şükela:  tümü | bugün
 • edit: tinerci adam bıçaklayabilir, adam öldürebilir, tecavüz edebilir, gasp veya hırsızlık yapabilir. ne kimliği var, ne yeri yurdu var. kimse bunları yakalamakla uğraşmaz bile. yakalarsa kendi karakolunda, hapishanesinde huzursuzluk çıkacağı için istemez bile hatta. atsan da orayı yadırgamaz. ders almaz. 3 sene yatar, çıkar gene aynı boku yer.

  ama siz gelip size saldıran tinerciyi öldürün. tutuklu yargılanırsınız. hapis yatarsınız. siciliniz bozulur. hayatınız mahvolur.

  devlet bunları kamplara falan kapatıp rehabilite etsin. tekrar topluma salınacak şekilde değil. kursun kamp, orda çalışsınlar takılsınlar.
  bir sürü boş arazi var. gidin konyada kurun bir yer. çok seviyorsunuz zaten beton dökmeyi. dökün iblmem kaç dönüm beton. kapatın içeri bunları.

  -----

  biraz da gerçek konulardan bahsedelim?

  https://www.mansetturkiye.com/…den-bicakladi/36078/

  akşam sokakta yürüyorsunuz; hiçbir kimliği olmayan, kaydı kuydu olmayan, hiçbir boku olmayan ve naparsanız yapın hapise atılamayan bir tinerci gelip sizi kalbinizden bıçaklayıp hayatınızı söndürüyor. annenizin, babanızın, eşinizin de hayatını aynı şekilde söndürüyor.

  bu tinerciler daha ne kadar başı boş sokaklarda dolaşmayı sürdürecekler?
  sokak köpekleri için yapmadığınız kampanya kalmadı, şöyle telef edilsinler, böyle kafese kapatılsınlar diye.

  sokaklardaki gerçek sorun ise bunlar.
  tinerci denen illet orospu çocukları.

  hiçbir kayıtları yok.
  adam çocuğu bıçaklıyor, ve siktirip gidiyor. istersen 2000 tane kameraya bak, bulamazsın. ne kim olduğu belli, ne bir kaydı var. hapiste 1 tane tinerci gören var mı? yok, çünkü hapise de atılmıyorlar. orası için bile problemli görünüyorlar.
66 entry daha