• sırf isminden dolayı oy vermeyeceğim cumhurbaşkanı adayı. bunun uluslararası sahası var, batı ile görüşmeler falan... amerikalı birinin duyduğu anda terörist yaftası yapıştıracağından hiç şüphem yok.... hemde tam sniper tipi... o zannettiği teröristi ülke başkanı olarak görmesi pek hoş olmaz, amerikalılar bu konuda oldukça gerzektir çünkü...

(bkz: önemsiz görünüp çok önemli olan şeyler)

(bkz: köylülüğü andıran şeyler)
  • az önce cnn (amerika) de canlı yayınıda röportaj yapılmış cumhurbaşkanı adayıdır. dün de selahattin demirtaşla röportaj yapmışlardı.
    öncelikle ekmeleddin bey ingilizceyi türkçeden daha iyi konuşmakta olduğunu gördük.
    bunun dışında sözü defalarca saygısızca cnnde ki program sahibi kadın tarafından kesildi.

dün selahattin demiştaşla yaptığı roportajda, kendi özgür devletinizi istemiyor musunuz gibi sorular sorup rengini belli etmiştir.
    selahattin bey hayır cevabı verdi.

bunun yanında selahattin demirtaş ikinci tura kalır ve elenirsem tayyip erdoğanı asla desteklemeyeceğiz,demiştir.

bugün ise ekmeleddin ihsanoğluna kurt bir soru sordu, dedi ki dün selahaddin demirtaş ikinci tura kalamazsa ağırlığını sizin arkanıza koyacağını söyledi, siz ikinci tura kalırsanız aynı şeyi söyler misiniz dedi.
    ekmeleddin bey gözümde değerli kılacak bir cevap verdi. biz birinci turda kazanacağımız üzerine planlarımızı yapıyoruz. halk bizi destekliyor dedi.
    helal olsun. adam tuzağa gelmiyor. sakin ama kafasındaki çarklar çalışıyor.
  • sahiden de tanıdıkça sevdik.
  • kandil mesajı atarak beni onore eden cumhurbaşkanı adayı...
  • bu ülkede hiçbir zaman ideolojini yaşayamayacağının kanıtı ekmeleddin ihsanoğluna oy vermektir. zarurettir.

kişiliği, iyiliği tartışılır. chp ağzı konuşmalara başlaması onun da bu yolda çok fazla ileriye gidemeyeceğini gösteriyor bence.
  • bir tarafta çaldı da benden çaldı diyeni zihniyet öteki tarafta sırf isminden oy vermem diyen zihniyet, işi çok zor olan aday. oysa önemli olan rte'nin sandıkta kaybedebileceğinin görünmesidir, bir seçim asla sadece bir seçim değil eğer rte kazanırsa gelecek başkan soslu yeni yetkiler rte'nin 5 yıl kalacağını bilecek yandaşların azmiyle genel seçimde anayasayı değiştirecek çoğunluğun sağlanabilmesi, eyalet sistemi adına kürdistan kurulumu vs vs yahu geçin adını, tipini adamın tarihin gördüğü en pasif cumhurbaşkanı var şu an ve bu amca da gelip pasif pasif takılsa bile rte kaybettiğinde genel seçimlere etkisini tahmin bile edemeyiz akp yandaşlarının güç kayboluyor korkusu ile dağılması vs. kısacası burada ekmeleddin süper seçelimden çok rte gelirse girilecek yolu düşünün oy verirken ha aslına bakarsanız ekmeleddin de fena biri değil madem özgürlük istiyoruz madem ayrımcılık istemiyoruz sadece islami geçmişi ve söylemiyle asıp kesmeyelim o zaman.
  • cebime, peygamberimiz " bu dünya ahiretin tarlasıdır" buyurmuş. sevgi ve saygı ekeceğimiz nice mübarek kadir geceleri dilerim. şeklinde mesaj atan cumhurbaşkanı adayı.
  • istanbul modern'in alt katında bir kütüphane var. güzel bir yerdir, genelde boştur. özellikle tarih konusunda çok zengindir. osmanlı/türkiye tarihi, dönemlerinde sanat, ansiklopedi, osmanlı öncesi türkiye, fotoğraf albümleri...ne ararsanız vardır burada.

cumhurbaşkanlığı seçimlerinden önce kendisinin adını duymamıştım. seçim süreci sonrası tabii ki insanın gözüne çarpmaya başladı.

buradaki en iyi eserlerde "prof. dr. ekmeleddin ihsanoglu" imzası var. halil inalcık, şevket pamuk, suraiya faroqhive donald quataert ile birlikte çok kaliteli işlere imza atmışlar.

yakın tarihe de son derece hakim kendisi. bir röportajında sunucu kendisini "hayır dp iktidarıydı" diye düzeltti, ekmeleddin saniye bile düşünmeden çok emin bir şekilde "dp değil, ap" diye yapıştırıverdi cevabı.

muazzam bir dünyanın en hızlı laf sokan adamı potansiyeli görüyorum :) sessiz sakin duruşuna aldanıp üzerine gidenleri çok sağlam bozuveriyor. adamın içinde bir erdener abi saklı ve bunu bilmeden kendisine yaklaşmaya çalışan avını tek hamlede yere seriveriyor.
  • toplu kadir gecesi mesajı atmışıtr,insan isim isim atar ,toplu mesaj mı kaldı
  • bana da sms atmamış, oysa bu aralar bir sms'e ne kadar da ihtiyacım var. oysa ben onun için seçmen kaydıma baktım sorgu sayfasında. canı sağ olsun!
hesabın var mı? giriş yap