• tipik türklerin yönettiği oluşum.30 kişilik yerde admin olan kendini tanrı sanıyo.bunların ülkedeki büyük ölçekli versiyonu da herkesin malumu.
  • tartışma adabıyla adminle tartışırsanız, yanlış bildiği bir şeyi söylerseniz banlanırsınız. adminlerin ego tatmin alanı. tam bir türkiye özeti.
  • adminlerinin nesnellikten uzak tamamen sikinin keyfiyle yönettiği oluşum. hatta öyle ki
    “haftalık çalışma süresi net 45 saattir” der işveren adminin biri
    kalkıp ona “hayır net değil azami 45 saattir daha az da olabilir, insanlar azami ve asgari süreleri ya anlamıyor ya da anlamak istemiyor” dediğinizde hemen özelden
    “hayırdır gardaş bana mı dedin” gibi bir üslupla sindirilmeye çalışılırsınız cevap vermeye devam ederseniz gruptan banlanır burada da her şeyi götünden anlayan biri olarak yaftalanırsınız.
    ekşisözlük gibi özgürlükçü bir yerin böyle despotik ortamlara adını vermemesi ve desteklememesi gerekir. safi imaj zararı.
  • yöneticileri edepsiz ve işi ticarete dökmüşler.

adındaki ekşi'ye kanmayın alakasız bir ticarethane işte.
  • banlama politikasında konu izolasyonunu umursamayan ve banlamak için bahane arayan garip adminlere sahip oluşum.
  • kayit olmak icin telefon numarasi isteyen telegram yerine emaille kayit olunabilen slack gibi bir platform uzerinde kurulsaydi daha kolay katilacagim bir olusum olurdu.
  • açık ofis saati adlı bir uygulamasıyla dikkatimi çekmiş oluşumdur.alanında akademik ünvana sahip hocaları bir araya getirip belirli bir tarihte onlarla sizi google meet üzerinden buluşturuyor.eğer bu girişim düzgün çalışıyorsa benim için altından daha değerli bir şey.çünkü isimlere baktığınız zaman türkiyenin önde gelen üniversitelerinde isminin yanında 2 tane ünvan bulunan hocalar falan var bu etkinlikte.eğer okul hayatınız,eğitim hayatınız parlak değilse (benim gibi) bu gibi isimlerle bir araya gelmeniz oldukça şans meselesi.
  • ulaşamadığım platform.
    artık olmayan mıdır yoksa?

edit: ulaşılabilir oldu tekrar.
  • sözlük'te yazılımla uğraşan yazarların bir araya gelip bilgi alışverişinde bulunabilmesi açısından faydalı bir oluşum olacağını düşündüğüm platformdur.
  • telegram grupları üzerinden her seviyeden yazılım geliştiricinin ve yazılım öğrenmek isteyenlerin bir araya geldiği "yazılımcı geliştirme platformu".

eksicode.org
hesabın var mı? giriş yap