• göz uzmanı hekim.

ancak asıl branşından faklı olarak patoloji bilgisi muazzamdır. inanır mısınız birisi size göz uzmanı olduğunu söylemese bi an bile olsun patolog olmadığıyla ilgili şüpheye düşmezsiniz. ... söylediği her cümle aklınızda yer eder.

edit: buradan kendisine sevgi, saygı ve en içten dileklerimi iletirim.
  • aynı cumleleri 5 kere 10 kere terkarlar ezberletir. goz doktoru oldugunu duyunca oha cekmiştim.
  • tus sorularını yalayıp yuttuğu her halinden belli tipik dersane hocası..
    milyon kere tekrarlayarak spot bilgileri kafaya kazıtan hoca..
    tipik doktor yazısı denilen cinsten yazısı olan..
    buraya kadar iyi hoşta fsgs da homofobikliğin den şüphelendiğim fakat ders ilerledikce artık kesinleştiğim kanı
    (sağolun hocam fsgs/// hıv (+) ilişkisini unutmucam..
    birde cem adrian pek sevmiyor sanırım :) ne oyle marjinal işler :d
    yapmayın hocam..!!!!
  • daşşağı yenilmesi gereken hocalar listesinde yerini almıştır.

patoloji konusunda kendisinden istifade edebilir, akıl danışabilirsiniz...

hörmet ederim abim....

diğer daşşağı yenilecekler için;

(bkz: saygın demirel)
    (bkz: tayfun göktaş)
  • patoloji anlatırken o kadar fazla tekrar yapıp, beyinde o kadar güzel sinapslar açıyor ki, unutmak mümkün değil.

ayrıca birisi bahsetmiş de homofobik falan filan diye, verdiği temsillerle benzetmelerle olayı anlamanızı sağlıyor cidden.

eğer yapılan benzetmeler eğer akılda kalıcılık sağlıyorsa ne ala. nitekim inflamasyona hücresel yanıttan bahsederken anlattığı olay hakikaten mevzuyu kafaya kazıyor.

eğer osuruktan nem kapan birisi değilseniz, akılda tutmak adına uydurulan mnemoniklerin faydasını anlarsınız. mnemoniklerin saçmalığı aklıda tutmaya engel değil, hatta kolaylaştırıyor bile.

eğer saçma mnemonik uyduranların gerizekalılar olduğunu düşünüyorsanız, hoca hakkında da söylenenlere hak verebilirsiniz.

yoksa kendinizde bi arıza var gibi.
  • tıp öğrencileri ikiye ayrılır, tusem'e gidenler ve gitmeyenler. tusem'e gidenler ikiye ayrılır, emrullahcılar ve altancılar.
    bu kıyasıya çekişmede tarafımız belli tabi ki!
    romatoid artrit tip dörttür nokta :) diyerek bir giriş yapmak istiyorum.
    preklinik altın kadro zaten.
    tayfun göktaş, altan aksoy, eray tüccar, ihsan bağcivan, izmir'e gelmediği için dünya gözüyle göremesek de offlinedan severek takip ettiğimiz saygın demirel ve tabi ki emrullah hoca.

beşinci sınıfta dersaneye patolojiyle başladik geçen sene. 'amaan bu yaştan sonra dersaneye mi gelinir!' diye söylenirken birden keyifle ders dinlerken buldum kendimi. kendisinin tonlamasıyla " aman allah'ım!! patoloji ne kadar zevkliymiş ya." falan dedim daha ilk dersin sonunda.
    iki senedir her dersine gittim nerdeyse, 'emrullah hoca geliyo, kaçmaz.' diyerek. başka şeyler çalisirken sikildigimda offlinedan bi emrullah hoca dinleyim de keyfim yerine gelsin diyecek kadar zevkle, hayranlikla dinledim kendisini. artik gözlerinden yapacağı espiriyi, soracağı soruyu tahmin edecek hale geldim.
    "patoloji soğan zarı gibidir, diğer dersleri patonun üzerine koyarsiniz, benim hedefim size 22'de 22 yaptirmak değil." der hep kendisi. sınava iki ay kaldı, görücez bakalım dediği doğru mu. :)
    bu arada soğan zarı mı dediiiiim, sayın bakalım! :)
    derslerde arada sorar bi, patolojinin babası kim diye. sınıftan gelen "robins" cevabından sonra, gülerek '"olur mu arkadaşlar ya, patolojinin babasi virchow'dur." der.
    virchow falan hikaye, kendisi patolog olmasa bile benim için patolojinin babası emrullah beyazyıldız'dır nokta
    bizim kitabımizda soru isaretiyle biten cümle olmaz!
  • kalp yaralarının neden geç iyileştiğini bize patofizyolojik olarak izah eden hocadır. kendisine hürmetler, selamlar :)
  • kendileri burayı takip ediyormuş. madem öyle bize de yazmak düşer.
    romatoid artrit tip 3 ' dür diyelim ve tarafımızı belli edelim. hahah şaka tabi ki , romatoid artrit tip 3'dür diyen mi kaldı bu devirde. belki 1 kişi kalmıştır emrullah hoca deyimiyle :)
    her saydığı triad her saydığı marker her saydığı yiyecek benzeri görüntü sayesinde kampta amaaaaan lanettt olsun der olduk. tusta çıkan soruların tarihlerini de ezbere bilse tam olacak :d

haa bu arada yeni kızı olmuş, inci :) öptük yanaklarından.
  • tam bir tus uzmanı. olağanüstü çıkmış soru hakimiyetine sahip tusem'in patoloji hocası. öğrenciye konuyu derste öğretir. sık tekrar yapar.gelecek dönemki dersini heyecanla bekliyorum.
hesabın var mı? giriş yap