• aslında düzgün bir hoca ,yani derste öğrencileri uyutacak ses tonuyla slayttan pıt pıt klavyeye basarak dersi anlatmayan hoca, tarafından alındığında eğlenceli olabilecek çalışma. olabilecek diyorum çünkü aynı sonuca ulaşabileceğimiz ancak farklı şekilde uyguladığımız testlerle bu iş zorlaşıyor. yani belki şuan ben de tam olarak bilmediğim için anlamlandıramıyorum ama şundan eminim ki ben bu dönem bu dersi vereceğim. dönem sonunda da editlemek üzere dursun bu entry de.

edit: dersi verdim! yihu

1 yıla yakın süre sonra gelen edit: efem dersi vermek bir yana dursun, bölümü uzatmadan bitiriyorum. aklım 4. sınıfta başıma gelmiş olabilir. doğrudur. ama iyi ki bu bölümü okumuşum. yükseğe başladığımda da editlemek üzere dursun bu entry. *
  • oturun dua edin bu derse.
    ya analiz çalışsaydınız ve hocanızın ismi suat olsaydı?

marmara üniversitesi iktisat fakültesi
  • yapmak zorunda olduğum fakat bir türlü yapamadığım eylem.ekonometri bana bakıyooor ben ona bakıyoruuuum birbirimizi hiiç anlamıyoruz. ben de bir başlangıç olarak ekonometri başlıklarını okumayı tercih ettim.içim daha bir karardı sanki.
  • (x'x)^-1 * x'y

bütün olay yukardaki formülün şifrelerini çözmekte.
  • yardımcı olmayı çok istediğim ancak gel gör ki hocanın son 7 yıldır aynı soruları sormasına rağmen(ki çözümleri defterde mevcuttur.) bütünlemelerde 63 ile ba yı zor alabildiğim derstir. çözümlere yardımcı olamasam da dualarım kendisiyle. yolu açık olsun.
  • bi şeylere çalışıyorum ama neye çalıştığım hakkında hiçbir fikrim yok.

günler sonra gelen edit: aa ile geçtim.
  • 1. dönem iyiydi de 2. dönem vize bilgilerinden geriye uçan samanlar kalmış sadece, ben notlara bakıyorum onlar bana bakıyor. bu eylemi gerçekleştirmek için masaya oturduktan sonra sırasıyla yaptıklarım:

-notlara bakmak
    -anlamamak
    -biraz daha denemek
    -anlamamak
    -üzülmek
    -kalkıp çamaşır toplamak, mutfağı temizlemek, yemek hazırlamak, fırına vermek, o yemeği yemek, hearthstone oynamak, kardeşle birbirimizi sırtta taşımak, kedi kumunu değiştirmek, yatağa yatmak
    -ekşi’de dolanmak
    -vicdan yapıp bu başlığa gelmek
    -entry girmek

sevmiyorum seni ekonometri. seni de sevmiyorum 65 geçme notu. amk kocaelisi.

not: bu entry dersi verdikten sonra güncellenecektir.

edit: aa ben bunu unutmuşum:) bütünlemeden 85 alarak cc harf notuyla verdim. girsin.
  • slaytlardan hoppidi şuppidi geçilen derslerin ardından notlarla baş başa kaldığın anda ne olduğunu anlıyorsun, aslında daha doğrusu anlayamıyorsun.
    neye çalıştığım hakkında tek kelime fikrim yok. nedir ulan bu, neyi hesaplamaya çalışıyoruz yemin ediyorum anlamıyorum
  • itü ekonominin ekonometri sınavıysa hele üf
hesabın var mı? giriş yap