• elite dangerous için yeni duyurulan genişleme paketi. bazı gezegenlere iniş özelliği gelecekmiş. bunu alana önceki oyun tamamen badava mı yoksa önce onu sonra bunu mu almak lazım (o paraya öküz alırız) belli değil.
  • gezegenlere inme özelliği barındıracak olan elite dangerous genişletme paketi. frontier'ın fiyatlandırma politikasıyla paralel olarak oyunla aynı fiyata çıkacak sanırım.

teaser'ı:

https://www.youtube.com/watch?v=b4sae16utdg

pre-order:

https://www.elitedangerous.com/en/horizons
  • kısa süre için expansion pass tekrar satılacakmış, anladığım kadarıyla onu alana tüm exp pass'ler horizons dahil bedava. ayrıca kickstart, alpha ve beta backerlara da önceki ve bundan sonraki tüm exp pass gene bedava. beta'dayken öküz yüküyle para vermiştim ama şimdi ne kadar doğru bir karar olduğunu tekrar gördüm. nazar deymesin ed'ye. steam key filan da almadım. kaç saat oynadığımı görecem diye %x gelirinden olsun istemem fd.

"due to popular demand, we’ve also decided to bring back for a limited time the lifetime expansion pass. ıt should appear in our store later today."
  • indiğimiz gezegenlerde gta v'daki gibi bir dünyayla karşılaşırsak?

düşün sadece. sus. ss..
  • kafayı yicem ya geçmiyor günler. bu kadar heycan ve gaz en son ne zaman yaptım lan....neyse tüm detayları altta:::: hala içerik yok yapacak biişii yok demeyin (aslında şu an bile var ama nese yani işte).

https://forums.frontier.co.uk/…wthread.php?t=172362
  • pre-order fiyatı 40 sterlin olarak gözüküyor. ne bileyim yani. elite fanı değilsen elin gitmez bu parayı vermeye.
  • pazartesi betası başlıyor. bu arada fiyatları görünce iyiki zamanında lifetime lı beta almışım diyorum. oyun parasına expansion çıkıyor ama başlı başına bir oyun adamların çıkarttığı ve üstüne yıl boyunca ekleyecekleri.
  • an itibarı ile live olmuş expansion.
  • birkaç saatlik bir deneyim üzerinden konuşacak olursam: tecrübe beklediğimden güzel, grafikler beklediğimden kötü.

gezegene inme süreci çok iyi. gerçekten devasa bir kütleye yaklaştığını hissediyorsun. yaklaşma mantığını anlamak da çok kolay oldu supercruise'la aynı yöntem. hud'ın yörünge uçuş modu gayet anlaşılır, uçak kullanır gibi kullanıyorsun. inmeye çalışırken yere çarparsan bir anda patlamıyorsun shield'ın seni ondan da koruyor.

istediğin her yerde uygun zemin olduğu müddetçe inebiliyorsun. çıkıp gezmen için ise araba lazım. araba için de outfitting'den en az class 2 bir cargo bay'e bir planetary vehicle bay alman gerekiyor. sonrasında gezegende özgürce gezmek mümkün. beni şaşırtan şeylerden biri gezegenlerde de poi'ler olması oldu. terk edilmiş laboratuarlardan, koskoca metropollere kadar farklı farklı üslere denk geldim. aynı gezegende 4-5 poi vardı bu şekilde. bu terk edilmiş mekanlar da sadece gezi amaçlı değil, bunların veri istasyonlarını tarayıp veri toplayıp sonra satabiliyorsunuz (tek paketten 10k kredi verdi).

arabayla gezme tecrübesi güzel, rahat. hiç sıkıntı yaşamadım. genel olarak bu işi iyi kotarmışlar gibi geldi. var olan elite content'ine kat çıkmış. açıkçası atmosferli gezegene iniş işini de yaptılar mı tadından yenmez.

ancak grafikler "ultra" seviyede bile özellikle yakın mesafede tatmin etmiyor. yapay duruyor. binalar ve 3d objeler gıcır gıcır. onların baya bi tozlanmış olması lazım halbuki. gemimiz bile inişte baya toz toplamış olmalı. plastik oyuncak gibi görünüyorlar. gezegen grafiklerinde daha fazla fotorealizm beklerdim. bunlar toparlayana kadar pek çok oyuncuyu tatmin etmeyebilir. şimdilik yeni bir şey olduğundan merakla inceliyorum. mining gibi şeyler denemedim henüz. (bendeki kart gtx 970)

özetle poi, mining, exploration ve yer quest'leri imkanları oyunu çok zenginleştirmiş. bence elite ilk böyle çıkmalıydı. bunun atmosferli gezegenlere de inilen ve güzel grafikli olanı çok keyifli olur kesin.

şimdi mesela gidip aya (evet bizim dünyanın yörüngesinde olan aya) inesim var. ama güneş sisteminden de o kadar uzağım ki. yol gözümde büyüyor. eminim birkaç güne anababa günü olur orası. bi bakmak lazım.
  • elite dangerous oyununa sahip olanlara $15lik indirimi olan oyundur.
hesabın var mı? giriş yap