şükela:  tümü | bugün
 • henüz inşaat halinde olan avm.
 • 13 nisan'da açılacak olan avm.
 • bugün açılan avm.

  ilk gözlemlerim sonucu beklentiyi karşılamadığını rahatlıkla söyleyebilirim.
  yemek ve cafeleri açısından yeterli olmakla birlikte gel gelelim asıl giyim, ayakkabı, kitap açısından yetersiz buldum.

  lc waikiki, defacto, sateen, koton, colin's zaten şehirde bulunan mağazalardı. tekrar olması ve en büyük mağazaları almalarını yanlış buluyorum. örneğin bir defacto mağazasından 5 farklı tarzda mağaza açılabilirdi.

  d&r bir kırtasiye dükkanından çok daha küçük bir alana açılmış. beklendiği gibi kitap çeşitliliği kategorik derinlik maalesef bulunmuyor.

  ayakkabı dünyası sanki son anda onu da bir yerde açalım boşta dükkan var mı havasında olmuş ufacık bir yer verilmiş. çeşitlilik maalesef yok.

  eyyorlamam bu kadar.
 • ben edirneye ilk gittiğimde burası burası dutluktu. açık alandı. daha eskiden de garajmış hatta. minibüs durağı vardı. oraya bir park yaptı amdiciğim* sağolsun heykel filan koydurdu.
  sonra dediler ki buraya çok muazzam bir avm yapılacak. uzun süre hiçbir hareket görmedik. üzerine kipa açıldı, margi açıldı burada bir halt yok yıllarca bu söylenti öyle askıda kaldı.
  tam 11 yıl olmuş benim bildiğim. geçenlerde açılışı vardı, davetliydik gidemedik.
  neyse dün gittik.
  avm diye yapmışlar tebrik koyuyorum buranın müteahhitlerine. hava yağmurluydu kapalı alan olmasına rağmen baya içeriye de yağmur yağıyor. koca avm'nın ortasında leğenler kovalar su biriksin çamaşır yıkayalım der gibi. yerlere mukavva sermişler onlar da ıslanmaktan hamura dönmüş.
  ayrıca edirne'nin gerçek aydın ve sakin insanı buranın trafiğe etkisinden rahatsız.
  zaten trakyabirliğin olduğu kavşak oldum olası sıkıntılıydı. ayşekadın yerleşkesinin civarı barlar sokağına dönüp rys otel yapılınca tam kilitti. şimdi burası tüy dikmiş.
  mağazalar filan şıkır şıkır tamam da neyse kaç gün öyle kalacak? yine de hayırlı uğurlu olsun ne diyelim.
 • yeme içme ve ucuz giyim dışındaki birçok dükkanın fazla sürmeden kapanacağını düşündüğüm, edirne için haddinden fazla büyük olan avm.
 • birkaç gün önce yeni ziyaret edebildiğim avm. konum olarak hemen kavşak dibine yapılmış. bu bir artı mıdır eksi midir bilemem ama devlet binalarının arasına yapılmış olması çok büyük bir artıdır. yanda dsi, çaprazda trakya birlik, önde gençlik ve spor bakanlığı il müdürlüğü, bu müdürlüğün hemen arkasında üniversite ayşekadın yerleşkesi ve yanlarında da irili ufaklı birkaç mezarlık. devlet binalarının arasına yapıldığı için gördüğünüz yeşillik gözünüzü doyuruyor. manzarası gayet iyi yani. üstüne karşısındaki eğim yüzünden oralara bina da yapılamıyor sanırım. tepeye kadar da full çimenlik.

  mimariyi çok beğendim. üst tavan camları ve öndeki devasa camlar binaya güzel bir hava katmış. gün ışığını da içeriye çok iyi alıyor. içerisi de havadar ve geniş. büyüklüğü edirne için bence gayet iyi. çorlu'lu olduğum için orion ve trend arena ile karşılaştıracağım ama ikisi birleşse ancak bir erasta yapar herhalde.*

  içerisindeki mağazalar ve mağaza çeşitliği ve büyüklükleri bence yine edirne için gayet iyi. ancak ben mi dikkat etmedim yoksa gerçekten yok muydu bilmiyorum ama elektronik satıcısı olarak ne teknosa, media markt ne de vatan vs bir satıcı yoktu sanırım avm içerisinde. gerçi avm'nin hemen dibinde vatan var ama avm içerisinde sanırım elektronik ile ilgili satıcılar çok az. bir de spor mağazası olarak decathlon yok tabi ki. edirne gibi bir öğrenci şehrine yakışırdı ama decathlon genel olarak birçok şehirde yok maalesef. son olarak da sineması. cinemarine'ye kaptırmışlar avm'yi. girin okuyun memnun olan yok neredeyse. çorlu'da da bunlar var. cinemaximum'u mumla aratırlar.
 • eski belediye, sonradan da iftaiye arazisi olan araziye açılmış olan alışveriş merkezi, 2011 senesinde açılması planlanıyordu ama arazide sıkıntılar olunca açılması 2017 senesini buldu. ilginç bir şekilde hep aynı mağazalar açıldı, 4. lc waikiki, 3. de facto, 3. kiğılı filan açıldı, insan şu alışveriş merkezine decathlon açar, trakya'nın ilk ikea'sını olmadı koçtaş filan açar, marks & spencer, intimissimi, victoria's secret filan açar, mediamarkt şubesi açılmalıydı. enplus bekliyordum gelmedi. bir tanecik teknoloji marketi bile yok.

  d&r bildiğiniz bir evin salonu kadar :)

  ayrıca leva 2.5, euro 4.6 tl olunca yakın illerden gelen (kavala, dedeağaç, xanthi, orestiada, feres, svilengrad, plovdiv, habipçeova, haskovo, harmanlı vs.) yunanlar ile bulgarların favori avm'si olmuştur ki, hafta içi 10 kadar, hafta sonu da minimum 15-20 yabancı plaka otobüs (hatta bazıları çift katlı :) bekliyor alışveriş yapanları avm önünde :)