• serefli turk polisinin suratina nisan aldigi gaz bombasi sayesinde gozunu kaybeden insan. birtakim fasistler de marjinal marjinal diye anirsin.
  • http://www.youtube.com/watch?v=hcxfalfkera

kahraman olarak tarih kitaplarina gecmesi gereken insandir.
  • yavrularını ve yavrularımızın yarınlarını düşünen, zulümden yılmayan yiğit adamdır. adamlığı slogandan ibaret olanlar anlamaz.
  • gezi direnişinde tek gözünü kaybetmiş ama birçok insandan çok daha fazlasını, duvarın ardını görebilen adam. kelimesi kelimesine olamasa da "ben gözümü oraya* hediye ettim yeter ki gelecek nesiller rahat nefes alabilsinler, çocuklarım büyüdüğünde baba neden ülkenin bir yeri böyleyken diğer yeri değil, neden bir bütün değiliz demesinler" diye de eklemiştir.
  • --- 25.06.2013 - halk tv

erdal sarıkaya:

...benim gözüm gitmiş gitmemiş, bir anlam ifade etmiyor. zaten ben her seferinde söylüyorum, "ben bu gözü oraya hediye ettim" ...ama niçin? ...gelecek nesillerimiz için. benim oğlum var, kızım var. onların daha demokratik bir türkiye'de yaşayabilmesi için ben oraya hediye ettim.

yeter ki bizi de anlasınlar. yeter ki, bir ses var, bir halk var, bir uyanış var. bu uyanış türkiye'nin tamamına yansıyor ve demek ki bir yerde bir eksiklik var. o zaman biz de biraz dinleyelim...anlayalım...

--- 25.06.2013 - halk tv
  • --- 25.06.2013 - halk tv

sunucu - bunları özellikle senin söylemen...böyle yaralanmadan sonra dik durman çok önemli. çocukların kaç yaşında bu arada? neler söylüyorlar, onlar bu olaya nasıl bakıyor?

sarıkaya - şimdi bakın, benim 4 yaşında bir oğlum, yedi aylık da bir kızım var. şimdi bana şunu söylüyorlar, "ya işini kaybedeceksin! bu çocuklar ne olacak? nasıl geçineceksin?...hayır! bana bunları söylemeyin! ben diyorum ki, "bunların geleceği için bir ışık yakabiliyorsam, ne mutlu bana! yarın öbür gün karşıma çıkıp da "baba! nasıl bir türkiye? nasıl böyle bir ülke? dememeleri için bizler oradayız!...bana...baba! ankara'dan ötesi farklı burası farklı! neden böyle bir ülkede yaşıyoruz dememeleri için biz oradayız.

--- 25.06.2013 - halk tv
  • bir gun bir yerlerde belki bir direniste, canimi birakirken aklimda ona ait sozlerinde olacagi bir gizli kahramandir...

uzulme abi!
  • sırtına deniz gezmiş'in parkası yakışan adam
    (bkz: http://haber.sol.org.tr/…alin-sirtinda-haberi-77114)
  • --- halk tv - 15.08.13 - 16:20 ---

rahmi aygün: ...üzerinden bir süre de geçti ve bir gözünüzü kaybettiniz. hiç, orada olmasaydım da, bunları yaşamasaydım dediğiniz oldu mu?

erdal sarıkaya: hayır, öyle bir kavram yok, çünkü benim ülkemin, benim geleceğimin, artık belli bir noktadan sonra gidişatı karanlığa doğru yönelmiş ise, ben karanlığa iki gözle bakmışım bir anlamı yok! tek gözle bakarım ama aydınlık bir türkiye'ye bakarım.

--- halk tv - 15.08.13 - 16:20 ---
hesabın var mı? giriş yap