• beni diyorsunuz. 36 yaşındayım ve ehliyetim yok. hatta bu yüzden terkedildim bile. arabaları sevmiyorum ve direksiyon koltuğu tüylerimi diken diken etmeye yetiyor.
  • ben de bunlardan biriyim. bugüne kadar arabalara da araba kullanmaya da hiç ilgim olmadı. ihtiyacım da olmadı. bütün arkadaşlarım şahane sürücüyken ve sağ ön koltuk gibi muhteşem bir mevki varken uğraştığıma değmez dedim.
    ayrıca bütün kız arkadaşlarım da çok iyi araba kullanırdı. herhalde kendisinde eksik olanı karşısındakinde arıyor insan.

edit: nedense ehliyet denilince akla hep b sınıfı ehliyet geliyor. ben de bu tuzağa düştüm. aslında ehliyetim var ama sadece motor ehliyeti (a-2). araba kullanamıyorum. yine de sanırım doğru başlıktayım.

edit 2: babamı trafik kazasında kaybettiğimde ehliyet alacak yaşı biraz geçmiştim. bu da beni konudan soğutmuş olabilir. ehliyeti olanlara saygım sonsuz ama ben almayayım, teşekkürler.
  • geçici süreliğine el konulmuş ehliyetimi aklıma getiren başlık.
    umarım orda sana iyi bakıyorlardır ehliyetim.
  • 27 yaşındayım ve hâlâ almadım, almaya da niyetim yok.

bu yaşıma kadar kendime "araba ehliyeti alam hele lazım olur" da demedim ve bu ehliyetin eksikliğini de hissetmedim. sadece motor (a2) ehliyeti alma niyetim oldu fakat o motoru bir türlü alamadığım için o iş de yattı.

(bkz: o iş yattı faruk)
  • ehliyeti olmayıp araç kullanabiliyor ise problem yok. uzaktan yakından araba kullanmak ile ilgisi olmayanları cinayet sebebidir.

kankamın dahil olduğu ve benden bolca küfür yiyen insan tipidir. sinir eder insanı.
    yağmurda, karda, alkollü, hasta veya yorgun hiç fark etmez. her koşulda arabayı ben kullanmak zorunda kalırım. araba kullanmayı öğrenmek gibi bir gayesi de yok pezevengin. anca sağ ön koltuğa oturup götünü gezdirir.
  • her sene, seneye diye diye emekliliğimi göreceğim sanırım.
  • ehliyeti olup da trafiğe çıkacak kadar araba kullanamayan yurdum erkeğinden 1 tık geridedir. kanımca önemli bir eksikliktir.
  • almak istememiştir, zamanı olmamıştır, vakti yoktur, istemiyordur, tekrarlıyorum zamanı olmamıştır, vakti yoktur. ne demek nasıl erkek. normal erkek ulan işte ehliyeti yok diye dışlanacak mı. tamam ben aldım ilk işe girer girmez.
  • akaryakıt fiyatı,ötv,sigorta vs durumlarından ehliyeti olmadığı için etkilenmediğini zanneden erkektir.

mal mıknatısı olmuş başlık. biri de gelmiş diyor ki sadece ehliyeti olmayanların istanbul trafiğinden şikayet etmeye hakkı var. şöyle bir kampanya düzenliyorum; trafiğe çözüm için ehliyetleri iptal ediyoruz. işe yaramazsa da en azından şikayet etme hakkı elde ederiz.
hesabın var mı? giriş yap