• cahilligin baki kalmasindan iyidir.
  • en taşaklı psikoanalistler "normal" yani "doğaya aykırı olmayan" cinsel ilişkiyi "penisin vajinaya olan penetrasyonu sonucu orgazma ulaşma" şeklinde tanımlıyor. yani sen istersen sapına kadar heteroseksüel ol, vajinal penetrasyon dışında karşıcinsine ne yapmak istersen, ister boynundan öpmek olsun ister oral seks yapmak ya da yaptırmak olsun, anormalsin ve doğaya aykırısın. insanlar bunu çoktan aştılar. herkesin gözünde eşcinsellik ya da heteroseksüellik aynı yerde. yani sırf karşı cinsini sikmek istiyorsun diye geriye kalan bütün fetişlerini ve fantezilerini görmezden gelerek kendini "normal" sayamazsın. kaldı ki evet hayvanlarda da var diyeceğim. "ama onlar hayvan be yavrum" diyeceksen de doğaya aykırı olduğunu iddia edemezsin. ki insan sosyalleştikçe, yani hayvanlardan farklılaştıkça doğadan uzaklaşırlar. homofobikleşirler mesela. oysa doğada başka hiçbir canlıda homofobi yoktur.

bir de şu üreme meselesini çığırmayın lütfen. sen önce içine boşalmamak için 40 takla atma, ondan sonra bana "seksin timil amaci iremektir" de. hem senin bilincin var diyorsun hem hayvanlardan farklısın diyorsun sonra da sosyallikten süper uzak über naturel bir olaya bağlıyorsun. üreme ile cinselliği özellikle sosyalleşmiş bir canlıda bir tutamazsın. hele hele yemek yemeye bile bir anlam katabilen bir canlı için -insan- cinselliğe o kadar çok anlam katılmıştır ki üreme ile asla bir tutulamaz. diyelim ki tuttuk, ben de sana kadının ağzına vererek mi üreyeceğini zannediyorsun derim.
  • insan insanın aynasıdır, sen bakınca alay edilecek birşey görüyorsan kendinde utandığın birşey vardır. "aklının değirmeni utancını öğütsün" sana duam budur.
  • "ben sana küfür edeceğim ama sen beni yanlış anlama" deme şekli ile örneklendirilmiş, cahilliğin ve tahammülsüzlüğün sonsuza dek var olacağından kaynaklanan kendince haklı gösterilmeye çalışılan mesele.
  • çok doğal yaşayan kimselerce dile getirilen sorun.

mesele üremek denmiş. mastürbasyon ne o zaman? oral seks ne? anal seks ne? prezervatif, spiral, doğum kontrol hapları neden var? hangi hayvanlar kullanıyor bunları?

seks dışına geçelim. kitap okuyan, müzik dinleyen, sigara içen, sinemaya giden, hak/hukuk/ahlâk gibi değerleri olan hayvan ve bitkiler var mı? doğal mı bunlar, yoksa insan eliyle yapılmış şeyler mi? heh, peki o zaman neden yapıyorsun?

cidden ben yazarken utanıyorum, gerizekâlı "doğal deeel!" gibi inanılmaz salakça bir argüman ortaya atmaktan çekinmiyor.
  • cehaletin sonsuza kadar var olacağının dolaylı beyanıdır aslında. geçenlerde psikanalitik açıdan aşk diye bir konferans dinledim bir psikoloji profesöründen, duysa götüyle gülerdi herhalde. bugün modern seksolojide, cinsel hazzın cinsel organlardan ibaret olmadığını ciddi ciddi biliyoruz, bilmemiz lazım yani. freud falan girmiyorum şimdi, açın okuyun. kaldı ki, cinselliğin tek motivasyonunun bedensel özellikler olmadığını bile biliyoruz. vardır güçlü kadına içi eriyen, aptal kadınlara aşırı cinsel çekim hisseden, esprili kadınlara bayılan erkekler mesela.
    şimdi gel gelelim seksi ancak üreme amaçlı olursa 'normal' kabul etme salaklığına. bir kere, vajinal seks harici bütün cinselliği çıkar, çıkar çıkar, şimdi, kondom kullanmak çok anormal bir şey tamam mı? doğaya aykırı yani, menepozlu kadınlar sakın sevişmesin, çok komik de zaten, düşününce bile gülesim geldi, doğum kontrol hapı sakın kullanmayın ha, ayrıca kısırlar da sevişmesin, çünkü bu çok anormal.
  • acaba insanlar eşcinsellik konusunda umursaz tavırlarla alay etmenin artık havalı bir durum olmadığını ne zaman algılayacaklar dediğim önerme. hiçbir baltaya sap olamamış bu yüzden götünü bir güruha dayayarak (heteroseksüeller, erkekler ya da türkler gibi) vasıfsızlığını örtme çabasında olan çaresiz insan beyanatı:) vasıfsızlığının alay edileceği gerçeğini farkedecek minimal zekada olup etrafa salya saçarak üstünlük sağlamaya çabalayan sözüm ona insan tespiti :) vasıfsızsan vasıfsızsın arkadaşım kabul et bizi de yorma kendini de :) koy götüne rahvan gitsiinnn
  • "bunlar fantazi ve bilinçtir." denmiş üremeye yol açmayan cinsel davranışlar için.

o zaman eşcinsellik ne? =-))))

sen hem "üremek var işin özündee." diye havla, sonra da "ya işte fantezi, bilinç, üremeye teşvik herelö" diye kıvır. "bana eşcinsellik hayvanlarda da var diye gelmeyin." diye ön koşul koy, sonra "ne vaaaarr, oral seksi hayvanlar da yapıyooo." diye kendinle çeliş. =-))) eşcinsellik de gâyet bilinçli bir insan hareketidir yavrum, korkma sen. ve tam da kendi ağzınla yakalandığın üzere insanca, doğal bir dürtünün vücuda gelmesidir. eğer söz konusu dürtünün üreme ile sonuçlanmamasını eleştiriyorsan aynısını bahsettiğim hetero cinsel davranışları için de yapacaksın.

şu homofobiklerin biri de zekî olsun diyeceğim de, zekâsı olsa homofobik olmazdı zâten.
  • 'heteroseksüelim' notu düşmediğim için eşcinsel sanılmama da sebep olabilen beyan ayrıca. neyse, bir kere, salt üreme amaçlı seksi normal kabul ediyorsan kendinle çeliştin. oral seks, anal seks, fantaziler falan, bunlar gayet net cinsellik kökenli şeylerdir ve görüldüğü üzere, üremek için olması gerekmiyormuş, ne dedik, hayvanlarda bile var kimisi. korunmanın vasıflarını hiç bilmiyorduk, öğrendiğimiz iyi oldu, ama bu üremek amacı gütmeyen bir çeşit seks olduğu gerçeğini değiştirmez. üremenin ortaya çıkış sebebinin, tüm canlılarda mevcut olan soyunu devam ettirme refleksi olduğu doğrudur, ama bu onu anormal yapmaz. neden yapmaz sizce? evrimde temel amaç canlıların sağlıklı yaşama ve üreme reflekslerini geliştirmek, türün sürekliliğini sağlamak. diğer yandan, mesela bir kısım canlı türlerinde, iş bitmiş yaşlı bireyler artık üremeyeceği halde, onlara saygı gösterilir, çocuk emanet edilir. çünkü aslında bu da, dolaylı yoldan türün iyiliğinedir. peki, eşcinselliğin türe bir yararı olmadığı ne malum? ki bununla ilgili teoriler var, okuyabilirsiniz, sonuçta bugüne kadar eşcinsellik diye bir şey gelmiş. bu, doğal bir doğum kontrol bile olabilir, şüphesiz ki nüfusun bu kadar eşiğe dayandığı bir dönemde, üremenin türümüz için ne kadar iyi bir şey olduğunu söyleyemezsiniz.
    hepsi bir yana, insanın var olma sebebi de türünün devamlılığını sağlamak ve üremek, değil mi? o zaman, çocuk istemeyen kadını, kariyer düşkünü erkeği falan da anormal, problemli, hasta falan kabul edelim. sigara içen, fazla yağlı yiyen insan falan da anormal tabi, sonuçta daha uzun yaşamak, türün devamına katkıda bulunmak ve daha çok üremek varken hem spermlerini kalitesizleştiriyor, hem de erken ölüyor.

edit: argümanların gayet güzelce ve güçlü bir şekilde sunulduğu, kazanan taraf belli olduğu için ilk beyandan başka bir yere, saçma bir yere çekilmeye çalışılan tartışma. ben yazdım ''doğaya aykırı bik bik'' diye sanki.
hesabın var mı? giriş yap