• erkut taçkın, türk rock şarkıcılarının babasıdır. hatta ilk türk elvis'i bile denebilir. deniz harp okulu mezunudur. (sözlükte ersan erdura'nın olup erkut abimizin unutulmuş olması ayıbını temizlemekten gurur duyuyorum)
  • çok güzel bir moog synthesizer partisyonu ile başlayan beyaz ev isimli bir şarkısı vardır. şarkının bulunduğu long play'in kapağında ata binmiştir.

4,5 yıl sonra gelen edit: hakkında sadece beyaz ev yazarak geçiştirdiğim için utanç duyuyorum sayın okurlar. kendisi 1967 tarihli türk filminin tekinde geçen bir pavyon sahnesinde o dönemler takıldığı kült grup kontrastlar ile kanlı canlı motown okumaktadır. evet, kendisi 60ların detroit sound'unu adeta nadide bir siyahi gırtlak kullanımıyla memleketimize taşımıştır. ayrıntılı bilgi; (bkz: reach out i'll be there/#9807770)
  • 70 li yillarda caddebostan maksim gazinosu'nda zeki muren dinleyicisine rock dinletmisligi vardir.
  • ihtiyar delikanlı derler ya, biraz öyle. çok yaşlı değil belki ama yaşından çok çok daha genç durduğu ve acayip dinamik tavırlar sergilediği kesin. sahnede oynamadan duramıyor bi kere gözlemlediğimce ve gerçekten kendini kaptırarak söylüyor. please dont let me be misunderstood söylediğine tanık oldum, pek şıktı, pek jantiydi.
  • kendisi amiral cocugudur. rokcu olmak icin bahriyeyi tepmistir.
  • babasının subaylıgından dolayı yurt dısına giden denizcilere plak siparişi verip bunlarla rock n roll u ozumsemiş solist.turkiye nin ilk vocal grubundandır.
  • ülkemizin ilk hakiki rock'n roll'cularından. trt'de 70'li yılların ikinci yarısında, akşam eğlence programlarında görürdük. çıktığı her programda, beyaz ev ile birlikte banko söylediği bir parça daha vardı; the animals'ın don't let me be misunderstood şarkısı. ispanyol paça dar pantolonları, aşağıya hafif sarkan* bıyıkları, tepesi hafiften açılmış saçları ve yandan çarklı çapkın tebessümüyle hatırlarız. yaş kemale ermiş olmalı. sesini soluğunu duymuyoruz.
  • beyazev sarkisini tesadüfen dinledigim ve dikkatimi çekip, kimdir bu diye sorup sorusturdugum, en sonunda bulup bir yerlerden bir süre çok sik dinledigim sanatçi. daha da güzeli, yanilmiyorsam 2 sene önce ankara garinda yapilan caz gecesinde sahnede de dinledim kendisini ki gecenin sonunda ne varsa eskilerde var dedirtmistir bana.
  • 9 haziran perşembe gecesi jazz cafe'de sahne alacak olan şarkıcı.
  • programı sırasında "bu kadar alkışladığınıza göre bizi çok sevdiniz ama esas bizi 25 yıl sonra görün" diyerek yerlere yıkılmamıza sebep olan sempatik solist.
hesabın var mı? giriş yap