• her turkun farkında olmadan en az bır kere yemıs oldugu et cesıdıdır.
    (bkz: martı etı)
  • halk arasındaki adı nallı kuzudur.
  • dönere katıldıgını düşünmüyorum eşeklerin nesli tükendi kilosu nerden baksan 100 franktır şimdi. hatta en son gördüğüm eşek 5 yıl önce anapka'ydı.
  • ıstanbul'da herkesin ama istisnasiz herkesin en az bir kere farkinda olmadan yedigi et. afiyet olsun.
  • milletçe farkında olmadan domuz eti, at eti ile beraber tükettiğimiz bir başka ettir eşek eti.
  • lise döneminde okula giderken haftada 2 ya da 3 defa kıymalı pide yerdim. ben 2 sene yedim bu kıymalı pideleri ve acayip lezletli.

bir akşam eve geldim, oturuyoruz sohbet muhabbet. uğur dündar yine baskın yapıyor her yere bizde izliyoruz. ben böyle şok yaşamadım arkadaş. benim o seve seve yediğim kıymalı pideleri yapan yer meğer eşek etinden yapıyormuş.

uğur dündar yüzünden bir daha o kıymalı pideleri yiyemedim..
  • ineğe koyuna tavuğa gelince sorun yok ama başka hayvanlar gelince ıy mıy. başka ülkelerde kedi köpek eti de yiyorlar. tamamen bakış açısı. normalleşme. çok şükür et yemeyi bıraktığım için mideme girmicek olan et çeşidi .
  • en çok imitasyon markalı,yada markasız sucuklarda kullanılır zavallı eşşeklerin bilinçli bir şekilde tadını bilmediğim eti.tabiat ana nın yurdum insanına bir lütfudur kendisi.etinden faydalanma bile iki türlüdür.ilkinde eşşek kesilir, salam sucuk vs falan yapılır ve yenilir.ikincide kesme işlemi mecazi anlamlıdır.eşşek kesilir, sonra gene kesilir, sonra bir daha kesilir...iyice tahrik olan kahramanımız eşşeği okşamayada başlar.sonrası rocco siffredinin tadına doyum olmaz hikayelerinin animal tarzı olanıdır.yapan işten keyif alıyormu bilinmez ama yapmayan kesinlikle seyretmemelidir.
  • türkiye'de yaşayan her vatandaşın hayatında en az bir kere yediğine inandığım et.
  • bir zamanlar topkapıdaki dönercilerden şüpheleniyordum. dönerin tadı bayağı bir garipti. o zamanlar eşek eti olması bayağı güçlü bir ihtimaldi.
hesabın var mı? giriş yap