şükela:  tümü | bugün
 • böyle bir şey var. olmayabilir de.
  1982 doğumlu bir oyuncu hanımefendi. grey's anatomy'nin 3. sezonunda kendisini bir bölümde görmüş ve çok da önemsememiştik. ne zaman ki, mad men'de peggy olsen karakteri kaptı ve hatta aldı yürüdü, imdb'den neyin nesi kimin fesi olduğuna bakmak farz oldu. gördük ki girl interrupted'da da görünmüş hanımefendi o küçük yaşında. the west wing'de zoey bartley rolünde bayağı bir pişmiş, law and order, ghost whisperer gibi dizilerde konuk oyuncu olarak bulunmuş. bazı kaynaklara göre scientology üyesi imiş. kaynakları tanımıyorum, dolayısıyla güvenemiyorum.
 • nasıl olsa birçok kişi hakkında bir şeyler yazmıştır diye yazmayacaktım ama bakınca şok oldum. sadece 1 entry var? bu kişi yazıldığı gibi mad men'in peggy olson'ı ve harika bir oyuncu. mad men'in önemli parçalarından biri ve diziden herhangi bir neden yüzünden ayrılırsa, mad men'in bir yanı eksik kalır. ilerleyen yıllarda başka yapımlarda da adından sıkça söz ettireceğine inanıyorum... fotoğrafları için;

  http://www.imdb.com/name/nm0005253/mediaindex
 • mad men'de sevdiğim bir karakteri* canlandırmasına rağmen sevmediğim, sevemediğim kadın.daha düzgün daha sevimli bir kadın canladırsaydı peggy'i benim açımdan mad men daha güzel olurdu.
  neden sevmiyorum bilmiyorum, tamam çirkince bir kızcağız, mad men'deki en güzellikten uzak karakteri ama sebep o değil.
  belki yüzündeki orantısızlık belki burnu belki bakışları belki çenesi ya da gülümsemesi...bilemiyorum, çözemiyorum.
  nasıl bir hatun diyenlere.
 • 1960'ların mad men'ine yakıştığı kadar 1946-47'nin on the road'una da yakışmış kadın.

  eski usul kadınları sevenlerin beğeneceği kadın tipi.
 • top of the lake isimli dizide polis robin griffin karakterini canlandıran oyuncu.
 • helen mirren, jessica lange ve helena bonham carter gibi dev aktrislerle yarıştığı kategoride (best performance by an actress in a mini-series or a motion picture made for television) golden globe'u top of the lake'teki rolüyle evine götüren oyuncudur. kendisini burdan tebrik ediyoruz.
 • güzel ya da çirkin demenin çok zor olduğu bir kadın. sanırım güzelliği de buradan geliyor.