• 13 tl den 20 tl ye cikan fiyat .2.5 tl nasil tiras ediyor merak ettim
  • bugün itibariyle benim de yüzleştiğim gerçek. şakayla karışık "hayırdır yav ne bu zam" dedim, "abi enflasyon malum, ehehehe" dedi. ha bi de berberler odası mı ne belirliyormuş fiyatı. duvara asılı pembe çerçeveli bir tablo gösterdi ama gözlerim miyop olduğu için inceleyemedim. teşekkür ettim, ayrıldım.

bundan böyle 20 tl. vay be. 3 yıl önce aynı berber aynı traşa 10 lira alıyordu. şimdi 20. 3 yılda %100 zam. 3 yılda benim maaş %25 artmış.

neyse yav. ehonomi çoğ eyi.
  • ben hep 10 liralık tıraş olduğum için beni etkilemeyen durumdur.
  • benim berber bir sene önce 15 e keserken bu sene 25 30 diyor ama ehonomi çoğ eyi
  • olum manyak mısınız? adam yarım saat sürmedi, ne kadar elektrik yakar ki 20 tl aldı artık gitmeyeceğim, demiş. maliyet hesabını sevsinler. adam işçilik alıyor zaten. kafede çay 3 tl maliyeti 20 kuruş bile değil, sen ücreti çayın maliyetine vermiyorsun.
  • aramaya inanmadığım için, bakmadım. ama sözlük yazarlarının saç tıraşı için ödedikleri ücret diye bir başlık vardı. orada ülkenin geneli tıraş için 20 lira ödediğini gördüğüm için, şaşırtmayan durumdur.
  • traş ederken sorguya çekmese gene iyi. ya kardeşim sana ne benim mesleğimden cartumdan curtumdan kes şu saçi gideyim.
  • yıkama içindeyse en olur fiyattır.
    fazla diyen saç + sakal 10 lira diyen yerlere gitsin ve askeri birliğine dönsün.
  • artık saçımı evde yıkayacağım da yemiyor demek. direkt 20 lira? fenaymış.
  • 15 tl ödeyerek beni etkilemeyen durum.
hesabın var mı? giriş yap