• basligi acanin yan masadakilere muhabbete ac olduklari icin olayin kismen mesru oldugunu ve hosteslerin ifadelerine guvenilmeyecegini ima ettigi olay. sene 2015 elin evli heriflerinin dovup tecavuz ettigi kadinin sikayetini kapatmaya calisan baska herifler var. hala guvenle konaklayamayacaginiz sehirler var cunku eli yuzu duzgun otellere gelen mevki sahibi bazi ayilar yemek yerken sohbet ettiler diye yan masadaki insana salyalanabiliyor ve saldirabiliyor. o mevkiye de herkes gelemiyor. demek ki okumusluk mevki meslek falan insani insan yapmaya yetmiyor, saglamasini da yapmis olduk.

edit: imla
    edit: basligi acan sadece haber metni kopyalamis demissiniz ama basligi acan kendi yorumunu silmis. ben bu entryi o dogrultuda guncellemeyecegim, arz ederim.
  • insaniyetli olmanın karşılığını çok acı bir şekilde görmüş kızların başına gelen olay.
    bir proje gereği yılda 2 kez elazığ değil ama civar illerinden birinden gelen bir ekiple muhatap olmak durumundayız, ki bu tayfa öyle kıro futbol kulübü başkanı, kereste tüccarı vb. değil, şehrin en eğitimli kesimi, fakat çoğu akademisyen olan bu adamların bile o kadar rahatsız edici bakışları, yontulmamış tavırları, telefon alma ısrarları, bizi muhatap eden konudan tamamen bağımsız iltifat çabaları ve askıntılıkları var ki, en sonunda telefon ekranımı içlerinden birinin gözüne sokup "bakın erkek arkadaşımla ben" diye neredeyse haykırarak bir mesafe koyabildim. ki bu bile o tarifsiz "aha karı" bakışları konusunda pek etkili olmadı. kaldı ki bu adamların az çok böyle olduğu konusunda uyarıldığım ve bu kızcağızlar gibi iyi niyetli değil, über önyargılı bir insan olduğum için kendileriyle proje dışında herhangi bir sohbete girmişliğim, yanlarında yüksek sesle gülmüşlüğüm dahi yok, gömlek düğmelerimi hipster gibi çeneme kadar ilikleyip oturuyorum. demem o ki gündüz vakti bile çarşaflı filan değilseniz sokaklarında güvenle yürünmeyecek, erkekleriyle en ufak bir diyaloga mecbur kalınmadıkça girilmeyecek iller var, kadınlar için bazı yerlerde medeni takılmanın hiç lüzumu yok. odanızdan çıkmayın, şehirde mümkün olduğu kadar az kalın, şehri gezmeyin, gülmeyin ve erkeklerle göz temasına girmeyin.
    albay olan baba batı illerinden birinde garnizon komutanıymış, bu kızcağızlar bunu baz alarak türkiye'nin her yerinde insan yaşıyor sanıyorlar ama yaşamıyor işte. henüz 20'li yaşlarının başında ortadoğulu bir primatın tecavüzüne uğramanın travmasını umarım atlatabilir. imkanı varsa çeksin gitsin, avrupa'da, amerika'da devam etsin mesleğine.

otel personelinin olayı örtbas etmek istemesine gelince, muhtemelen bu adamların o oteldeki ilk vakası bu değil. baştan ayağa örtülü namus timsali karıları evlerini yaldızlı taşlı allah yazılarıyla döşeyip çocuk doğurmaktan ibaret kısıtlı dünyalarında yaşarken bu adamlar söz konusu otelde şehre yabancı kadınlara tecavüz ediyor ya da paralı seks yapıyordur, otel güvenliği de şehrin kodamanlarının arkasını kolluyorlardır tabi, ne de olsa tecavüze yardım ve teşvik bir anadolu geleneğidir: (bkz: #15899098)

yorumlarda olayı "laikliğe" bağlayan mümin kardeşimiz, sen aslında bu olayın sebebini çok iyi biliyorsun, çünkü sen de kendini zor tutuyorsun.
  • habere yorum yapan biri de laiklik yüzünden demiş. allahın barzoları yap, et kadın suçlu olsun. yok mini etek giydi, yok tahrik etti, yok şeytana uydum. içinizdeki şeytan yüzünüzde parlıyor cibiliyetsizliğiniz yüzünüzden akıyor oysa ki. şeytan daha size ne yapsın ?

edit:imla
  • bir albayın devreye girmesine sevindiğim ilk olaydır. albay baba devreye girmese şikayete gittikleri yerde bile taciz tehlikesiyle karşı karşıyaydılar. şimdi elazığ'ın önde geleniymiş, tanınmış işadamıymış dinlemez bu albay.

gelelim size şerefsizler...

siz bu cürreti nerden alıyorsunuz? paranızdan mı, erkekliğinizden mi? nerden? biz de erkeğiz lan! eşimizden su bile istemiyoruz. kalkıp kendimiz alıyoruz.

geçtim tecavüzü falan. insan güzel bir kadına bakarken utanıyor. siz el sürmeye nasıl kıyıyorsunuz?

bu kadınlar sizin s.kinizin keyfine mi doğup büyüyor? anaları babaları sizin orgazmınız için mi yetiştiyor onları? kimsiniz lan siz? nesiniz?

sinkaflı küfürleri ehillerine bırakıyorum. albay babanın sonuna kadar gitmesini umuyorum.
  • tüm detaylarıyla tanıdık bildik türkiye manzarası.

kıçıkırık futbol takımında başkanlık, kıçıkırık bürokratik kurumda üst düzey yöneticilik, evlilik, 2 çocuk (burada 3'müş, farketmez), hayatında genç ve güzel bir kadınla medeni bir insan gibi karşılaşabilecekleri tek yerin şehrin eli yüzü düzgün tek otelinde mecburen kalan kadınlarla denk gelen 3 saatlik akşam yemeği olması, otelin güvenliğinin elbette "erkek"ten yana çıkması, kızın babası albay olmasa tahminen karakoldada kendilerine bir ton yollu muamelesi yapılacağı, vb.

(bkz: elazığ)
    (bkz: türkiye)
  • yan masadakilerle sohbet etmenin bazı yazarlara göre tecavüz nedeni olabileceğini gösteriyor aynı zamanda.
  • gördüğüm kadarıyla konu ile ilgili esprili bakınız verebilenler var.

çok yazık.
  • ya arkadaş ben yanlış mı anlıyorum? kadınlardan biri kaçıyor güvenliğe söylüyor otel yetkilisi durumla ilgilenmezken diğer adam diğer hostese tecavüz etmeye devam ediyor? umarım yanlış anlıyorumdur! eğer olay böyle ise o iki hayvanın yanısıra o otel yetkilisi de aynı suçtan yargılanmalı ve ceza almalıdır.

ayrıca haber sayfasında "laiklik yüzünden" yazan hayvanlara da ne diyeceğimi bilemedim. bildiğim ve emin olduğum tek bir şey var sanırım yeni doğacak çocuğumun bü ülkede büyümesini istemediğim.
  • işin belki de en acı yanı, hosteslerden birinin babası albay olmasaydı ne iki insanımsı yakalanacak, ne de olay duyulacaktı. yani türkiye'de bu olaylar sürekli yaşanıyor ve çoğu hayvanın yanına kar kalıyor.

hapiste faillerinin suç aletlerinin ağızlarına verilmelerini dilediğim insanlık dışı olay. sakın ölmesinler, öyle yaşasınlar.
  • olayda en büyük ceza otelin güvenlik şefine verilmeli. sana güvenip senden yardım istiyor, sen orda necisin de olayı kapatmaya çalışıyorsun lan peseveng? işin ne senin vicdansız?
hesabın var mı? giriş yap