• (bkz: orospu çocuğu)

https://twitter.com/…status/937382230292353025?s=17

yüreğiniz kaldırmayabilir. hayvan can çekişiyor, bu pezevenk daha tekmeleme derdinde. kimse de ana kuzusu, komutanının çıkışması bilmem ne demesin. allah belasını versin bu şerefsizin.

not: o kedi büyük olasılıkla öldü. kendisi yıllarca yatalak kalır inşallah, son nefesini vermek için böyle işkence edilmeyi bekler.
  • twitte biri güzel demiş;

'' orada savunmasız yavru bir kediyi koruyamayan bu sözde insanlar vatan mı koruyacakmış? alayının canı cehenneme ''
  • askerliğini yapmamış olanlar gelip buraya saçma sapan şeyler yazmasın.

piç kurusu şehrin göbeğinde ordu evinde uzun dönem askerlik yapıyor. bu ne demek bilmeyenlere söyleyelim ; bu piç yata yata askerlik yaptı. yok psikoloji yok empati ayaklarına yatmasın kimse. ayrıca seversin sevmezsin ama içişleri bakanı bizzat olaya müdahil oldu. bunun anlamını da söyleyelim; rütbeliler sırayla o piçi s.kecekler.

soruşturma falan hikaye ülkedeki adalet sistemini hepimiz iyi biliyoruz. umarım gerçek hayvansever bir türk askeri gereğini fazlasıyla yapar.

şerefsiz piç kurusu! görüntüleri zihnimden atamıyorum. kurban olduğum nasıl acılar içinde kıvrandı. inşallah gelmişini geçmişini bi güzel s.kerler terhise 3 gün kala kan kusarsın piç kurusu.
  • öldürün lan şunu. valla öldürün. insan değil bu.
  • askerlik yapanlar bilir. bir rütbeli, altındaki bir asker yüzünden azar yiyorsa o askerin çekeceği vardır. bu orospu çocuğunun yaptığı içişleri bakanından bile tepki yedi. orduevinin telefonları kilitlenmiş. yaşadıklarını ve yaşayacaklarını tahmin edebiliyorum.

izlemedim videoyu, izleyemem. ama bu orospu çocuğu o yavru kedinin birkaç dakikada yaşadığı acıyı uzun süre yaşayacak diye tahmin ediyorum. inşallah ordudan da bu orospu çocukluğu yüzünden atılır ve siciline işlenir. nereye gitse nasıl bir orospu çocuğu olduğu yüzüne vurulur ve sürekli karşısına çıkar.
  • rdm'lik götün teki bu. tipinden belli. bildiğin kediye işkence ediyor. kedi can acısıyla elini tırmalıyor. piç herif kediyi karın üstü demire vurunca hayvan kötü bir darbe alıyor. acı çekiyor. en nihayetinde yere fırlatınca olan oluyor.
    nizamiye nöb. çavuşu ve sonradan olaya bakmaya gelen rütbeli personel ise bi skim yapmıyor. piç herif bildiğini okuyor.
    oğlum-evladım dedi diye aile şerefini düşünür, askeri haklı bulur emir yayınlatırsınız değil mi ey hakimler.
    peki buna ne işlem yapacaksınız?

hep söylüyorum millet anlamıyor. biz tsk'.yı böyle tiplere bırakmadık.
    yazık.

edit: subay veya astsubay değil bu. eşofmanlarından ve saç tıraşından belli. bizim jöh karargahlarında görevli erbaş ve erlerinde bu tarz kıyafetleri vardı. hafta sonu münasebetiyle çarşıya çıkamayıp nizamiye-kantin gibi yerlerde sürtüp, geyik yapmak veya başka bir bok yemek için gelir böyle tipler. çarşı dönüşü vermiş olduğu bir siparişi falan da olabilir. bazı yazarlar yok subaydır astsubaydır ondan kimse karışmıyordur falan demişler. hayır arkadaşlar. tsk öyle basit bir kurum değil. üstelik orduevi, misafirhane veya askeri gazino-tesis gibi yerlere genelde torpilli ve meslekçi erler gelir.
    bakın biz köpeğe tecavüz eden, birbirini düzen, ona buna sarkıp birliğine laf getiren çok personel gördük. en acımasız uzman erbaş’larla görev yaptık. ama böylesini görmedik. en azından bize denk gelmedi. ayrıca haklı olduğu konularda rütbeli personele bile kafa tutan çok asker-ast personel vardır. haklı olduğu konularda erbaş ve erleri küçümsemeyin. silah çekip vuranı bile vardır. buradaki it büyük bir ihtimalle rdm.lik veya madde bağımlısı. akıl sağlığı yerinde değil.

en tehlikeli silah "insan"dır. maalesef çok kötü, çok.

edit 2: maalesef serbest bırakılmıştır.
  • alçak herif ifşa edildi mi diye hem twitter’da hem de burada sayfa yenileyip duruyorum. şu an bir gelişme yok. erzincan valiliği de hala açıklama yapmadı. (edit: valilik basın açıklaması)

“t.h.” yetmez. isim istiyoruz. kırılan kemik sesi istiyoruz. erzincanlı hayırsever vatandaşlarımıza güveniyorum ben. cübbemi kenara koydum da yazıyorum şu anda. belki yarın sabah uyandıgımda bu düşüncelerimden utanacagım ama, şu anda umrumda değil evrensel hukuk bilmem ne. ayak ucumda canım kedim yatıyorken hele.

o yavru kediyi düşünmekten kendimi alamıyorum. bir de kara kediler hep hor görüldüğünden, toplumda uğursuz addedildiğinden midir bilmiyorum, ayrı bir düşkünlüğüm var kara kedilere.

neyse. ifşa diyorduk. kırılan kemik sesi diyorduk. haber bekliyoruz.

edit: vahşi yaratığın isminin taner hepşen olduğu söyleniyor. istanbul barosu hayvan hayvan hakları merkezi ile görüşeceğim. herkes elinden ne geliyorsa yapmalı. bu konuyu gündemden düşürmemeliyiz. o masum can için, kamu vicdanı için.
  • (bkz: #72591672)

erzincan'daki kedi katili asker, adlî kontrol kararı ile serbest bırakıldı. yerel mahkeme, bugüne dek verilmemiş bir karara imza attı ve mevzuattaki "sahipli/sahipsiz" hayvan ayrımının kaldırılması için anayasa mahkemesine itiraz başvurusunda bulunulmasına karar verdi.

erzincan valiliğinden:

"03.12.2017 günü ilimizde meydana gelen ve kamu vicdanını derinden yaralayan elim olayın faali t.h. erzincan cumhuriyet başsavcılığınca sulh ceza mahkemesine sevk edilmiştir.

erzincan sulh ceza hakimliğince;

hukukumuzda hayvana yönelik suçlarla ilgili olarak tck 151/2 düzenlemesinin sadece sahipli hayvanlara yönelik olduğu, sahipsiz hayvanlara ilişkin mevzuatımızın yetersiz olduğu sahipsiz hayvanlarla ilgili açık bir kanuni cezai müeyyidenin tck yahut sair kanunlarda bulunmadığı iş bu noksanı izale anlamında tck 151/2’de yer alan sahipli kelimesinin tasfiyesi ile sahipsiz hayvanlar yönünden de hukuki himayenin ve cezai müeyyidenin sağlanmış olacağı anlaşıldığından sahipli kelimesinin anayasaya aykırılığı hususunda anayasa mahkemesine itiraz başvurusunda bulunulmasına,

şüpheli t. h.’nin cmk’nın 190’uncu maddesince adli kontrol altına alınmasına ve adli kontrol tedbirleri kapsamında şüphelinin haftanın 7 günü, günde 2 defa kolluk birimine imza atmasına,

karar verilmiştir.

ayrıca şüpheliye 5199 sayılı hayvanları koruma kanunun 8’inci maddesinin 2’nci fıkrası ve 5326 sayılı kabahatler kanununun 35’inci maddesi gereğince 2252 tl idari para cezası uygulanmıştır.

yine ilgili hakkında milli savunma bakanlığımızca görevlendirilen müfettiş heyetini idari tahkikat işlemi devam etmektedir.

kamuoyuna saygıyla duyurulur."

kaynak

bakın arkadaşlar dosyanın hakiminin mevcut hukuki düzenlemeler doğrultusunda yapabileceği maksimum budur. kendisi hukuki nasıl bir yol izleyip bu caniyi cezalandıracağını ciddiyetle düşünmüş ve belki de sahipsiz birçok hayvanın hayatını kurtaracak hukuki düzenlemenin yapılması için atabileceği tek somut adımı atmıştır. bu hakimle ilgili kötü bir şey söyleyenin hukuktan da kanundan da haberi yoktur. övün bu hakimi, göklere çıkarın.
  • biri duran kediyi tekmeleyerek korkutur araba altında kalmasına neden olur, biri fareyi tekmeleyerek, apartmandan 5 kat aşağı indirir, biri zevk için köpeği arabayla ezer, öteki kediye işkence yapar. bunlar basına yansıyanlar. ya yansımayanlar?

ulan sevimli, masum, yavru kedisin seni bile sevmiyorlar, sana bile rahat vermiyorlar. hayvanlara zarar veren şerefsizleri öldürüp, katil damgamı hayatımın sonuna kadar gururla taşıyabilirim.

böyle yavşakları bir odada timsah veya ayı veya çakalla başbaşa bırakacaksınız ama hayvanlar 2 gün aç bırakılmış olacak. maksat empati, maksat kendinden güçlü bir canlıdan şiddet görmek neymiş anlasın.

karısına ya da çocuğuna şiddet uygulayan yavşakları da muhammed ali, bruce li, jet li, tony jaa, yuri boyka gibi isimlerin en genç en güçlü dönemdeki halleriyle aynı odaya kapatacaksınız. anlasınlar kendinden güçlü bir insandan şiddet görmek neymiş. amaç yine empati.
  • lanet olsun senin yedi ceddine.
hesabın var mı? giriş yap