• (bkz: elegant)
  • çiğnerken dafa fazla tat almak icin yutmamak için zorlanan, ancak yutmayınca da ağızda biriken doyumsuz tat ile işkenceye donusen ve artik bitmesi icin yutmak zorunda kalinan kent sekeri. (bkz: asagi tukursen sakal yukari tukursen biyik)
  • şeker bayramları süresince çılgınca tüketilen özellikle vişnelisi şahane olan ancak çene kemiklerini acayip yoran ve çok fazla yendiğinde midede tuhaf bir boşluk bırakan yine de tüktemeden durulamayan kent şekeri.
  • çikolatalısı vardı. hayatta en çok o şekeri sevdim.
  • milim milim uğraşıp metraj çıkarıp, yanlışlık olmasın diye günlerce, gecelerce tekrar tekrar uğraşıp sonunda 1,5 milyon dolarlık hakediş çıkardığınızda değil 1,5 milyon dolar vermek mükemmel hesaplar yapıp sizi borçlu çıkarabilecek kadar şahane metrajlar çıkarabilecek kadar yetenekli(!) mühendislere sahip inşaat şirketi. sabır!
  • ayar olduğum sözcük. cidden bak. bi tane hipster arkadaşım vardı, hipster gözlüğü de var. hipster gözlüğünü ayrı yazdım ona da ayrıca ayarım. neyse. bu birşey tasvirlerken "hmm nası desem pek elegan değil... elegan bir hava vermiyor.." gibi laflar edince içimdeki şiddet ateşine benzin boca edilmiş gibi hissediyordum. sürekli bu lafı kullanırdı. bir gün o kadar kullandı ki dayanamayıp ayağımdaki pumayı hipster gözlüğünün tam köprüsüne geçecek çekilde ayağımı kafasına gömmek, ve ayakkabı tabanının desenini suratında çıkartmak istedim. aslında böyle şeyler düşünmem, beyfendi bir adamımdır, saçmalasalar da sabırla dinlerim insanları. ama bu elegan sözcüğü.. bak ben bile buraya kadar üç kez kullandım dördüncüsüne kalbim yetmeyecek, sonlandırıyorum.
  • memlekette bol bulunandan* almak için migros'a gittiğimde, bir standa koyup kiloyla sattıklarını gördüm bunu. sonucunda hızımı alamadım ve kürekle bir poşeti doldurdum.
    acilen piyasadan toplatılması gerekiyor, aynı anda 5-6 taneyi ağıza atmak boğulma tehlikesi yaratabiliyor ama bu isteği de durduramıyorsunuz.
  • çok bozdular. öyle böyle değil. satıldıktan sonra çok değişti, resmen nerde o eski bayramlar dedirtti.
  • moda terimi olarak; şık, zarif, sade tarz.
  • içimdeki bütün sevgiyi insanlar yerine kendisinin vişnelisine yöneltmeye karar verdiğim şeker.

çünkü elegan doesn't ask silly questions, elegan understands.
hesabın var mı? giriş yap