• günümün yarısı şükürle, yarısı küfürle geçti, ey sözlük ahalisi...düşünüyorum da hayatımın yarısı şükürle, yarısı küfürle geçmiş( aslında kibarliktan çoğu an küfür içe akmış) pek dengesiz olduğumuzu düşünenler çıkacak, dogrudur. ama hayatın dengesi var da biz mi kantar bozduk. hatta, küfür anları doğaçlama, şükür anları bazen zorla bile olmuştur. haydi, şimdi dağılın demeyecem, sanırım bizim dağılıp, sonra yine yüzsüzce toplanmamız lazım yine...
  • ya abi bugün piskoloğu sorguya çektim.

dedim hic sövmek istediğin oluyor mu , kağıda geri zekalı falan yazıyor musun?
    adamlar direk yalanladı aksini beklemezdim.

ama asıl bomba kısmı şu
    psikologa gidiyor musun diye sordum? sözlükteki psikologların terapiye ihtiyaç duyanları var dedim.

adam oğlum zaten etrafım daki herkes psikolog ne gidicem lan dedi .psikologa para mi vericez dedi lan .

dipnot: adam sevabına bakıyor sağlam çözdü düzeltti beni .b.düzünün gördüğüm tek faydası olabilir.
    oktay abi eyvallah hayatımı kökten degistirdin ( para istemiyor.zorla 30 lira veriyorum o bile zorluyor ya neyse)
  • "kendimi uzun yol şoförü gibi hissediyorum. geri dönesim var ama yolu yarılamışım, şarampole yuvarlanasım var ama araç benim değil."
  • sürekli sinirli ve mutsuzum başımda agrıyor amk nerdeyse hiç kimseyi önemsemiyorum boş geliyorlar sonra kendimden midem bulanıyor küfrediyorum
  • ortamlarda yerli diziler bok gibi yeaa derim, eşim dostum yerli dizilerle alakalı yorumlar yaparken sen bilmessin sen git vampirli, paralel evrenli dizileri izle sherlock'u izle derler ama ben bu saatte bugün dışarıda olduğum için izleyemediğim kiralık aşkı izliyorum *
  • insanları, söyledikleri yalanları anlayabilecek kadar tanımak istemiyorum.

galiba ben artık yeni bir insan tanımak istemiyorum.....
  • bu geceki kendime eziyet listemde "hayata dair iç burkan detaylar" basligini acip entryleri okumak vardi. bir, iki derken epey ilerledim. en son burnumun ucu sizlaya sizlaya zirliyordum. bazi eziyetler cok guzel. bazi depresyonlar cok guzel. bazi erkekler cok guzel. bazi cocuklar cok guzel. cocuk demisken; iyi ki cocugum var. simdi tam karnima dogru kivranmis uyuyor. sicak nefesini midemin oralarda hissediyorum. garip bir hiriltiyla mutluluk sinyalleri veriyor. cocugum iyi ki var. bazi insanlar iyi ki var. bazi sehirler, bazi yollar, bazi hayaller iyi ki var. bazi tanrilar cogzel ama allah iyi ki var. allahi cok seviyorum, bence cok iyi birisi. annem iyi ki var. ablam iyi ki var. aile iyi ki var. hayatimin en boktan zamanlari, sevdiyim bey iyi ki var. ucsuz bucaksiz araziler, sitemsiz ve hosgorulu insanlar iyi ki var. anlamak iyi ki var. ıyi ki.
  • şu hayatta çok şey istemedim. azıcık insan olun yeter.
  • ''bu kadarı çok, fazla, kelimeyi bulamadım...''

''evet buldum''

''bu kadarı çok, fazla yakınsın bana''

bu yaşta acaip hallere soktun beni, aynam gibisin, bütün zayıflıklarım ile, zaaflarım ile, mutluluklarım ile, acılarım ile, nefretim ile , her şeyim ile kendimi gördüm.

bu yaşa kadar seni tanımak için yaşamışım gibi...
  • yalnızlıktan ölünmüyormuş.
hesabın var mı? giriş yap