!!
  • saat 10-16 arasında beleş huzurevi servisi modundaki araçlar topluluğu
  • ankara belediyesi'nin daha fazla ne kadar insanı ayakta, otobüsün içine tıkabilirim ve yolculukları eziyet haline gelebilir düşüncesiyle yaptıklarını düşündüğüm otobüslerdir. özellikle en son yaptıkları körüklü otobüs, bu söylediğimi sonuna kadar desteklemektedir.

arkadaş, siz insanlarla dalga mı geçiyorsunuz? o kadar büyük otobüs yapıp da içine oturulabilecek bu kadar az koltuk yapmak da neyin kafası? hele hele, o bir buçuk kişilik koltuklardan bahsetmiyorum bile. lan zaten oturacak koltuk yok, bi de bunlardan koymuşlar içine ki daha da az kişi oturabilsin. dünya üzerinde böyle bir belediye otobüsü rezaleti yoktur sanırım. senin amacın insanlar daha rahat nasıl yolculuk yapabilsin şeklinde olmalıyken, ayakta ne kadar yolcu sokarsam o kadar "kar" ederim şeklinde oluyor. rezilsiniz. daha da başka bir şey söylenemez sizin bu mantığınız için.

bu söylediğim otobüslere şu adresten bakabilirsiniz. yeni diye yanıp sönenler. o kadar gurur duyuyorlar ki bu şaheserleriyle, düşünün yani. bir de beşinci fotoğrafta adamlar, "otobüs- bir zamanlar nasıldı? nasıl oldu?" yazmışlar; yaptıkları otobüsün "harika" olduğunu düşünüyorlar sanırım.
  • akşam 19 dan sonra gta modunu açan şoförlere sahip otobüsler
    bu adamların nedir acelesi bu kadar?
    kazasız bi şekilde her inişimde derin bir oh çekiyorum.
    kesinlikle şoförleri eğitilmeli :(
  • 542 otobusumde ekrandan,anlamsiz ve mantiksizca takip ettigim 531 numarali otobusun yanimizdan gectigini gordum. baya yakindi. aha simdi de onumuzde...
  • bünyesindeki kısmen yeni sayılabilecek mercedeslerin bazıları kesilerek gezi otobüsüne çevrilerek angara bebelerine oyun havaları eşliğinde beleş hizmet veren hede
  • ankaralılar karar verdi: başkent'in yeni otobüsleri kırmızı beyaz olacak, tasarımda hitit güneşi yer alacak.

ankara büyükşehir belediyesi'nin ihalesini yaptığı 301 otobüsün renk ve tasarımı yapılan anketle belirlendi. otobüslerde 25 yıl aradan sonra kırmızıya geri dönüldü..

sözcü
  • eski otobülerin iç dizaynını daha konforlu (misal yeni manlar gibi) yapma gereği duymayan işletme
hesabın var mı? giriş yap