375 entry daha
  • ibb maçındaki hareketleri ile tutmayın küçük enişteyi sözünü yeniden hatırlattı bana. kendisinin iki katı olan razundara tjikuzu'ya saldırmaya çalışması zaten komikti, bir de üstüne küfür etmiş tam olmuş.

çocukken birilerine efelenip dayak yiyen çocuklar vardı mahallede. el kadar boyuna bakmadan sağa sola efelenip küfrederlerdi. dayağı yedikten sonra da bir yandan ağlayıp bir yandan parmak sallayarak küfürler eşliğinde tehdit ederlerdi döveni;

- bekle oğlum burada. şimdi getiriyorum abimleri buraya, ebeni zikicem oğlum.

tabii ne o abiler gelirdi ne de dayak atan orada kalırdı. emre'nin dünkü durumu o çocuğu hatırlattı bana. demek ki içindeki çocuğu hala öldürmemiş kendisi. hatta o çocuk onu öldürmüş, oyunculuk melekelerini bitirmiş.

negzel.
  • doksanlarda çocuk olmak fiilinin kanlı canlı örneği. ama tek sorun neredeyse 2010 yılına girecekken hala oralarda kalması.

sinirlendiğine kol gösterir, kendisinden iri adamlara kafa tutup sonrasında kaçar, abilerine güvenip boğaz kesme işareti yapar. samandıra'nın zillerine basıp kaçıyordur da bu afacan.

bu meziyetleri ile milli takım kaptanıdır kendisi. 23 nisan şerefine bir günlüğüne oturtulmamıştır oraya. ciddi ciddi milli takım kaptanıdır. yani maçta bir sorun olduğunda ortamı sakinleştirecek, arkadaşlarını toparlayacak adam olarak seçilmiştir seçici tarafından.

ispanya maçı hakemi bir hata yaparsa yanına bir kaç kişi daha alıp hakemi kuytuda sıkıştırmasını bekliyorum kendisinden kaptan olarak. olmazsa arabasını çizsin. kendisinden diyalog namına bir şey beklemiyorum çünkü.
  • kimin öğrencisi olduğunu bilmediğim oyuncu. tek bildiğim eğer ki hagi'den ala ala sinirli tarafını aldıysa bu hagi'nin değil emre'nin sorunu olduğu.

cem yılmaz anlatmıştı bir şovunda. istanbul aynı istanbul ama yaptığı çağrışımlar farklı. kimi orhan veli olup şiir yazıyor, kimi silüete bakıp "istanbul senin anan sikicem" diyor. suç istanbul'da mı şimdi?

aynı hesap. hagi'den oyuna dair alacaklarını bir kenarda tutup sinirini aldıysa kendi problemidir. hagi'nin değil. iyi bir öğrenci olsaymış da adam gibi yönlerini alsaymış örnek olarak. son olarak yine cem yılmaz'dan;

ailelerin küfürlü filmlere karşı tepkisini anlatıyordu bir keresinde de. evlatlarımız bu filmleri seyredip küfür öğreniyor diyorlarmış kendisine. o kadar anlatılanı unutup küfrü alan çocuklarını savunmak için sordukları soru ve aldıkları cevap olayın özetidir bana göre;

- cem bey bu film olmuş mu?
    - peki ablacım bu çocuk olmuş mu?
  • dedigi dogru veya yanlis olabilir. kendisinden tek istenen galatasaray hakkinda konusmamasi. yeri geldiginde ozgecmisinden galatasaray'i atan bir adam konu galatasaray'i boklamak olunca konusmaktan geri durmuyorsa bu taraftari rahatsiz eder. bunda sasilan ne ben de bunu anlamiyorum.

baska seyler hakkinda konussun. okyanus otesinden selam falan getirsin. ama rica edicem galatasaray hakkinda konusmasin.

galatasaraysiz ozgecmisi ile mutlu mesut yasasin. bize bulasmasin.
  • bunun dokunulmazlığı nereden geliyor lan hakkaten?
5739 entry daha
hesabın var mı? giriş yap