şükela:  tümü | bugün
 • rakip/alternatif sitelerin trafiğini doğru ölçemediği için aralık 2016 itibariyle hizmet almayı bırakmamız dolayısıyla olmuştur. alexa'dan hizmet almadığınızda kodlarını kaldırmasanız dahi doğru sayım yapmayı bırakıp, tahmini sisteme geçtiğinden sıralamadaki anlamsız oynama normal. alternatifi similarweb çok daha güvenilir tahmin yapıyor, ayrıca google analytics verilerini eşleştirerek gerçek sayım da yapıtrabiliyorsunuz, ki biz yaptık.

  (bkz: alexa/#64915797)
  (bkz: similarweb/#64915847)
 • iyi olmuş. umarım ders alırlar da yeniden debeye kavuşuruz.
  zira ben de debesiz sözlükte ne yapacağımı bilemiyorum. sonra kapatıp çıkıyorum.
 • debe kalktığı için meydana geldiğini zanneden kalitesiz yazarlar nedeniyledir.

  debe ile alakası olmadığı başlık altında defalarca gösterilmiş. ama sen hala debe bıdı bıdı diyorsan kusura bakma ama kalitesiz bir yazarsın. üstelik de okuduğunu anlamama sorunu yaşıyorsun.

  yada entrini yazmadan önce başlıktaki girileri okumadığını ispatlamış oluyorsun. yani o istatistiksel sonucun sebebi aslında sensin.
  sen entri girmeden önce, önceki sayfaları okusan (yani tıklasan) o istatistik kendiliğinden değişecek. bi' düşünmek lazım.
 • oncelikle (bkz: 13 ocak 2017 debe'nin kaldırılması/@simitci). ozellikle "anayasa degisikligi darbesi" surecine girince, debe iyiden iyiye gundem belirleyen muhalif entry'lerden olusmaya baslamisti.malum debe cok okunuyor. orada yazilan guzel muhalif entry'ler diger sosyal medya araclarinda da paylasilip ulkede onemli bir gundem yaratiyor ya da bir gundeme onemli argumanlar sunabiliyor. referandum oncesi tum muhalefeti susturmayi hedefleyen akp'ye gazete, tv yetmiyor artik eksi sozluk bile fazla geliyor.

  sunu anlayabiliyorum, debe nedeniyle eksi sozluk yonetiminin basi belaya giriyor. hatta neredeyse eminim ki bunlara "bu debe'yi kaldirin yoksa sitenizi yasaklariz, ya da teror propagandasindan sunu bunu yapariz" benzeri bir tehdit geldi.

  yani belli ki tehditle debe'yi kapattirdilar. ticari olarak zarar gireceklerini bile bile bunu yaptilar. iyi de bari cikin deyin ki "ulkedeki gelismeler ve ohal nedeniyle elimizde olmayan nedenlerle debe'yi kaldirmak zorundayiz". ama hem tehdit altinda oldugundan kapatiyorsun, hem de "eksi sozluk felsefesine aykiri oldu ondan kaldiriyoruz" diye bir sahte gerekce uyduruyorsun.

  felsefi nedenlerle eksi sozlugun en cok hit alan uygulamasini kaldiracak bir yonetim anlayisi olmadigi ortada. buraya yazan insanlarin cogu gayet kafasi calisan insanlar. bunu gormuyorlar mi?
 • düşüşün sebebinin sözlükteki düzeyin yerle bir olmasi ile hiç alakasi yok mu sizce?
 • debeyi ver bu iş huzur içinde çözülsün
 • kanzuk mevzuyu anlatmis millet halen yok debe yok tema.

  zaten istatistik tarihlerine bakan konunun ne debeyle ne entry silmeyle alakali olmadigini anlar.

  ayrica bu kadar buyuk bir dusus ya sansasyonel bir olay demek(kapanma, erisimin engellenmesi, vs) ya da trafigin olcumuyle alakali bir hata/degisiklik demek. yani ne debe ne entry silmeyle alakasi yok mevzunun. size kotu gelen birsey dunyaya kotu gelecek diye birsey yok bu kadar ego yapmayin.

  ha bu olaylarr sozluge biseyler kaybettirdi mi? debeyi bilemeyecegim ben de hicbir zaman girip bakmadim bile ama entry silme olayinin buyuk sey kaybettirdigini ve kaliteyi cok asagiya cektigini dusunmekteyim.

  ama trafik siralamasini bir anda 5'ten 19'a dusurecek kadar degil.
 • okumadan yazabilenlerin yazar yapılmasından olabilir.

  adam yukarıda anlattı niye olduğunu; hâlâ spekülatif destan yazan var.

  not: debe'yi bilmem; okumazdım ; başlıklarını engelle'ye ben de karşıyım; hatta entrylerin dahi engelle ile görülemez olmasına karşıyım. sadece mesaj engelleme olmalı; ama, bunların konuyla ilgisi yok.
 • iki buçuk senelik beklemenin ardından yazar olmamdan kaynaklanmaktadır. hoş bulduk sözlük.