• kendisi emrah serbes'in ve halkbank'ın eski genel müdürü süleyman aslan'ın avukatlığını yapmış biridir. bu sebeple depremde yıkılarak onlarca kişiye mezar olan ezgi apartmanı ile ilgili davaya sanık avukatı olarak dahil olması beni şaşırtmadı.

kimin avukatlığını yapacağına karar vermek konusunda da özgürdür. bu onun mesleği ve bu konuda kendisine etik sebepler sunacak pozisyonda biri değilim ancak nasıl ki ersan şen'in bu isimlerin avukatlığını yapması kendi kararıysa benim de ersan şen'e yer veren televizyon, gazete, internet sitesi, youtube kanalı gibi mecraları hatta ve hatta ersan şen'i aday göstermeyi düşünen siyasi partileri boykot etmek de bir vatandaş olarak benim kararımdır.

sözcü tv başta olmak üzere ersan şen'e yer veren hangi mecrada olursa olsun tüm platformları bundan sonra izlemeyecek, okumayacağım. ersan şen gibi birini cumhurbaşkanı adayı yapmayı düşünen iyi parti ve meral akşener'in de siyasi olarak tam karşısında olacağım.

madem kör göze parmak sokarken bundan çekinmiyorlar vatandaşın da bunun tam karşısında olduğunu bilsinler. hadi bakalım.
  • şuan ciddi ciddi küsküyü vermektedir.

-sen bu ülkede terör örgütü liderinin ifadesiyle 26. genelkurmay başkanını mahkum ettin de bu şahısa(sedat pekeri’in ifadeleri için kullanıyor) gelince mi aklına geldi suç örgütü lideri demek? böyle iki yüzlülük yaparsanız halk adaleti başka yerlerde arar.

edit:
    -sen adalet mi istiyorsun? ya sokağa çıkacaksın ya da seçimde kardeşim sen beceremiyorsun deyip becerebileni seçeceksin.
    -sen sanıyor musun ki hükümet değişince her şey düzelecek. yine ekonomin bozuk olacak yine hukukun sakat olacak, hiçbir şey tak diye düzelmez.
    -devlet ile hükümeti birbirine kardılar, beka meka diyerek sen her konuşanı sen ocusun bucusun diye yaftalarsan, hayatını karatırsan şimdi dava açacak savcıyı da bulamaman normal.
    adam 5 dakika içinde gerçekleri öyle bir vurdu ki yüzümüze ne desen havada kalıyor. cümleler özet cümlelerdir bire bir aynı değildir.
  • "hukuk meselesi olsa sakin anlatırım.
    ama bu bir vatan meselesi...

türk milleti sığınmacılardan rahatsız. türk milleti bunları istemiyor. biz 2015'te fark ettik ki bu milli sınırları korumazsak bu ülke çöker.

eski gelenler kim!

bana bu topraklar hediye edilmedi!

biz bu topraklar için savaştık!

milli bütünlüğü korumaya şovenistlik diyorsanız onu git dünyaya anlat. bana yediremezsin.

sen benim önüme sykes-picot getirmişsin. 3 ila 6 ay arasında suriye'yi parçalamak için referanduma gidecekler.

biz bu insanları türkiye'de sürekli tutmak için kanun çıkarmadık.

ben kuşatılıyorum. dünyanın hangi ülkesi 5 milyon kitlesel akın kabul etmiş!

türkiye'de bunların istenmeme oranı %80. sosyal medya gazı değil bu. muhalefetin gazı da değil. muhalefetin lafı olsaydı muhalefet seçim kazanırdı.

benim ülkem avrupa'nın çöp deposu değil. geçici koruma altında geldiler. bu insanlar güvenli bölgelere geri gönderilecektir. bunun sözü verildi bize.

2012'ye kadar kimlere vatandaşlık verildiği resmi gazete'de yayınlanıyordu. neden kaldırdın bunu!

türkiye her geleni ensar diye alacak. hadi oradan. güvenliği sağlayamazsınız.

bu ülkede 1 buçuk milyon kayıtsız diyorlar. şaka mı bu!

geçici koruma verdiklerin belli yerlerin dışında dolaşamaz. dolaşıyorsa kanuna kitaba aykırı davranıyor devlet.

bizim bu insanlarla sorunumuz var.
    bu memleketin insanısın ve yabancı tarafından saldırıya uğruyorsun. böyle bir şey var mı!

afganistan'dan gelenlerin bizim kültürümüzle ilgisi yok. bunlar suriyeliler gibi demografik sorun değil. bunlar iç güvenlik, asayiş sorunu.

hukuk meselesi olsa sakin anlatırım.
    ama bu bir vatan meselesi.
    bunu halka anlatmam lazım..."

her zamanki gibi muhteşem.

debe edit: konuyla ilgili şu yazı önemli. 30 senedir göç çalışan bir akademisyen. bakın neler söylüyor.

ayrıca sığınmacılar konusunda chp'nin samimiyetsizliğini de şu rapordan okuyabilirsiniz.

bakın hukukçular hepsinin gönderileceğini, bunun kanunda kitapta yeri olduğunu söylerken chp 5 sene önceki raporunda sığınmacıların çoğunun kalıcı olduğu kabul edilmelidir diyor! kılıçdaroğlu 2 sene içinde göndereceğim diyor. doğru konuşmuyor.

5 sene önce suriyeliler diye bir derdimiz yok muydu bizim? chp nasıl buna kalıcı olacaklar der?! 5 sene önce kalıcılarsa şimdi haydi haydi kalıcılar! nasıl gönderecek? göndermeyecek. gönderme niyeti yok. ben söylemiyorum. kendi raporu onu yalanlıyor.

buyrun chpli vekil entegre edilmeli diyor. göndereceğiz demiyor.

peki hukuk ne diyor? bunları "geçici" olarak aldın, hepsini göndereceksin diyor.

chp ne diyor? istemeyen gönderilemez, bunların çoğu kalıcı diyor.

bunlar bilinsin. kimse chp'ye sığınmacıları gönderme konusunda güvenmesin. gönderecek parti bunların çoğu kalıcıdır deyip entegre politikası açıklamaz.
  • "benim umrumda değil. imamoğlu diretmeliydi. gösterdiği üstün başarı sebebiyle seçimi kaybeden kılıçdaroğlu ve ekibinin acilen istifa etmesi lazım.

bugün türkiye'de antidepresan kullanımı artıyorsa sebebi kılıçdaroglu'dur.

dün çıkmış, sanki seçimi kazanmış da farkı ben yemişim gibi açıklama yapıyor.

meclisi kaybetmişsin. 40 vekil vermişsin.

biz aday olma dediğimiz zaman bildiklerimiz vardı.

ben kazanamaz dedim. ihtimal yok dedim.

rüzgarı alan imamoglu ve yavaş varken onların önünü kesti.

bize muhalefete muhalefet etme dediler.

ne zaman konuşacağız?!

atatürk'ün ismini anmadın.

son 14 gün ulusalcılara yaslandın.

hdp'ye sırtını dayadın.

dua et sinan oğan seni ikinci tura taşıdı da rezil olman ikinci tura kaldı.

bu ülkenin sosyolojik gerçeği bu. aleviyim diye video çekersen bu olur. bu ülkenin gerçeği bu. bunu kullanırlar. (gürsel tekin akplilerin en çok izledikleri haber kanallarının birinde alevilik ayrı bir dindir dedi.)

senin kurtuluşun atatürk. atatürk ayarlarına döneceksin.

kaybetmesinin en büyük sebebi bu ayarlara dönmemek."

t: ceza hukukçusu

edit: moderatörle arasında tartışma çıktı. moderatör kılıçdar tv'de kılıçdar'a laf söyletmemekle görevli olduğu için ersan şen'in ısrarla istifa etmeli laflarına bozuldu. bugünün konusu kılıçdaroglu'nun istifa etmesi diyor. haklı. bana neden cumhur ittifakını soruyorsunuz adamlar seçim kazandı neyini soruyorsunuz diyor. haklı. adaylıgını dayatanlar aha bu medya. hâlâ yüzsüzce tartışabileceklerini sanıyorlar.

edit2: kemal bey adaylığını açıkladığı gün meral "kabul etmiyorum" dedi ve masadan kalktı. o gün tüm muhalif kanallar "6 parti lideri kk'da anlaştı" dedi. yılmaz özdil "bu haber yalan, böyle bir şey olmadı, ben bu haberi sunamam" dediği için o gün sözcü'den kovuldu. şimdi sözcü tv kendine demokrat diyor. bambaşka bir evrendeyiz. inanılır gibi değil.

edit3: programda ismail saymaz'ın verdiği son dk bilgisine göre akp'nin yeni meclis döneminde yapacağı ilk iş anayasadaki evlilik düzenlemesi ve başörtüsü konusunu düzenlemek olacakmış. çok önemli bir konudur. şuna göz atabilirsiniz. (bkz: #147953639)
  • "alnı secdeye değenden zarar gelmez mantığını bırakabilseydik bugün bu durumda olmazdık" diyen. ciğerimi bu kadar aleni anlatamazdı bi başkası.
  • bu adamın avukatlık mesleği için herkesin savunulma hakkı vardır(katil vs.) hikayesinin aslında bir maske olduğunu düşnüyorum. hep güçlü insanların haksızlığında mı herkesin savunma hakkı var ? çıksın açıklasın gariban kaç insanı savunmuş ? bu adam hep belli başlı kişileri grupları savunuyor. kısacası bu adam göründüğü gibi biri değil.
  • gerizekalıya anlatır gibi anlatıyorum. kendisi virüs anlatmıyor! sosyal devlet nedir, anayasal düzen nedir, devlet vatandaşını nasıl korumalıdır, devletin bu gibi felaket zamanlarında görev ve sorumlulukları nedir, hukuk çerçevesinde bunları anlatıyor. ve çok da iyi yapıyor.

ne dedi hoca?

--- spoiler ---

devlet sadece zengin için yok, fakir için var. toplumun her kesimi için var!

--- spoiler ---

programdaki 4 tıp profesörü de kendisine sağlık çalışanlarının haklarını dahi savunduğu ve kusursuz anlattığı için teşekkür ederken buradaki gerizekalılar tıpçıların alanına giriyor diye eleştiriyor. gerçekten eğitilmez bir kesim var sözlükte bile. adam kıt, ama yazar yapılmış. hayreti mucip..
  • bu adamı toplamda en az 100 saat dinlemişimdir, ve hala hangi siyasi görüşten olduğunu anlamış değilim, işin ilginç tarafı merak da etmiyorum.

işte bize böyle hukukçular lazım.
  • bu akşamki fatih altaylı'nın konuğu olduğu programda sedat peker'in söylediklerinin ihbar niteliğinde olduğunu ve savcıların re'sen işlem yapması gerektiğini açık açık bastıra bastıra söylemektedir.
    edit: ulan dün akşam ismail saymazla birlikte süleyman'ın karşında bu adamı izlemek vardı, gazetecilerin yapamadığını yapardı. hakikaten sazı eline aldı mı bırakmıyor başkan.
  • evinde ayakkabı kutularında binlerce dolar yakalanan süleyman aslan'ın avukatı. ersan şen'in savunması sayesinde yolsuzluk dosyası kapandı.
    hatırlatmakta fayda var.
    reza soytarısı ile de bir çok görüşme yapmıştır.
    sürekli ısıtıp ısıtıp önümüze getirmeleri bilinçli bir şekilde yapılıyor.
    ayrıca yandaş medyada sürekli kendisine yer verilir. neden acaba?
    yemezler troll'ler.

edit: gelen mesajlar üzerine;
    metro turizm
    deniz feneri
    emrah serbes avukatlığı da yapmış.

avukatlık yapmak suç değil ama bizden uzak dursun.
hesabın var mı? giriş yap