• nerede isterse o tarafta yatar.

yalnızlığım yollarıma pusu kurmuş beklemekte...
  • yatak odası kadının hükümranlık sahasıdır, o sebeple hangi tarafta yatacağına o karar verir. erkek de kadının kararına uyar çünkü kadın yatak odasında daha aktiftir, odaya girer çıkar, makyaj temizler, saçını tarar, bakımını yapar, eşyaları toplar, ortalıkta dolanır çünkü orası kadının sığınağıdır, barınağıdır, tapınağıdır. erkek ise yatak odasına girdiğinde ya seks yapar ya da uyur. kararı kadına bırakması işte bu yüzdendir. ve kadınların ezici çoğunluğu pragmatizmin dayatmasıyla kapıya yakın tarafı seçer çünkü çocukları ağladığında veya başka bir sorun nedeniyle annelerine ihtiyaç duyduklarında onlara daha hızlı ulaşmak ister, doğal olarak. tıpkı sofrada yemeği yapan kişinin mutfağa en yakın sandalyeye oturmasının pratik sebeplere dayanması gibi. insanoğlunun üç oda bir salon evlerde yaşamaya başladığı erken dönem bronz çağı'ndan beri bu böyledir.

.
  • (bkz: rahat ettiği tarafta)
    yatağın duvar tarafında yatıyom arkadaş. kapıya yakın yerde hanım yatıyor.
    neden?

çünkü bizim fırlamalar (7 ve 4 yaşlarında) gece uyanıp bizim yanımıza geldiklerinde, eğer kapı tarafında yatan bensem, analarına ulaşmak için beni çiğneyip geçiyorlar.

ben de duvar tarafına geçtim de en sonunda rahatladım.

haa ikisi birden analarının yanında yatmak için gelirse, zaten beni itinayla iktire kaktıra yataktan kovuyorlar.
    biri anasının sağında, biri solunda yatıyorlar.
    ben de tekli yatağa geçip osura osura uyuyorum.

zira erkek çocuk babası olmak çok zor lan.
    oyun oynarken arkadaşsınız falan da, konu anaları olunca düşmanlarıyım sanki şerefsizlerin.*
  • erkek yatağın solunda yatar. iki kişi de sağ yanlarına yatınca (kalbe daha az yüklenmek için) sarılınması kolay olsun diye...
  • erkekler yatağın her zaman soluna yatarlar. çünkü insan kalbini uyurken dinlendirmek için sağa dönerek uyur. (peygamber efendimiz gibi)

ha sen diyorsan "ben sümer'im, gapıdan girenin gözünü patlaturun!!!11!" o zaman yatağını kapıya göre konumlandıracaksın yiğidim.

edit: batikanbatilioglu yazmış zaten :)

ek.2: peygamber efendimiz sağa dönerek uyurdu. yatağın soluna yattığını bilmiyorum. yanlış anlaşılmasın.

uzun zaman sonra ek.3: sürekli aynı pozisyonda uyumak uzun dönemde çeşitli eklem ve iç organ problemlerine yol açabilir. burada yazılanlar sıkı sıkıya değil, genel olarak uygulanması tavsiye edilen davranışlar.
  • sürüyü saldırılara karşı korumak için erkek dış kapının önüne minder atıp yatmalı.
  • erkek adam dediğin salondaki üçlü koltukta yatar.

manasız soru.
  • tam ortasında.
    patriark bir toplumda yaşıyoruz merkezde erkek olucak tabi
  • erkekleri genelleyemem; fakat g man yatağın sağını tercih eder. solak olsaydım belki solu tercih ederdim, bilmiyorum.

görselle açıklayalım:
    http://quicklol.com/…t/uploads/2013/04/spooning.jpg

gördüğünüz gibi, o kol illa yamuluyor. bari kullanamadığım kolum uyuşsun, sağ kolla gece uyanırsam su falan içerim, ne bileyim ışığı yakar, cep telefonuna bakarım mantığıyla hareket etmekteyim.

öte yandan pek de büyük dert değildir.
hesabın var mı? giriş yap