• bi kere isimden kaybediyor, nedir kardesim ercefuryl? sondaki o "furyl" sesiyle zaten bir civiklik, bir sululuk hissi veriyor ki bir ishal ilacinda en son aradigimiz ozellik budur herhalde. halbuki bak streptomagma'ya, hey yavrum hey, adindan belli "beton" gibi oldugu.*

edit: shirak saolsun uyardi, ercefuryl'in olayi zaten ishali kesmek diil bagirsagi temizlemekmis. ben dedim zaten cacik olmaz diye, "furyl" lan...*
  • aç mı tok mu kullanılması gerektiği özellikle belirtilmeyen ilaçlarda, fark yok demektir.

o yüzden sorun da yok.
  • barsak antiseptiği. ishal de olsanız, kabız'da olsanız çözüm bunda.
    (bkz: streptomagma) (bkz: lopermid)
  • elin fransızının bile memleketimde motoru rektefeye bıraktığı vakit "yandım allah" nidaları ile aradığı ilaç...bir gün gibi kısa sürede ishali kesiyor, ben hala kullanıcam derseniz gümrük kapılarını hepten kapatıyor...dikkatli olmak lazım kullanırken*...
  • milletin gazına gelip kafaya göre kullanılmayacak bir ilaçtır. doktor reçetesi ile bile insanı hayattan soğutur. tek bir hap bile 2 saatte ishali keser ama korkunç bir reflü ile sizi baş başa bırakabilir. bu ilaç ishali kesmiyor sindirimi direk iptal ediyor haliyle mide asiti adamın ağzına sıçıyor. bu ilaç belki de çok canlar kurtarmış olabilir ama götünden işemiyorsan bu ilaçtan uzak durun derim. son olarak bu ilacı yapanın ta amına koyayim.

edit: etrafıma sordum soruşturdum, bu ilacı aldıktan sonra reflüsü azan bir çok insan çıktı. reflü ağrısının r si olmayan benim gibi birinde bile reflü 3 gündür ebemi mikmiştir.
  • özellikle uzun bi otobüs yolculuğu öncesinde motorun bozulması durumunda hemen eczaneye koşularak 2-3 lira mukabilinde alınıp 2'şer adet içilerek otobüste altınıza etme riskini ortadan kaldıran süper ilaçtır. ben denedim ordan biliyorum.
  • fransa orijinli ilaç olduğundan olsa gerek amerikada sadece ineklere kullanılabilmek için izin verilmiş. :)
  • ayni anda iki adet degil 8 saat arayla tok karnina (mide bulantili ve kusmali ishal durumunda yagsiz tost ve cay gibi sade bir yemegin ardindan tabii) alinmasi gereken, aksi halde hem gaz sancisi hem de kabizliga neden olan mucize ilac. fakat tecrube ettigim kadariyla azicik bas agrisi yapiyor. ayrica altina entry yazilmasi halinde kimin motoru bozup kimin bozmadigi ayyuka cikiyor, azicik utanc etkisi de yapmakta bu nedenle.
  • her ishal sebebi birbirinin aynısı olmadığından durmadı bu meret diye abanıpda doz aşımı durumuna vardığınızda vücudunuzdaki tüm sinir sisteminin alerjik reaksiyon göstereceği ilaç.
  • akut ishal durumunda içilmesi gereken ilaçtır.
    etken maddesi nifuroxazide'dir. oral nitrofuran antibiyotiği de deniyormuş.

enteropatojenik yani ince bağırsağı hedef alan birçok mikrobakteriyi hedef alıp nötrleyebilmektedir. glaxosmithkline antidehidratif olduğunu açıklamıştır.

2016'da yapılan klinik bir çalışma probiyotiklerin ishali 5 günde kestiğini gösterirken, ercefuryl ve türevi ilaçların bunu 2 günde yapabildiğini göstermiştir.

yani iyi bir ilaçtır. içiniz.
hesabın var mı? giriş yap