şükela:  tümü | bugün soru sor
 • aramaya inanmakla ve ek$i sozlugu ayri yazmakla ba$lar...

  (bkz: ek$i sozluk)
  (bkz: sozluk formati)

  edit: ba$ligi acip entry'yi silmek de uymaz formata. ba$lik ba$a kalmi$ gene...
 • aslanın miyav demesi ile kedinin kükremesi benzerliğidir. kıyamet alametlerindendir, telaşa, miyavlamaya ya da kükremeye gerek yoktur.
  olur öyle formatı... bak gözlerimi kıstım da baktım yine.
 • kimi iddialara göre bu format dahilinde, moderatörün hoşlandığı kızlara hakaret yasaktır.

  https://twitter.com/…slar/status/138395152728334337

  (bkz: arkadaşları ona einstein diyor)
 • son dönemde inci sözlük'e yaklaşmıştır.
 • ekşi sözlük formatı her şeydi. buna uyulması gerekirdi, her işin başı buydu. bunun kaybedilmemesi lazım, çok önemli diye düşünüyorum. kalite için bu gereklidir, geri besleme için bu gereklidir.

  ne vardı eskiden içinde ve bu format neleri yolunda tutuyor, bir denge sağlıyordu:

  her şeyden önce bilinç. sonra bilgi, başkalarına saygı, bilgiye, bilene saygı, öğrenme ve bundan önemlisi öğretme isteği, alçakgönüllülük, gönüllülük, doğa ve hayvan sevgisi, insan sevgisi, allah sevgisi, demokrasi, andan keyif alabilmek, düzenlilik, arkadaşlığı bile geçtim kardeşlik, güvenilirlik, limitsizlik, sorgulayıcılık, birine bir şey sorduğunda onun sana en iyi şekilde yardımcı olmaya çalıştığından emin olmak, tanımadığın etmediğin biri bir şey sorduğunda tüm enerjin ve sevginle ona yardımcı olmaya çalışmak...

  bunu sağlayamaya devam edemedi ve insan yığınağı haline geldi. vebadan kırılan ortaçağ pazar yeri, asker koğuşu, niteliksizlik, limitlilik. sivriliğin farkedilirliği yerine sayıların çokluğu, bolluğun değersizliği, hemzeminin düzlüğü. insanın olduğu yer fena bir şey, hemen yozlaşıyor. uğradığım bir yeri yozlaştırdığım fikri beni çok geriyor sözlük, sonu hayrolsun. ben öyle insan olmak istemiyorum.
 • bakire değildir.
 • sert yaptırımlar ile tekrar uygulamaya geçmesini temenni ettiğim sözlük ana kuralları.
 • yaklaşık 5 yıl önce yazar oldum. buna rağmen gerek entry silme kampanyasında* entrylerimi sildiğimden gerek sınav dönemlerimdeki yoğunluğumdan kaynaklı baya az sayıda entry’im var.
  bunların hepsi aşırı güzel mi? hayır.
  hepsi formata uygun mu? hayır.
  (yani kendimi moderatör olarak gördüğüm falan yok.)

  ama bazen öyle girilere denk geliyorum ki; artık bugün dayanamadım. hadi artık ‘kalkıp da’ yerine ‘kalkıpta’*yazanları önemsemeyi bıraktık.
  ama şu entryler nedir allahaşkına?
  (bkz: #75583921)
  (bkz: #75584377)
  burası twitter mı arkadaşım? veya senin maç muhabbeti döndürdüğün whatsapp grubun mu?
  en azından şu cümlelerin sonuna bir -dır, -dir ekle de; tanıma benzesin en azından.

  bakın, gün gelir; burası çocuklarımızın ‘yansız’ bilgi edinebileceği tek mecra olur. bu, sansürün boyutlarına ve şekline baktığımızda çok da uzak bir ihtimal sayılmaz.
  kutsal bilgi kaynağımız olan bu sözlüğü lütfen koruyalım, birbirimiz için ‘ekşici piç’ jargonunu kullanmayı bile eleştirirken, ‘ekşici’ olunacak bir sözlük bırakalım...
 • mutasyona uğramış ve twitter ile aynı formatı yakalamış formattır.
 • kayıp format. hükümsüzdür.