• sürekli; ayy adam şunu buldu, ay elektrikli helikopter yaptı, ay şöyle çılgın böyle çılgın, denen adamın piyasada herhangi bir ürününün bulunmaması hali.

bizim jet fadıl da böyleydi.
  • köz mü ulan bu sırayla millete dağıtıcan
  • dik olarak fırlattığı roketi nasıl oluyorsa dik olarak indirmiştir. bunu da milyonlara yedirmiştir.
    benzinin bedava olduğu ülkede elektrikli araç yapmıştır. ergenlerin hayalindeki kişidir.
  • adam ar-ge'ci ve öncü. "seri üretimi kim yaparsa yapsın, ben yenilik icad edip yapılamayanları yaparım" diyor.
  • adam ar-ge'ci değil girişimci önce bunda bir anlaşalım. vizyoner olduğu ve fırsatları iyi değerlendirdiği doğrudur, yaptığı girişimler heyecan yaratır ancak pr uğruna yaptığı samimiyetsiz hareketler de ne yazık ki kendisinin eksi yönü.
  • çünkü adam inovatif şeyler deniyor. sürekli yeni şeyler üretiyor. bir şey üzerinde kalmıyor. kaldı ki kendisi tüccar ya da manifacturer değil. insanlığı çok ileri düzeylere ulaşmak için bütün sermayesini harcayan bir mucit. mars projesini düşünün mesela... bu adamın bu kadar masrafa girmesinin mantıklı bir açıklaması var mıdır? tamamıyla uçuk düşünüyor, işin parasında değil başkaları gibi.
  • tuvaletini bile seri yapamayan ergenin sıçmığı.

olum adamın dik indirdiği bi tarafı değil lan roket hani şu milyar dolar olanlardan
  • elon muska kurban ol,yok seri üretim yapamıyormuş yok zenginlere araba yapıyormuş,bu dünyada elon musk gibi yenilikçi fikirleri olan adamlara ihtiyaç var,senin gibi çamur atan adamlara değil
  • (bkz: kısa dönem maliyetler)
    uzun dönem de ise
    (bkz: ölçeğe göre getiri)
  • ben burda tam anlamıyla başarısızlık göremiyorum.

öngörüleri sağlam biri. 80 yıllık otomobil piyasasını yeniden şekillendiren biridir.
    ford gibi, mercedes gibi, wolkswagen gibi seri üretim devlerinin 20 yıllık planlarını yırttıran biri için insafsıf başlıklardır.
    bu seri üretim devleri, elektrikli araç piyasasına girmeye başladılarsa, pil fabrikaları açıyorlarsa bu kimin sayesindedir?
hesabın var mı? giriş yap