• kristen stewart için izlenebilecek film.

4/10 verdim, konu güzel ama daha güzel işlenebilirdi, atmosfer de tamam ama filmin asıl öğesi aşk ve dram. bilimkurgu ve aksiyon değil.

aynı temalı olsun, aksiyon da olsun diyen equilibrium izlesin.
  • aşkın çok başarılı ve dokunaklı anlatıldığı güzel bir film. yeni dünya konsepti bana pek samimi gelmiyor izlerken de aşırı sıkılıyorum ama bu filmde odak nokta aşka kaydığı için bilim kurgu havası kaybolup gidiyor. esasen izleyeni de orada yakalıyor. öte yandan kristen stewart'ın en başarılı oyunculuk gösterdiği film de olabilir bu.

aşık olmadan da aşka özgü duyguları hissetmek istiyorsanız kesinlikle izlemelisiniz bu filmi.
  • filmin belki de en duygusal ve izleyiciyi en etkileyecek sahnelerden biri olan silas'ın, gözyaşlarından çok burnundan sümüğünü düşüre düşüre ağladığı sahne, medcezir dizisinde mira'nın sümüğünü akıta akıta ağladığı ve epey dalga geçildiği o sahneyi anımsatıp bir an için gözünüzde tüm duygusallığını yitirip bir anda gülümseten film oluveriyor.

kristen stewart nia karakteri için seçilebilecek en uygun oyuncu olmuş o soğuk bakışları hiç sırıtmadığı gibi nia karakerinin durgunluğunu en güzel o verebilirdi diye düşünüyorum.
  • 2009 tarihli nadide bir bilimkurgu olan moonu yazan nathan parkerın bu sefer pek yazamadığı, geçmiş bilimkurgulardan eklektik bir yapının üzerine biraz da genç yetişkin duygusallık katları çıkmış, mütekerrir ve vasat film.
  • 1984 ile yakından uzaktan alakası olduğunu düşünmediğim film. tamam uzaktan olabilir belki de bu filmi tanımlarken 1984 ü kullanmak büyük günah.

film çifte kumruların duyguların yasak olduğu bir ortamda aşk yaşamaya çalışmasını anlatıyor. filmin bilim kurguyla tek alakası herkesin beyaz giymesi ve mal gibi yürümeleri.

gerçekten kötü bir film. seyredene şimdiden hayırlı olsun.
  • benzer temadaki filmlere farklı bir boyut kazandıramadığından hedefini ıskalayan bir distopya. yalıtılmış mekanlardaki ışık kullanımı ve bazı güzel kamera açıları dışında pek bir şey vadetmiyor. ayrıca geniş araziye konuşlandırılan binaların dış çekimi bile yok. hemen hemen tümüyle iç mekanlarda görünüyor karakterler. bu anlamda hayal gücünü zorlamak gerekse de başarısız ve ifadesiz oyuncuların varlığı filmi zedeliyor.
  • film vasat evet ama en sonda çalan bir parça var, müthiş..
    apparat - the past : https://www.youtube.com/watch?v=wdf_kqhjn1k
  • bu film, 1971 yapımı thx 1138 filminin neredeyse tamamen aynısı.
  • filmde mogwai, teen daze duymak güzeldi. ama asla bir gattaca olamayacak film.
  • upuzun dopdonuk bol bakışmalı. duyguyu işleyecekler diye zamanı öldürmüşler. bayılarak değil bayarak izledim.
hesabın var mı? giriş yap