şükela:  tümü | bugün
  • 30 kasım - 1 aralık gibi olmuş da ne olmuş acaba? acayip! bir daha da düzelmemiş. "debe! debe!" diye debelenmeyi bıraksalar da gerçekten fikri olan birisi yazsa. debe'nin kalkmasının da bir etkisi olmamış dramatik olarak aynı grafiğe göre.

kısaca:
    - kasım sonu aralık başı olarak gerçekleşen olay.
    - aynı grafik debeyle ortaya çıkan bir değişiklik de göstermiyor.

hâlâ "debe" diyen varsa sigortalara baktırmalı ya da grafik okumayı öğrenmeli.
  • yani haci abi; ayda 80 dürüm yiyorken 50 dürüme düşmesi hadisesidir.

anladin ?
  • ekşi sözlük adına üzüldüğüm ama ekşi sözlüğün küçük kardeşi junior ekşi sözlük(bkz: onedio) için sevindiğim hadisedir efenim.
  • valla her sabah rutinimdi, debeyi okumak icin girerdim, hatta bknz falan varsa daldan dala atlar, yaklasik bir saat gecirirdim, ilginc bi sey varsa vatsap gruplarina tivitira falan da atardim vs vs debe kalktigindan beri gun icinde aklima bir sey gelirse giriyorum. ilginc bir dürüm
  • kendimden örnek vereyim. debe kaldırılmasını takiben sözlüğü daha az okuyorum.
  • kanzuğun paraya kıyıp biraz bot satın almasının elzem olduğunu gözlemlediğimiz durum.

sabah gazetemsisinin web sitesinin google.com.tr, google.com.tr yazmaya üşenenlerin google.com'u ve youtube.com'un arkasından 4. olmasının başka açıklaması olamaz sanki.
  • bin kere "debe kaldırıldığı için oldu" şeklinde entry girilirse kanzuk inanacakmış; ama, sedat muhtemelen grafik okumayı, alexa'yı falan biliyordur; yiyeceğini zannetmem.
  • yazarlar için sıkıntı çok olmasa da yazar olmayanlar siteden hızlıca uzaklaştı. eskiden debe'ye girince iyi kötü en beğenilen entryler gözüküyordu. geçen gün başka bi bilgisayarda ekşiye girdim. giriş yapmadığım için sadece gündem gözüküyor. ve gündemin yarısı kadınlar hakkında analiz kasan ergenler ve saçma sapan anket başlıkları.
    asıl tık kazandıran grup yazar sayısından onbinlerce kat kalabalık. onlar bu anket ve kadın başlıklarından dolayı tekrar gelmiyor siteye. böyle giderse bu sırada eksisozluk.com daha da düşecektir.
  • rakip/alternatif sitelerin trafiğini doğru ölçemediği için aralık 2016 itibariyle hizmet almayı bırakmamız dolayısıyla olmuştur. alexa'dan hizmet almadığınızda kodlarını kaldırmasanız dahi doğru sayım yapmayı bırakıp, tahmini sisteme geçtiğinden sıralamadaki anlamsız oynama normal. alternatifi similarweb çok daha güvenilir tahmin yapıyor, ayrıca google analytics verilerini eşleştirerek gerçek sayım da yapıtrabiliyorsunuz, ki biz yaptık.

(bkz: alexa/#64915797)
    (bkz: similarweb/#64915847)