şükela:  tümü | bugün
 • sevgili yazar arkadaş nafaka ile bacaktaki kılları ya da şu seksi taytı karıştırdı galiba.

  (bkz: kadınlar olarak kıllarımızı almak zorunda değiliz)
  (bkz: erkekler olarak tayt giymek istiyoruz)

  nafaka vermek istemiyorsan evlenmeyeceksin. hem o güzel insanlar senin vereceğin üç kuruş nafaka için mi evlendi seninle. belki ileride babasız büyüyecek bir çocuk bıraktın, belki kadının geleceğini çaldın, hiç olmadı hayallerini yıktın. sonra da diyorsun bunun bedeli olmasın. sen, ödeyeceğin üç kuruşu gerçekten bedel olarak mı görüyorsun? boşandıktan sonraki süreçte senin yaşayacağın hayatla onunkisi bir mi?
  lütfen ama, bu kadar mı vicdansızsınız.
  allah'tan devlet baba var da bir nebze olsun güvence oluyor. yoksa bunlara kalsa, alacakları nefesi bile haram ederler.
  bir erkek olarak, kesinlikle desteklemediğim kampanya.
 • evlenmezseniz nafaka vermek zorunda da kalmazsiniz. evlenmeyin, illa evlenecegim diyorsaniz da evlilik sozlesmesi yapin. artik cogu kisi bu sozlesmelerle evleniyor. hayat musterek diyin ve imzalatin, imzalamayan kenar mahalle dilberlerine de nikahi basmayiverin. beyin bedava, kullanin.
 • saçma sapan bir uygulama olan nafakaya tamamen karşı durmak için başlattığım kampanyadır.

  düşünsenize; birisi sizden para koparmak için en aşağılık stratejilerle sizle kağıt üstünde hayatını birleştiriyor ve bir ev kredisi öder gibi sizden nafaka alıyor. madafaka yani. hukuken buna sebepsiz zenginleşme deniyor ama eskiden kalma ataerkil toplum kuralları gereği uluslararası hukukta halen bu konuda bir çalışma yapılmıyor. madem artık ataerkil bir yapı yok, madem kadın erkek eşit; o zaman nafaka işini de kaldırın tamamen. sene 2020 olacak lan! feminizm, lgbt her şey tamam, herkes eşit ama nafakaya gelince "kadın mağdur oluyor"

  hassiktirin afedersiniz. o nafakalar kalkacak!
 • 20 yıl boyunca adamın kahrını çekip, mal ve iyi bir gelir sahibi olmasında aktif rol alan kadınlara hariç diyoruz değil mi?

  bir serzeniş.
 • erkekler olarak elbette nafaka vermek zorunda değilsiniz. medyanın da etkisiyle nafaka sadece kadına verilen bir şeymiş gibi biliniyor. genel olarak verilen kararlarda elbette kadınlar lehine nafakaya hükmedilmekte ama kadının ekonomik durumu daha iyiyse erkek lehine de gayet tabii nafakaya hükmedilebilir. yani lütfen sakin olunuz. aşklı günler.
 • zaten çalışan bir kadınla evleniyorsanız çocuğunuz olmadığı sürece nafakaya gerek kalmaz. eğer zorunda değilim diyorsanız sizden çocuk olmadan da nafaka talep edebilecek, kendi ayakları üzerinde durmayan bir kadın ile evlenmezsiniz olur biter. ama cahil cühela adamsanız, tuhaf namus kaygılarınız varsa evinin hanımı olacak bir kadın ararsınız, o kız da sizinle aynı mantıkta olduğu için evlenir. anlaşamazsanız kızı maalesef eskitmiş, hatta “dul” bırakmış olursunuz ve diyetini parça parça nafaka olarak o kişi tekrar hayat kurana kadar vermek zorundasınız.
  burda gelip nafaka diye ağlamayın. kendine güvenen, ayakları üzerinde durabilen kadın bulun. sonradan anlaşamazsanız usulünce yoluna gider ve size muhtaç olmayı gurur yapar. ancak bana muhtaç olsun, aman çalışmasın diye aldığınız kadını sonra neden nafaka istedi diye sorgulamayın.
 • bence de değilsiniz. ancak bir çocuğunuz varsa bakmak zorundasınız. bilmiyorum ama bir erkekle boşanma kararı aldıysam, parası da yerin dibine girsin derim. ne diye bu insanla bir şekilde bağlantılı olayım ki.