şükela:  tümü | bugün sorunsallar (1)
 • kendisine küfür yazsam, götümüze girebilir diye değil de, daha önce yazılmış bu diye silinir.
 • evvela 4 nisan 2015 fenerbahçe otobüsüne saldırısının savunulacak yanı yok, belirtelim.
  emre ve takım arkadaşlarına geçmiş olsun, şoföre acil şifalar.

  evet emre efendi;
  gördün mü kabadayılığı şiddeti?

  futbol sahada topla oynanan bir oyun. içinde faul var, sakatlık var, kolun bacağın kırılması var, hatta sahada ölmek var.
  ama futbolda ırkçılık yok, gırtlak kesme hareketi yok, herkese küfür kıyamet yürümek yok. ve elbette ki otobüse silahlı saldırı da yok.

  eğer sen, sahada esip gürleyip terör estirirsen.
  küfrü, şiddeti, yani futbol dışı unsurları bu denli yükseltirsen, birileri de senin yükselttiğin çıtayı alır en yükseğe koyar, öyle şaşar kalırsın.

  (bkz: şiddet şiddeti doğurur)
 • onu def eden sportif direktör ne güzel sportif direktör, onu def eden teknik direktör ne güzel teknik direktör.
 • şuan yaptığı basın toplantısında "fuck off" dediğini itiraf etmiş ancak bunun bir küfür olmadığını ifade etmiştir.

  gökhan töre fuck off deyince "senin ananı avradını sikerim orospu çocuğu" anlamı taşırken, emre belözoğlu'nun fuck off'u "hadi oradan serseri" anlamı taşımaktadır.

  edit: tatava yapan fenerliler erkek olsun bize cevap versin. bıraksınlar siz geçen hafta "fuck off" küfür değildi demiştiniz, n'oldu şimdi diye demogoji yapmayı. biz burada haksızlıktan bahsediyoruz. hemde dünyanın en açık futbol haksızlıklarından biri, en göz önünde itirafı.

  geçen hafta "fuck off" dediği için derbide oynatılmayan ve 3 maç ceza verilen bir beşiktaş'lı oyuncu var.

  bir hafta sonra aynı tabiri defalarca kullanan bir başka futbolcu var. ama kendisi atılmadı. maçtan sonrada ceza almadı. hemde "evet öyle söyledim" diye itiraf etti.

  adam olun da bunun bir haksızlık olmadığını, beşiktaş'ın hakkının yenmediğini söyleyin. bekliyoruz.
 • galatasaray derbisini bekliyormuş, derbide galayasaray'a gol atarak gerçek fenerli olmak istiyormuş. bu beyanatın olmadı emre, yetiştiğin, bu günlere gelmene sebep olan kulübün için böyle konuşman olmadı. kendini fener seyircisine sevdirmek için bile böyle konuşmamalıydın. sen yine gol at, yine gerçek fenerli ol ama bunu sen söyleme, başkaları söylesin. sen zaten biz galatasaraylıların gözünde gerçek fenerlisin. onda şüphemiz yok, şu an hiçbir galatasaraylı seni takımda görmek istemez. ve eğer sen 17 yaşlarında gerçekten fenerli olsaydın şimdilerde denzilispor'da, sivasspor'da oynuyor olurdur. bu takım sen 17-18 yaşlarındayken sana forma verdi, o forma sana takımı sırtladığın için değil potansiyelini geliştiresin diye verildi. bizim ortasahayı suat, ümit davala, hagi ve okan buruk zaten sürüklüyordu. sen olmasan da olurdu ancak galatasaray tribünleri sana sahip çıktı, oynamanı istedi, maç yaparak gelişmeni istedi. işin doğrusu seni fenerliler de kabul etmeyecek, ağzınla kuş tutsan da kabul etmeyecek. ne gerçek fenerli, ne de cimbomlu olarak anılacaksın. tanju çolak gibi ortada kalacaksın.
 • emre'nin saha dışında ki davranışları kamuya açık olmamakla beraber sadece emre'yi ilgilendirir. yeryüzünün en iyi insanı da olsa bunu sadece hususi hayatında göstermek ve kamuya tam tersi bir karakterde kendini sunmak en hafif tabiri ile dengesizliktir ve tıbbi müdahale gerektirir. onun saha dışı davranışlarını örnek gösterip saha içinde yaptıklarını meşrulaştırmaya çalışmaksa en yerinde tabir ile geri zekalılıktır ve bu da diğeri gibi tıbbi müdahale gerektirir.
 • özünde çok iyi bir insan ama sahaya çıkınca kendini kaybediyor, eşi bazen "onu tanıyamadığını" söylüyor. biliyoruz ki direksiyon başında da kendini kaybediyor, muhtemelen halk ekmek sırasına girse orda da kendini kaybedecek ama özünde iyi bir insan. benden iyi mi? muhtemelen, hayatın kimi nasıl ödüllendirdiğine bakılırsa benden milyonlarca kez iyi, tıpkı patronum gibi, ya da hafta sonu sevgilisiyle sinemaya gidecek lise talebesi gibi. bi ben kötüyüm, allah başka dert vermesin.
 • (bkz: kıl dönmesi)
 • zokora'nın açtığı ırkçı söylem davasında ilk karar çıkmış ve mahkeme görevsizlik kararı verip, davayı spor davalarına bakan bir mahkemeye göndermiş. duruşmanın bundan sonraki celseleri anadolu 3.sulh ceza mahkemesi’nde görülecekmiş. şimdi benim anlamadığım maç içinde oldu diye ırkçılık söylemi ile ilgili bir dosyanın spor mahkemesine gönderilmesi ne derece doğru? ırkçılık sporla ilgili bir şey midir?

  mesela bir futbolcu maç içinde birini çekip vursa dava spor mahkemesinde mi görülecek? cahilliğimi mazur görün lütfen.