şükela:  tümü | bugün
 • aralık 2016 'da yayın hayatına başlayacak dizi kültürü dergisi olucakmış.
 • biraz canımı sıkmış bir dergi. şöyle ki, twitter hesapları şu anda dizi haberleri yayınlıyor ancak bilgi vereceğiz diye attıkları tweetlerden bazılarında bilgi hatası yapıyorlar.

  https://twitter.com/…ergi/status/783349593551626240

  mesela bu tweetteki sıkıntılar;

  "v for vendetta filmine ilham olan ingiliz suikastçı guy fawkes'u canlandıracak olan harington, aynı zamanda dizinin yapımcısı."

  1. bildiğiniz üzere v for vendetta filmi 1988 tarihinde yayınlanan aynı isimli leziz çizgi romanın uyarlaması sadece.
  2. hadi ilham olmayı çizgi romana atalım. guy fawkes, çizgi romandaki v'ye ilham olan kişi değildi, çizgi romana ilham veren şeylerin de orwell, huxley, judge dredd gibi şeyler olduğunu da yazar moore söylüyor.
  3. fawkes suikastçi değil.

  hani bilgi verilmeden önce bir fact check yapılması iyi olur en azından.

  bunun yanı sıra hesabı kim kontrol ediyorsa, birisiyle stajyer ilanı üzerine tartışmaya girmiş, gerek yok abi böyle şeylere, bu tarz mesajları çok göreceksiniz, her birine cevap mı yazacaksınız.

  "dizi dergisi" çok geniş bir kavram ancak. neden kapsam bu kadar geniş? yani bir sayfada 2 broke girls övülürken bir arka sayfaya geçtiğimizde firefly özleminden bahsedilecek mi? çünkü bir sınır yok. niş denen şeye türkiyede riayet edildiğini hiç görmedim, göremeyeceğim de sanırım. yani, takip ettiğim dizi türünden bir yazı göreceğim diye bir ton alakamın olmadığı diziyle ilgili yazı görmek istemem açıkçası.

  her neyse, umarım başarılı olurlar, yolları açık olsun.
 • yerli ve yabancı diziler, röportajlar, konsept içerikleriyle kafaları zehir gibi çalışan; özlem özdemir, engin inan, yasemin şefik bu kişi; heja bozyel beyin takımlarından oluşan bağımsız popüler-kültür-sanat dergisi.

  twitter üzerinden @episodedergi takibe değer!
  derginin portalı için ise; aha bu!
 • cnbc-e ve e2 dizilerini takip eden, her ay düzenli cnbc-e dergi alan beni duyduğum an çok mutlu etti. eksikliğini çok hissediyordum bir (yabancı) dizi dergisinin. dün gittiğim ankara kitap fuarında da satıcı çocuğun dediğine göre yüzde 80 yabancı, yüzde 20 yerli dizi içeriğine sahipmiş. gayet mantıklı bir oran. hatta yerli içerik olmayabilirmiş bile ama tanıtım stratejisi açısından düşünülmüş olabilir
  adı da çok uymuş bir dizi dergisine,tam nokta atışı

  devamı gelsin yeni dergimizin,takipçisiyiz
 • ben ilk çıktığı günden bu yana en son sayısına kadar hiç kaçırmadan hiç sektirmeden cnbc-e dergilerini alan biriyim. cnbc-e derginin bittiği ve hatta kanalın da el değiştirdiği zamanlar aslında dergi anlamında büyük bir boşluğa düşmüştüm... sonuçta chuck'ı 3d izletmek için gözlük veren, the o.c. dosyasını bizlerle paylaşan, bize yepyeni diziler getiren ufkumuzu açan bir kanaldı.

  şimdi tam da bu noktada bu boşluğu dolduran episode dergi oldu. hem yayın ekibi hem de yazarları düzgün bir türkçe'yle kaleme aldıkları harika yazılarıyla artık 2 ayda bir bizimle birlikteler. nitelikli yazılar okumak ve aynı zamanda da severek takip ettiği dizileri hakkında başka bakış açılarını görmek isteyenler için birebirdir ve tavsiyemdir.
 • ekşi ortamında gereken değeri verilmeyen über dergi. uzak-yakın dönem yabancı diziler üzerine hazırlanan dosyalar ve en bilinen dizilere dair sağlam içerikler ile çıtayı gittikçe yükseltiyorlar. komedi dizilerinin kaleme alındığı sayfalar bile bir çırpıda değil sindire sindire okunacak cinsten.
  felsefik yaklaşımları çözümlerken bulabilirsiniz kendinizi. bu sebepten işlerini ciddiye alan bir kadro söz konusu.

  bir çok diziyi izlemeye karar vermemin ana unsurlarından. bu kadar az entryi değil, daha fazla gündemde kalmayı hak ediyor.