• babam için konuşursam ayak havlusu. üstelik üstünde ayak şeklinin olduğu bir çeşit olduğunu çeyiz hazırlama yaşına gelen anneler hariç kimse bilmiyor. hala normal havlu kullansak olmuyor mu diye tartışma çıkıyor evde. bir ara öyle korktu ki babam annemin gazabından ayak şeklinin tam üstüne koymaya çalışıyordu ayaklarını. sonra anlattık durumu kendisine.
  • bardak altlığı
  • perde ve halı fiyatlarını ezbere bilirsiniz sürekli bir şeyler değişmesi lazım onun için ne kadar yavaş uygularsanız o kadar karlı çıkarsınız
  • (bkz: cibinlik)
  • ortadan sıkılmış dişmacunu
  • çoğu mobilya veya tekstille alakali nesneler. yıllar önce ahşap mobilya merakından el yapımı mobilyalar yaparken bulmuştum kendimi bir cok şey öğrendim. sonra bir e ticaret girişimi için yatırım yaptığım için bu tekstil ivir zıvırlarına nail oldum.

şimdi degme kadına makyaj, cilt bakımı konularında ders veririm. o yetmez sağlıklı beslenme ve yemek konularında bilimum otun çöpün faydaları, sebzelerin karbonhidrat değerinden glisemik indeksine kadar onları da anlatırım.

ama hala bekarım hiç evlenmedim. nedeni ben duzeni sevemedim, mutfağa girip tay mutfağından tay körisi sosu hindistan cevizi yağiyla ana yemegi hazırlar, yemek öncesi sunum için fransız ordövr tabağı hazirlar, italyadan minestrone çorbası yaparım. ama iste o mutfak dağınık o çoraplar top olacak arkadaş.

evlenince ogrenebilecegim bir şey yok işte. zaten evlenip birde tonla nafaka ödemek aptalca, yani ne bileyim sonuclar bu kadar ortada ve boşanma garantili işler bunlar. neden çünkü türk kadını egosu tavan kıskanç varlık. bunların kahrı cekilmez gençler ömrünüzü heba etmeyin.
  • (bkz: abajur)
    bekar bir erkeğin evinde katiyen bulamazsınız
  • süslü ve çok pahalı, üzerine yatılamayan, temizlenmesi baya zor, kısacası kendine ait bir hayatı olan yatak örtüsü.
    bunu kadınlar bilir, erkekler çoğunlukla evlenince öğrenir ve üzerine atlayamadığı, süslü bu yaratığı anlayamaz. buna en güldüğüm erkek tepkisi şuydu:
    "ya bunu birine versek? atsak? nasılsa her akşam açıyoruz :/ nefret ediyorum bundan."
    kadının cevabı: "annem ona 1500 lira verdi."
    türk kültürü zehirlenmesine uğramamış bir insanın, en az bin liralık rahatsız bir örtüye anlam vermesi imkansız.

lohusa yatağı da vardır böyle. baya pahalıya yaptırılır ve sonra kaldırılır. madem bu kadar paran var, çocuğun niyetine fakir fukaraya yardım et? yok, illa fırfırda yatacak.
  • (bkz: balen)
  • bulaşık makinasının pervanesi. akabinde çalıştırmadan önce kontrol edilmesi gerektiği.
hesabın var mı? giriş yap