• aslında çoğu bölümü efsanedir bence. ama özellikle hatırla sevgili bölümü, burhan altıntop’un cebinden akrep çıktığı bölüm, ifonun botoks yaptırdığı bölüm ve bülent babanın burhan’la fransızca konuştuğu tüm sahneler.
    her gün düzenli olarak avrupa yakası izlerim. benim için bir hobi. biri bizi durdursun canım.
  • kesinlikle 2 bölüme yayılan uludağ gezisi bölümüdür. burhan'ın şömine önünde ayı postunun üzerine çırılçıplak uzanıp monolog yapması ve fatoş'un kendisini o halde görmesi üzerine onu da davet etmesi. dağda kaybolan aslı ve ekibinin peşinden giden fatoş ve burhanın muhabbeti. burhan'ın ölmeden önce son dilek olarak fatoştan kendisini milli yapmasını istemesi. cem'in volkanı ayı sanıp kıçından vurarak zıpkının intikamını alması. volkan ve arkadaşlarının kaybolduğu haberini alan selin'in onların peşine düşüp ayı tuzağına düşmesi. selin'in çığlıklarını duyan volkan'ın selin'in yanına gidip arka fonda çalan ibrahim tatlıses'in aramam şarkısıyla beraber seline söyledikleri. her saniyesi en keyifli 2 bölümdü.
  • hala hergun avrupa yakası izleyen biri olarak kesinlikle oyumu ormanda kamp yaptıkları bölüm için kullaniyorum (51. bölüm). volkan ile sertac'in korkup aynı çadıra girme sahnesinde gözlerimden yaşlar gelmişti. çok iyi dizi ya. şimdi tekrar çekilse yine fanı olurum. ah keşke çekilse...
  • bu aralar diziyi baştan izliyorum, 32. bölümdeyim. 31 çok komikti, aslı'nın cem'e süpriz doğum günü partisi yapmaya niyetlendiği ve cem'in bu niyeti evde seks yapacakları sanması...
    zamanında izlediğimde en güzel bölüm burhan'ın kendisini ölecek sanması ve yarın yokmuş gibi yaşaması idi (kırmızı eteği ve rolling stones tişörtü ile boyalı saçları). valla çok tatlı dizi, bir de kafam güzel izliyorum şerbet oluyor mis mis. bir de 2018 yılında, ekranda sansürsüz sigara,içki içilmesi, yatak espirileri/muhabbetleri yapılması, dekoltenin normal olması.. özlemle izliyorum.
  • çekilin avrupa yakası hastası geldi. sıralıyorum.

1) aslı ve burhan karakterinin hatırla sevgili setine gittiği bölüm.

2) cem’in makbule burhan ve gaffur’a ingilizce öğrettiği bölüm

3) dergi ekibinin ormanda kamp yaptığı bölüm. (volkan’ın aslı’nın peşine sertaç ile izci kıyafeti ile gittiği bölüm)

4) sertaç ile volkan’ın muhallebicide mafya babasının kızına düğün yaptığı bölüm

5) burhan altıntop’un kıraathane bağımlısı olduğu bölüm

yeter!

yazmaktan yoruldum. 200 bölüme yakın bölümü olan dizi. 15-20 bölümü vasattır. geri kalanlar ortalama üstü komik bölümlerdir.
  • anadolu yakasından başka bir ülke gibi bahsedilen 167. bölüm, burhan altıntop gittiği zaman fotoğraf çekip ünlü yerlerini gezmişti anadolu yakasının, cem de "ben en son 1993'de gittim" falan diyordu, burhan yoldan çevirdiği birine istanbul karşı tarafta falan diyordu.*
  • 1)volkanın kızların bekarlığa veda partisine sızmak için kız kılığına girmesi.

2) selinin intihar için bir avuç ilaç içip eve gelenlerin bayılmış selini görüp telaşa girerek hastaneye kaldırıp aslında vitamin ilacıyla intihar etmeye çalıştığını öğrendikleri zaman.

3)evdeki partide ruh çağırdıklarında başlarına gelen tuhaf olaylar.
  • tahsin'in iki tane mafya elemanı tarafından mafya babası sanıldığı bölüm. kaçıncı bölümde maalesef hatırlayamadım.
  • kaçıncı bölümü olduğunu hatırlamıyorum ama burhan'nın var mısın yok musuna katıldığı bölümü çok iyidi
hesabın var mı? giriş yap