• fakirler için ekmeğin arasına peynir koyup şeker serpin biraz da sulayın. %80 aynı tadı yakalıyoruz bu şekilde.
  • pilav üstü kadayıf var mesela buna yakın. ama bu gerçek tabi. giresun yöresinde esnaf lokantalarında görebileceğiniz bir manzaradır. ilk gördüğümde şoka girmiştim "pilav üstü kadayıf alabilirmiyim" dediğinde yanımdaki adam.
  • aşağıdaki linkte görülebilecek olan künefedir. lübnan'da künefeyi ekmek arasında da servis ediyorlarmış. künefenin en iyisi hatay'da yapılır sanıyordum ama bu videoyu izledikten sonra artık emin değilim. oruç tutanlar iftardan sonra izlesin. gerçekten iştah kabartan ve ağız sulandıran bir video. uyarıya rağmen açıp izleyenler lütfen küfür etmesin.

ekmek arası künefe
  • +18
  • "bu sade olunca biraz az kilo aldırıyor. 2 kilo bazlamanın arasına koyalım ki insanlar daha rahat kilo alabilsin." diye icat edilmiş bir yiyecek olduğunu düşünüyorum.
  • lübnan'da kahvaltıda yenilen yiyecek. lübnan tatlıcısı adında bir yerde tatlıların üzerine ikram ettiler. inanılır gibi değil ama ekmek arası künefe de görmüş, hatta yemiş olduk.
  • beirut kahvaltısı.

lübnanda tanıştım kendisiyle kahvaltıda yerlermiş.
    tradational birşeyler isteyince dediler bu var. bol peynirli künefe ama türkiyedeki gibi düşünmeyin dışı yumuşak. ilk ısırıkla ne müthiş birşey diyorsun ama yarısına gelince tatlı tatlı ağır geldi bitiremedim.
  • tatlı çok severim. kadayıf türleri her zaman hoşuma gider. künefe de keza bayılırım. aslında çok az tatlıyı sevmem.

ancak beyrutta yediğim ekmek arası künefe gibi hiç bir şey bende hayal kırıklığı yaşatmadı. ekmeği ayrı kendi ayrı lezzetsiz. bir de en ünlü mekanlarından birinde denemiştim.
hesabın var mı? giriş yap