• crr'de gerek telvin'le gerekse ismail hakkı demircioğlu'yla birlikte verdiği konserlerle ruhlar aleminde yolculuk yapmamıza sebep oluyor. bundan birkaç yıl önce konser salonunda zaman zaman boşluklar oluyordu. ama şimdi birkaç hafta önceden bilet almazsanız kapının önünde kalıyorsunuz. -ki bu da çok sevindirici bir durum. en azından güzel şeylere rağbetin arttığı yönünde bir gösterge. tüm bunların yanında aşşağıdaki diyalogda isminin britney spears'la aynı cümle içinde geçmesine sebebiyet verdiğim için de kendisinden özür diliyorum. gerçek bir diyalogtur ;

pd-pilli dede

ük- üniversite öğrencisi kızımız

ük- bu ne yeaa? cır cır cır çalıp duruyoo!!! kim bu?

pd- erkan oğur!!

ük- erkan oğul mu? iyhhh! o kim yeaa? britney'in yeni albümü var mı? açsana çok bomba ya!

pd-(içinden)hey allaam...
  • anı yaşamayan, çok önceden yaşayıp sindirmiş müzikopat. tür ayrımı yapmadan(sadece kalite ayrımı yaptığını biliyorum) hemen her kaliteli işte karşımıza çıkan tınıların sahibidir. perdesiz gitar elinde sonsuz perdeli gitar a dönüşür.
  • gerçek sanatçı.
    kopuz * nedir, ne değildir öğrenebilmek için ve her şeyden evvel müzik nedir onun keyfine varabilmek için bu muazzam adama her daim uğramak gerekir müzik listesinde bir yerde...
    bana kalırsa gerektiği ilgiyi görememiştir hiçbir zaman. günün gençliği daha çok popüler kültürle yoğrulurken bu gibi mühim isimler hep gerilerde bir yerde.
    kaldı ki evet, onun müziğinde belki deli gibi kafa sallayamazsınız, hani şu içinizdeki "bir ben vardir benden iceru" kıvamını yansıtamazsınız. rock değildir bu. ama...
    sakinleştirir bu adam...
    güzelleştirir...
    ve şiddetle tavsiye edilir...
  • volume dergisi ocak sayısında röportajı olan büyük üstad...
  • ölmek için erimiş asfalt içip maatteessüf 120 yaşına kadar yaşamak gibidir.
  • "sınırlı ömrü toprak kadar olsun"*
  • yıllardır gitar meraklısı olan, her tarzdan yüzlerce gitaristi kafa yorarak, özümseyerek dinlemiş, bir çok büyük gitaristi canlı izleme fırsatı bulmuş biri olarak şunu söyleyebilirim ki; gitara bu kadar harika dokunabilen, müziğe böylesine dahice yaklaşabilen çok az gitarist vardır dünyada. ellerinden öperim.
  • sadece trt 2'de yayınına rastladığım mısırlı ahmet'in hayatını anlatan bir belgesel'de son sözü erkan oğur'a vermişlerdir. "mısırlı ahmet'i dinledikten sonra şu ana kadar yaptığım şeyin müzik olmadığını anladım" demiştir o da.
  • yavuz çetin'le yaptığı dünya ismindeki enstrümantal çalışması insanı büyülü diyarlara uçuran, alamuta fedai eyleyen; modern zamanların mütevazi ozanı. hala durur mu bilmem, vaktiyle güzel izmir'in kemeraltı'nda bulunan kizlaragasi hani'ndaki dükkanında sürekli olarak üstadın şarkıları çaldığı halde içeriye yayılmakta olan, harikalar diyarı'nın baştan çıkartıcı tütsülerinin rayihası eşliğinde, sattığı bütün kitapları okuduğunu söyleyen, hoşsohbet bir kitapçı amca var idi. erkan oğur nağmelerini her duyduğum yerde o amcayı tebessümle yad ederim.
  • uzun süredir üzerinde çalıştığı "çello gitar" projesinin ilk tınılarını mommo filminin müziklerinde duyacağımız, insanlığa yeni bir "armağan" vermiş olan büyük müzik dehası.
hesabın var mı? giriş yap