şükela:  tümü | bugün
  • "alnı secdeye değenden zarar gelmez mantığını bırakabilseydik bugün bu durumda olmazdık" diyen. ciğerimi bu kadar aleni anlatamazdı bi başkası.
  • bu adamı toplamda en az 100 saat dinlemişimdir, ve hala hangi siyasi görüşten olduğunu anlamış değilim, işin ilginç tarafı merak da etmiyorum.

işte bize böyle hukukçular lazım.
  • şu anda tarafsız bölgede "eğitim konusunda, eğittim alanını nasıl bu kadar boş bırakıp, cemaatin tekeline bırakabildiniz, neden iyi eğitim veren okulları desteklemediniz, ben de kuran kurslarına gittim yasak değildi kurslar, devlet okullarında eğitim aldım, çok da iyiydi, din dersi de veriliyordu" demek suretiyle burhan kuzu'ya sağlı sollu kroşeler savurmuştur. burhan kuzu gelen sert vuruşlardan sendeleyip saçmalamak suretiyle konuyu savuşturmuştur.
  • kanuna aykiri bisi olunca adam cildiriyor.
    adama kanundan cvp veremiyor kimse.
  • adam konuşmaya sakin başlayıp kendi kendini gaza getirerek kademeli şekilde yükseliyor.
  • şu anda tarafsız bölge programında devletin anadolu çocuklarını ve eğitimini cemaate, dindarlara teslim edilmesinin ne kadar yanlış olduğunu çırpınarak anlatmaya çalışan hukuk adamı. isyan ediyor ama karşısında burhan kuzu kahvehanedeki dedeler gibi dinlemiyor, bildiğini okuyor.

o çırpınırken benim gözlerim yaşardı, çok iyi anlıyorum.
  • habertürk'de yayınlanan türkiye'nin nabzı programında az önce bildiğiniz sinir krizi geçirmiş ve fiili anlamda saçını başını yolmuştır.

ne zor karşınızdaki insanın duyduğunu anlamaması. bugüne kadar çok sabırlı bile davranmıştır.
  • ben kendisine "kanun hafızı" diyorum.
    nasıl kuran-ı kerimi ezberleyenlere hafız deniyorsa, ersan şen'de kanunu madde madde, kelime kelime ezbere biliyor. kanun maddeleri numaralarıyla ezberinde adamın.

tanım: hukuk profesörü. ama harbiden profesör. türkiye'de az bulunur.
  • tarihe not geçilsin, ersan hoca biraz evvel habertürk'te şöyle söyledi. ''kanunda yazanı okumak suç oldu yahu''

not : sinirlense dahi kitap gibi konuşur, kendisini mükemmel yetiştirmiş allah başımızdan eksik etmesin.
  • ilkelerini asla kaybetmeyen gerçek bir hukukçu ve türkiye cumhuriyeti'nin en hayırlı evlatlarından biri olan güzel insan.