• yunus bülbül ve karısının başrollerde olduğu show tv de yayınlanmış eski bir dizi. çevresinde saflığı nedeniyle eşeko diye bilinen yunus bülbül ün(dizideki ismini hatırlayamadım) ailesi ve konuşan eşekleri ile birlikte verdiği yaşam mücadelesini anlatır.
  • yunus bülbülün oynadığı cahil cühala bir de üstüne angut karakter (sanırım keko idi) ile konuşan eşek zırvasıyla körpe beyinleri sakız gibi çiğnemiş, şekeri bitince de türürüp atmış idir.
  • zihin sagli yerinde olan her insanin dengesini bozacak salaklik kivaminda hazirlanmis kabus gibi bir dizi.

dizideki fakir ve onurlu koylu kadini rolunu oynayan, etrafta hermes canta ve 200 milyonluk makyaj setiyle dolasan bayana ozellikle dikkat.
  • (bkz: bücür cadı)
  • bir zamanlar türk televizyonlarında yayımlanan ve halen daha nasıl yayımlandıgı merak ettigim dizidir..ayrıca merak ettigim husus $udur;diyelim ki boyle bir senaryo var..bunu oyuncular okumu$ olsun,yonetmen,cart curt $u bu derken..en az 10-15 ki$i okumu$ olsun..ulan hic biriniz de demediniz mi "nedir lan bu..böyle senaryo mu olur..$aka mı yapıyorsun" diye..hatırlıyorumda dizide sacma sapan diyaloglar birbirini kovalıyordu;

-e$eko löö
    -söyle keko
    -yaw..ne i$ yapsak,elimize yuzumuze bula$tırıyoruz lööö..
    -beceremiyorsun i$te keko..
    (lööö ne lan..löö ne..)

fakat daha fenası aynı oyuncular (konu$an e$ek-yunus bulbul-ufak velet) sonraları ba$ka bir dizide tekrar bir araya gelerek,bizlere acı cektirmeye devam ettireceklerdir..
    i$te size turk televizyonlarından kaliteli yapıtlar,bir donemi böyle e$ek masallarıyla zehirlediler ne yazıkki..lanetler yagdırıyorum sadece,elimden bi$ey gelmiyor..
  • (bkz: salako)
  • yunus bülbül'ü herhangi bir şekilde hatırlamam üzerine aklıma gelen dizi. bazen garip bir rüya görürsünüz de bir süre gerçekliğini anlayamazsınız. hatta bir kaç yıl sonra tekrar o rüya aklınıza acaba bir anım mıydı gerçek miydi diye düşünürsünüz. bu dizi aklıma gelince gerçekten de var mıydı böyle bir dizi yoksa benim hayalim mi diye düşündüm ve hemen sözlüğe girip baktım ver gerçek oldugunu öğrendim. bu dizi şu an tekrar yayınlansa sapıkça bir zevk alarak izlerim, kendimi fil adam'da oynayan karakter gibi hissederim bir süre yiter giderim.

bonus eklemesi
    http://www.alkislarlayasiyorum.com/…88cbbb761e0e3bd
  • karakterin seslendirmesi için
    (bkz: atilla yiğit)
  • bence acilen canlandırılması gereken başlıktır. eminim birçok kişinin bu konuda anlatacağı birşeyler vardır.

hugo'da küfreden çocuk olayından sonra o dönemleri düşünürken bu aklıma geldi. şimdi gülerek anımsadığım fakat o dönemde hz. ibrahim'in oğlu ismail'i kesme teşebbüsünün tekerrürünü canlı canlı gördüğüm bir kriz yaşamıştık.

900'lü hatların ocakları yaktığı dönemde salak kuzenim yüzünden evlerine neredeyse haciz gelecekti. mevzu komik olduğu kadar genetik kodlarımızı sorgulamama sebep olan bir durumdu. bizim fırlama, reklamda gördüğü 900'lü numarayı arayıp arayıp eşeko'nun anırmalarını ve o bet sesiyle söylediği şarkıları dinler dururmuş. tabi o dönem cep telefonunun herkeste olmadığı, bazı telefonlarda sms özelliğinin bile bulunmadığı dönemler. 900'lü hatlar ebesinin örekesi gibi para emiyor. beyinsiz çocuk; anne babası çalıştığı için denetim mekanizması da yok tabi, bazı günler 40-50 defa ararmış o hattı.

hafta sonları ya dayımlar bize gelirdi ya da biz onlara giderdik. çoğunlukla biz giderdik çünkü dedem ve anneannem de aynı binada kalıyorlardı. o son gittiğimizde peygamber gibi sakin olan dayım*, bizim kuzenin üstüne çıkmış ufc final müsabakasında rakibini döven adam gibi dövüyor çocuğu. annem, babam herkes elinden almaya çalışıyor lakin yok arkadaş herif kana susamış, mortal kombat'ta rayden'in finish him'lerini bizim malın üstünde deniyor.

dayak esnasında bir ara kuzenle göz göze geldik. yemin ediyorum gözünde gökten koç bekleyen ismail bakışı vardı. böyle bir yalvarma bakışı yok. hani kediler "beni yıkama lütfeenn" surat ifadesine bürünür ya onun gibi birşey. sonra babam çekti dayımı köşeye sakinleştirdi. dur bir anlat bakalım meseleyi dedi. şimdi arkadaşlar olay adana'da geçiyor siz de tahmin edin dayımın ettiği küfürleri. hele meselenin içinde eşek var lan, küfürleri yazsam rtük ekşisözlük'ü kapatır valla. neyse meseleyi anlatmaya başladı. size şöyle diyeyim, bugünün parasıyla 8-10 bin liraya tekabül edecek bir telefon faturası gelmiş. çünkü telefon ettiğin anda süreye bakmaksızın tarifeyi çakıyorlarmış herifler. dayım bildiğin ağlaya ağlaya meseleyi babama anlattıkça bizim peder az önce kolunu mengene gibi tuttuğu dayımı yavaştan çözüyor. anlattıkça el biraz daha boşanıyor ve en nihayetinde rakamı duyup babam şaşkınlıktan elini yüzüne götürünce o an anlıyorum ki müsabakada 2. round yaşanacak ve bu sefer flawless victory için şartlar oldukça müsait.

ben bir insanın havada çift tekme attığını 3 kişiden gördüm: bruce lee, chuck norris ve sadece o güne özel zavallı dayım. kuzen dayak yemekten aha dayıya sor kıvamına gelmiş olayın sonlamasını bekliyor.

mevzu öyle böyle derken o gün dedemin de araya girmesiyle biraz sakinleşiyor fakat dayıoğlu birkaç hafta dedemlerde ya da bizde kalıyor.

kötü bir toros arabası vardı adamcağızın onu satmıştı. eşeko için araba yemek bugün aile içinde halen alay konusu olsa da dayım bugün bile meseleyi hatırlatınca bir ton söver. biz de kızdırmak için "tamam da dayıcım yunus bülbül'ün suçu ne?" gibi laflar söyleyince ortaya beleş seyirlik komedi çıkıyor.

dayıoğlu mu? o da bugünlerde uyduda yayın yapan dandik şarkı kanallarının alt-yazıda verdiği 50 tane herifin isminin yanına adını soyadını ve telefonunu yazıp kız tavlama peşinde. başaracağım abi diyor.
  • konuşan eşeğin yer aldığı show tv dizisi...
hesabın var mı? giriş yap