• depremden sağ kurtulan bir adamın ifadesi.. iki kere öldüğünü ve sorguya çekildiğini söylüyor. cumadan cumaya namaza gidermiş. bundan sonra beş vakit namaza başlayacakmış.

e peki depremde ölen diğer insanların suçu neydi? onlara niye böyle bir kıyak çekilmedi de gencecik hatta çocuk yaşta feci şekilde can verdiler?

iki kere kalbim durdu diyorsun. böyle bir şey tıbben mümkün değil.. palavra sıkıyorsun.

sizi tembih ediyorlar böyle şeyler anlatın diye. ya da gündeme gelmek için siz senaryo yazıyorsunuz.

--- spoiler ---

depremden yaralı kurtulan bir vatandaşın sözleri sosyal medyada geniş yankı buldu. gece iki kere öldüğünü ve sorguya çekildiğini anlatan depremzede, "yaşamak güzel, ama hazırlıksız ölmek çok kötü. cumadan cumaya namaza giden bir insanım, şimdi 5 vakit namazıma da başlayacağım" dedi.

--- spoiler ---

link
  • büyük geçmiş olsun arkadaşa, ilk sınavdan kalınca bütlerde geçmiş
  • "bundan sonra deprem tedbirleri alacağım, depreme dayanıklı evler yapılsın diye iktidarı uyaracağım" yerine başka arayışlara giren depremzedenin sözleridir
  • neyse şükürler olsun ki kurtulmuş.

tanım: stres ve kaygı anında yaşanan halüsinasyon.
  • öbür tarafta da liyakatsizlik var galiba;

orada ölmeyip yaşayan adamı sorgularlar, burda hırsızı değil, hırsız var diyeni..

edit; aslında bütten de geçememiş arkadaştır.
  • allah kabul etsin öncelikle. ama umarım vakit aralarında hakkını aramayı, sorumluların canını okumayı da ihmal etmezsin. allah'a havale etmeyin, etmeyelim!
  • zor anlarda bir yaratıcıya sığınma ihtiyacını anlıyorum ve fakat bunun yayılmasına, bu inancın gerçeğin önüne geçirilmeye çalışılmasına bir tek ben mi anlam veremiyorum.

göçük altından çıkan kız çocuğunun ablalar beni yedirdiler aç değilim demesine melekler yedirip içirmiş diye haber yapılıyor, insanlar da tekbir getiriyor.

küçücük masumlara tecavüz edilince bu melekler nerede diye sormadan edemiyor aklım.
  • ne sormuşlar, bari kopya versin bize.
  • lan bir yürü git denecek dinci zırvası.
  • öncelikle geçmiş olsun diyelim.
    umarım sadece deprem travmasıdır bu durum.
hesabın var mı? giriş yap