165855 entry daha
  • sevgili sozluk... sonunda en buyuk hayalim gercek oldu. bir pet shop sahibi oldum. ama satislar o kadar kotuydu ki... baska carem kalmamisti. cins yavru kedi ve kopeklerden satmak istedigim hayvanin patisinin altina gormesi zor ufak igne gibi dikenler batiriyorum. musteri aglayan yavruyu gorup uzuluyor. hayvani kucagina aldigi an hayvan susuyor. musteri saniyor ki hayvan kendisini cok sevdi. sadece onun kucagindayken aglamasi kesiliyor saniyor. halbuki hayvani kaldirinca igne acisi geciyor. o yuzden susuyorlar. tabii musteri bunu bilmiyor. hayvani yerine koyuyor. hayvan yine agliyor. musterinin kucagina gitmek istedigini belli etmek icin camin arkasinda cirpiniyor. musteri bunu kucagina aliyor, hayvan susuyor. neredeyse hic sasmiyor... musteri acayip etkileniyor. ben de sasirmis gibi yapip "hayret iki gundur durmadan agliyordu. kimse susturamiyordu. ilk kez sizin kucaginizda sustu." falan diyorum. musteriyi iyice gaza getiriyorum. zenginse hayvani hemen aliveriyor. yollarken igneyi cikariyorum tabi. asilar icin anlastigim veterinere yonlendiriyorum. o veteriner bana yuzde otuz komisyon veriyor. allah affetsin sanirim o da ilac degil placebo yapiyor hayvanlara. ama musteri bunu anlamiyor tabi. e anacim musteri safsa biz ne yapalim degil mi? bu arada kocami o veterinerle aldatiyorum. oh soyledim rahatladim. etegimdeki tum taslari doktum bu gece.
  • şu hayatta seni en çok ne yordu? diye sorsalar, hiç düşünmeden hayatımın sikileceğini önceden bildiğim halde hiçbir şey yapamamak derdim.
  • eskiden (18-19 yaşlarındayken) sınavım olduğunda sınav gecesi sınav saatine kadar uyumadan çalışır, sınavdan çıkıp eve döndükten sonra 2-3 saat uyuyup uyanır uyanmaz yarınki sınava çalışmaya başlayabilirdim. uykuya karşı gerçekten çok dayanıklıydım, hiçbir şekilde hızımı kesmiyordu.

şu an 23 yaşındayım ve hiçbir şekilde sabahlayacak enerjiyi bulamıyorum. bu akşam şansımı deneyeceğim, sınava uyumadan girmek istiyorum ama kendime hiç güvenmiyorum. uykuya direnebileceğimi sanmıyorum. o eski hâlimden eser yok şimdi...

yaşlandık mı nedir 4-5 senede :(
  • çok mutluyum bu aralar
  • kışları 2500 kişiye düşen nüfusu ile beni epeydir derin düşüncelere sevk eden bir yerde ortalama üstü şık ve güzel bir yazlığa sahibim. namussuz yerde kışları çok sert geçiyor, yazlarıda çok sıcak sayılmaz lakin yazın o serinlik keyife dönerken kışın eziyete dönüşüyor. bunları neden yazıyorum çünkü herşeyi bırakıp oraya yerleşme gibi bir plan bütün beynimi sarmış vaziyette. ısıtma salonda ve bir oda da klima ile sağlanabiliyor çünkü doğalgaz bulunmuyor. su kuyudan sağlanıyor. ocak, duş olayı tüp ile hallediliyor. 3 katlı evin en üstü teras ama kışın mecbur kapalı orası. totosu donar adamın, rüzgardan duramaz zaten. ufak bir de kayığım var. mahallede kimse olmuyor kışın bol bol sokak köpeği var. nasıl geçinirim onu bilmiyorum lakin. ufak bir restaurant açsam kışın kime iş yapacağım o meçhul. tekneyle balık işine girsem, beni yutarlar adamlar ağ falan atıyor. ben başa çıkamam onlarla. soğuk en büyük düşmanım olur bahsettiğim gibi. olumlu yanlarına gelirsek ise insan yok. 24 saati kendine ayırabilirsin. okumadığım her kitap, izlemediğim her film, hayatıma tecrübe katması olası her belgesel. of of diyorum. sadece sen varsın. sebze ve meyve işine girersem sonucu ne olur kestiremiyorum. o konuda maalesef bilgim yetersiz. organik ürünlerimi yapmayı becerirsem deme keyfime. aşağıdaki kahve de güzel bir ortam kurarsam hele tüm gün pişpirik, okey ve yaşlı moruk muhabbeti. enflasyon, zamlar ve niceleri. elim açıktır sık sık mangala da davet ederim. ev yapımı rakılar onlardan, eti ve mezesi benden. telefonu atarım, bir tane eskilerden alo demek için alırım. eski bir arabam var onu çekerim kapının önüne. kışın camlar buz oldu mu atlarım içine, açarım klimayı doğruca bir koya. bir çay demlerim. bir ateş yakarım. iki üç köpek dostum damlar zaten yanıma. cuma akşamı insanlar sokaklarda, publarda içiyor. bense bunların hayali ile organik sebze nasıl yetiştirilir sekmesini açtım kenarda. ya onlarda bir sorun var ya bende. bilmiyorum.
  • kişi – en çok da kendi benzerini parçalar.
  • an itibarıyla sözlükte yine bir takım problemler var. favları ve entryden yazara mesaj gönderme şeysini göremiyorum. bu sorun bir tek bende yok di mi?

hayır, bunu buraya neden yazdım hiç bilmiyorum. *
  • ı miss u so much.
  • hadi biz kaybettik.
    siz ne kazandınız?
  • içim dışım bir ama göründüğüm gibi değilim.
1492 entry daha