• projelerine odaklanmalı, projeleriyle tartışılmalıdır. imamoğlu adı akla efsane belediye başkanı olarak gelmelidir. atadığı idareciler belediyeyi anlamaya çalıştığının farkındayım ama hafiften elle tutulur bazı hizmetler yapması gerekiyor. ne işle uğraştıklarını duyurmalılar. metrolarla ilgili bir plan hala yok. meydanlarla ilgili bir taslak yok. ortaya birşeyler göstermeleri için imamoğlu idarecileri sıkıştırmalı. icraat bekliyoruz. sözde ihaleler yayınlanacaktı. hala bunu yapamadılarsa sorumluları görevden almalı. ibb nin verimliliği artırılmalı. kim ne iş yapıyor.
    daha bir ihale belgesini bile dolduramayan hukuk işlerine bakan sorumlu da kovulmalı.
  • başlığında chp li gibi davranan aktrollerin kaynadığı siyasetçi.
    yemezler kardeş yemezler ,kasmayın boşuna.
  • metronun yapılmasına engel olunduğunu daha yüksek sesle duyurmalı.
  • rüyamda gördüm.bir konuşma salonunda ''başkanım beni irlanda ya götür.almanya da olur'' diyordum.yazdı tahtaya adımı soyadımı '' ilgilenin bu arkadaşla ''dedi.dublin e gidiyordum.amerikan oyuncağımı olacaktım yada fazla mı siyaset programı izlemiştim ki.5000 $ ilk başlangıç.güzel rüya be
  • mansur yavaş yanında solda sıfır kalır ancak o iğrenç vakıflara aktarılan paraları kesmesi bile desteklenmesi için yeterli sebeptir. öte taraftan kendisine şahsi tavsiyem yıllardır milyarlarca lira soyulan belediyeye ilişkin yolsuzlukları bir bir ortaya çıkarmasıdır.
  • ıbb'ye hem devlet bankaları tarafından kredi verilmedigini hem de bulduğu krediye hazine tarafından onay verilmediğini iddia etti.

yoğamna!
  • ekrem imamoğlu'ndan medet umanları anlayamıyorum. süpriz bir son mu bekliyordunuz? her şey olması gerektiği gibi gidiyor.
  • seçim öncesi çok kısa gibi bir sürede halk nezdinde haddinden fazla anlam yüklenen (tabi ki bu durumdan akp-mhp kanadının yanlış stratejisi ve desteklerin büyümesiyle kendisininde etkisi var) ve sonucunda genel itibariyle (bu durumu tam anlamıyla kendimize itiraf edemesekde) hayal kırıklığıyla devam eden bir sürecin içindeyiz.

aslına bakarsanız eldeki verileri ortaya koyarsak bu durumun sürpriz bir tarafı yok. bu veriler solun ve sol seçmeninin ne kadar aciz ve içi boşaltılmış olduğunun adeta belgesi niteliğinde. bu durumun suçluları ise solun değerlerini ve liderlerini yerle bir eden 12 mart ve 12 eylül darbelerinin arkasındaki kişiler ve tabi ki bunca yıla rağmen doğru dürüst sol değerlere sımsıkı bağlı kitleleri peşinden sürükleyecek bir lider halen daha çıkartamamış biz sol seçmenin kabahatidir. bu hep yakındığımız haramiler düzeninin yerle bir edilip yok edilmesinin halen daha teşhisini koyamayan veya yanlış yerlerde arayan (şuan ki chp ve ekrem imamoğlu çok iyi bir örnek) bizler için mağlubiyet çok kısa olmayan vadede kaçınılmaz gibi duruyor.

eğer ki gerçek bir değişim dönüşüm yaşamak istiyorsak ve şuan ki egemen güçleri bertaraf etmek istiyorsak tarihten biraz feyz alarak bu düzenin tek panzehiri gerçek bir sol oluşum olduğunu görmemiz zor olmaz. öbür türlüsü inşaat şirketi olan müteahhitlik yapan ve gerçek bir aydın duruşu sergiliyemeyip zamanındaki bariz feto kumpaslarını ve oyunlarını bile doğru okuyamayıp yanlış değerlendirmelerde bulunan bu şahıs ve maalesef ki sol değerlerden gittikçe uzaklaşan partisi yaramıza derman olması çok mümkün görünmüyor. keşke yanılsam ve feraha çıkmanın ruhunu hissedebilsem.
  • hem imamoğlu'nu hem de mansur yavaş'ı başarılı bulanlar arasında iyi partililer birini, hdp'liler ise ikinci sıradaymış.
    chp'liler ise üçüncü sırada.
    kadir has
    (bkz: kadir has türkiye eğilimleri 2019 araştırması)
hesabın var mı? giriş yap