şükela:  tümü | bugün
 • verde isimli firmanın yaptığı şeydir.

  https://www.xtrlarge.com/…tim-sportsart-verde-g690/

  devletin herkese bedava dağıtıp elektriğin ne kadar zor üretildiğini göstermesi gerekiyor. zira 1 saat koştuğunuzda, ortalama bir ısıtıcıyı 10 dakika yakacak kadar elektrik üretiyorsunuz.
 • faydalı bir icat. fiyatı alınabilecek seviyede, uygun olsa neden almayayım ki? evde koşu bandım var fakat üşengeçlikten kullanmıyorum. bu koşu bandı, elektrik ürettiği için seni koşmaya teşvik edecek. üşengeçliği bir kenara bırakacaksın. yalnız öngörüm şu, insanların kendi evlerinde elektrik üretebiliyor olması bazılarının hoşuna gitmez. bu alet tr'ye geldiğinde buna özel ötvler vs. ile örnek veriyorum 999€ (6500 tl) olan koşu bandı bizde 4000€ (26000 tl) olur. senin evindeki elektrik faturanın az gelmesinin kime ne yararı (!) olabilir ki ?
 • saatte 200 watt üretebiliyormuş. muhtemelen 200w'a kadar falandır, ama biz bunu nominal değer olarak alalım.
  bir kişi düzenli olarak her gün 1 saat kardio yapsın. (bunu yapan oranı %0,01 falandır)
  bu durumda aylık ortalama 30gün*1saat*200w = 6kw enerji üretmiş olur.

  tek zamanlı mesken tarifesi kw başına 0,71. şu an tam bilemiyorum ama vergisi gergisi dağıtımı dahil 1 tl olsun.

  evet aylık 6 tl kazancınız hayırlı olsun.

  bu mükemmel durum için geçerli tabi.
 • (bkz: black mirror)
 • microverse battery kullaniyorsaniz gooble box oneririm. ama sonra kendi evreninizi yaratip flooblecrank yapmak yok, telif hakkina girer :")
 • bir çok kardiyo makinesinde zaten, watt cinsinden harcadığınız enerji yaklaşık olarak görüntülenebilir. hadi 100% verimle çalışsın diyelim, harcadığınızın tamamı üretim olarak geri dönsün, yine de bu küçük değerlerin pratikte hiç bir işe yaramayacağını anlayabilirsiniz.

  bu tür ürünlerin amacı tamamen; bilinçsiz tüketicilerin, tüketim alışkanlıkları nedeni ile kendilerini suçlu hissetmelerini engelleyerek, "dünyanın parasını verdim ama yaralı bir şey yapıyorum" düşüncesi oluşturup, kendilerini aslında ihtiyaçları olmayan yeni şeyler satın almaya ikna edebilmelerini sağlamak.

  eskiden pazarlama stratejileri "sex sells" üzerine kurulurdu, artık "health sells", "ecology sells", "political correctness sells"... gibi taktikler kullanılıyor.
 • kesinlikle işsiz, boş gezen insanların bu sayede üretime katılması gerektiğini düşündüğüm durumdur. en azından evinin bir kaç günlük elektriğini üretir.