• it ürür kervan yürür diye karşıladığım açıklamadır.

sen eşcinsellik nedir, ne değildir diye konuşurken; ceo'su gay olan apple dünyanın en değerli şirketi oldu.

(bkz: tim cook)
  • kısmen katıldığım bir düşünce. ayrıca 14-15 vs. yaşındaki kızlarla evlenmek de sapıklıktır bana göre.
  • bu fikriyattan daha fazla sapıklık değildir.

yanlış bir kanıdır. hastalık da değildir, sapıklık da.

sadece bir yönelimdir, istektir.
  • çocuk sikmeyi yadırgamayanlar tarafından söylenmiş sözdür. alo fetva hattındaki zevata sormalı, cinsel yönelimler hakkında kuran dışında kaç kaynak okumuş, kaç uzmana danışmışlar. uzman derken din hocasını kastetmiyorum, psikologları, psikiyatrları kastediyorum.
  • ınsanlarin özgürlükleri kişilerin özgürlüklerini kisitlamadigi sürece** kimseyi ilgilendirmez.
    bunu öğrendiğimiz gün biz bu dünyayı ele geciririz, o kadar diyorum.
  • boyle bir yakistirma, olsa olsa diyanetin ibneligidir.
  • her dinin yöneticilerinin savunduğu önermedir.

ortodoks kilisesi eşcinselliği kabul etmez. yeni yeni kiliseye alıyor. evliliklerini ise hiç kabul etmez.

katolik kilisesi: her mezhep kendi seçimini yapar. son dönemlerde insanların kiliseden uzaklaşmasına istinaden üstü kapalı da olsa kiliseye kabul ediliyorlar. evlilikleri hala muamma. en cok eşcinselliğin koyu katolik ülkelerde olduğunu hatırlatırım. ayrıca pedofili de kilise üyeleri içinde çok yaygın.

yahudilik: kesinlikle karşılar. hatta 50 yıl öncesine kadar ölüm cezası veriliyormuş.

ortodoks yahudilik: çok büyük günah. bununla birlikte yahudiliğin ana kıtalarda yaygınlaşması üzerine modern dünyada kabul ediliyor.

hindu: eşcinsellik tabu ve hiç konuşulmuyor.

islam: çok ufak bir not; lezbiyen ilişki zina olmadığı için eşcinsellikten sayılmıyor ve suç değil.

bana sorarsanız; 10 yaşına gelmemiş kızlarla cinsel ilişkiye sıcak bakan, onların satılmasına göz yuman, harem katılmasına laf etmeyen zihniyetin ve 10 yaşına gelmemiş erkek çocuklarla kilisenin karanlık odalarında ilişki yapan diğer bir zihniyetin günah dediğini ne kadar kabul edebilirim ki?
  • doğru fakat gereksiz açıklamadır. eşcinsellik normal bir eğilim değildir doğru, bunu normalleştirmenin anlamı yok. ama çıkıp da eşcinsellik sapıklıktır diyip şimşekleri eşcinsellerin üzerine çekmeye gerek yok. zaten üzerlerinde olan baskıyı daha da artırmanın anlamı yok. sen sapıklıktır dedin diye eşcinseller normal eğilim mi gösterecek? ne alaka yani her kuşu siktin de bi escinsellik mi kaldı? ayrıca bu bir sorun mu? normal olmayan biçok şey var toplumda, eşcinsellik bunlar arasında en zararsızı. kimseye bi zararları yok eşcinsellerin.
  • "eşcinsellik normal değildir, ehehe aslında doğru da karışmayın yaa." diyerek şeker kaplı homofobik söylemlerle eşcinsellere destek olanları da ortalara dökmüştür. "siz lâf edince normalleşecekler mi yaane?" diye de sıvamış tüy dikmiş aman da tosunuma.

ay yerim ne tatlı, ne insancılsın. yahu kasmasana, sen bu zihniyetin bir parçasısın, bunun militanca belirtilmesini eleştirince bu çelişkini gidermiş olmuyorsun.
hesabın var mı? giriş yap