• sürat kargodur.
  • an itibariyle (bkz: ups kargo)

geçen hafta teknosa'dan bir ürün sipariş ettim. ürün ertesi gün ups'e teslim edildi. ve her şey o zaman karıştı. bir sonraki gün ups'in takip sisteminde "adres güncellemeye çalışıyoruz, teslimat gecikebilir" uyarısı çıktı. teknosa'da fatura adresi doğru olduğu halde, teslimat adresi sadece "mahalle adı, 347" (adres yok, yalnızca teslimat adresinin yer aldığı mahalle ve posta kodunun ilk üç basamağı) gözüküyor. burada teknik bir sıkıntı olmuştur. ben daha önceki bir teknosa siparişimi mağazadan teslim almayı tercih ettiğim için bu bilgi kalmıştı, yeni siparişimde adresi düzelttim ancak işlenmemiş. bu durumda teknosa veya adresi anlamayan ups'in beni arayıp "biz bu adresi anlamadık" demesi gerekirdi. yapmadılar.
    3 haziran'dan itibaren ups'in hiçbir şubesine telefonla ulaşamadığım gibi, müşteri hizmetleri numarasında da asla ve asla müşteri temsilcisine bağlanamadım. mail attım, geri dönüş yapılmadı.
    teknosa'ya ulaşıp durumu bildirdim, "ürün depoya geri gönderilmiş, biz adresi düzeltip kargolama birimine ileteceğiz" dediler.
    ertesi gün ups'den "ürününüz teslim edildi güle güle kullanın" mesajı geldi. bu da ilginçti, nitekim mesaj bana saat 13:27'de geldi ancak gelen mesajdaki teslim edilme zamanı 13:49, teslimat adresi istanbul ancak gönderinin teslim edildiği yer kocaeli, teslim alan tanımadığım bir isim (hayır apartman görevlisi veya komşum değil). satın aldığım ürün teknosa'da "teslim edildi" gözüküyor, ancak ürün bende değil, kim olduğunu bilmediğim birinde.
    bu durumda yine ups'in telefonlarına ulaşma çabalarım başarısızlıkla sonuçlandı. teknosa müşteri hizmetlerine yeniden ulaşıp durumu anlattım. teslim edilen adres teknosa'nın kocaeli'deki deposu, ürün teslim değil iade edilmiş, teslim alan kişi de depo müdürüymüş. yeniden kargoya vereceklerini söylediler. ürün teknosa'da hala "teslim edildi" gözüküyor.

özetle, beklentiyi yükseltmesi, ücret tarifesi bilmemnesiyle beklentiyi arşa çıkaran ups, adresi tesbit edemeyince teyit için müşteriyi aramaya üşenmesiyle, çağrı merkezine veya şube telefonlarına asla ve asla ulaşılamamasıyla yüzyılın hayal kırıklığıdır.
  • en son hangisi ile muhatap oldu iseniz odur.
  • sürat kargo oylamaya dahil olmamalı, çünkü kargo firması olarak görülebileceğinden şüpheliyim. kargo firmaları arasında ise aras en kötü olarak oy veriyorum.
  • aras kargo tabi ki.. ama aras kargo, kargo şirketi değil. aslında şirket değil. tuhaf oluşum sınıfında. akıl sağlığını korumak isteyen herhangi bir şubesinin önünden dahi geçmemelidir.
  • tartışmasız ve her açıdan sürat kargo.
  • sürat kargo tabi ki.
  • karantina boyunca her kargo şirketinden en az 13-15 kargo almış biri olarak söylüyorum ki,
    sürat kargo açık ara farkla berbattır, diğerlerini siker atar
  • sürat kargo demeyen daha önce kullanmamıştır. tartışmaya bile gerek yok.
  • bundan yaklaşık iki yıl önce istanbul içi gönderimi 1 haftada sağlamaları nedeniyle oyumu aras kargo dan yana kullanacağım anket.
hesabın var mı? giriş yap