• kendi içinde bambaşka biri olduğunun anlaşılmasını istemiyor da olabilir.
  • dogrusunu yapan yazardir. sevgiliye mesaj vermek icin degil, icinden geldigi gibi yazmak istiyordur
  • insanların kendilerine bile itiraf edemediği durumlar vardır, sözlük gibi platformlar insanların kendiyle yüzleşmesi, kendi gerçeklerini özgürce istediği biçimde ifade etmesi için fırsattır. maskem yok lan işte burada neyse o !! aman biri kırılmasın, aman sonra kapris yapar derdi yok, istediğimi yazıyorum beğenmeyen en fazla kötülüyor o da benim umurumda olmuyor. tanımam etmem banan ne lan diyosun.
    etrafımda sadece bir arkadaşım biliyor sözlük nickimi, onun dışında hayatımda olan ailem, arkadaşlarım, iş arkadaşlarım,eski sevgilim hiç birisi bilmiyor, bilmesinin de bir gereği yok diye düşünüyorum.. ki defalarca etrafımda nickini versene ya şukelalarız diye baskılarla muhatab olmama rağmen, bi kaç arkadaşım küstü, konuşmadı ne saklıyorsun ki benden sanki diye baskı yaptı*...

aslında bu inadım twitter'daki deneyimimden geliyor.. iş yerinde arkadaşlarım takibe aldı ilk, sonra arkadaşlarım.. twitter'da da dilinin kemiği olmayan ben yeri gelince küfür edip, saydırıyorum ya da saçmalamak istiyorsam saçmalıyorum, siyasi anlamda bir çoğuna ters gidecek şeyler yazıyorum.
    tanıdığım insanlar yazdıklarımla dalga geçme, eleştirme olur olmadık yerde kimliği deşifre etme hakkını kendilerinde gördüler.
    hatta içlerinden bir gerzek şirketteki asansörde hınca hınç kalabalıkken espri yaptı yazdığımla ilgili..
    benim için son damla o olmuştu, hepsini hesabımı sildim ben yeaa deyip blockladım. şimdi huzurluyum.
    yeni bir hesap açtım orada beni takip ettiklerini sanıyorlar.

şimdi böyle şeyler yaşamışken burada daha uzun cümlelerle kendimi ifade ettiğim, düşüncelerimi istedigim cümlelerle sarf ettiğim yerde, neden başıma bela alayım, kaldı ki bırakın eşi, sevgiliyi
    arkadaş bile gelip yazdıklarından dolayı hesap sorma hakkının kendinde görüyor. bir de sevgiliye laf anlatabilme güçlüğünü yaşamak çok saçma.

ayrıca hayatındaki insan olması demek; neden kendi özel alanını işgal etmesi demektir onu hiç anlamam.
    ''bizim birbirimizden gizlimiz saklımız yok ya'' cümlesi çok saçma, insanın kendinden bile gizlediği şeyler vardır. gizlilik demek illa saman altından su yürütüp aldatmalı şeyler demek değildir.

velhasıl sözlük eşine sevgilisine ekşi nick'ini söylemeyen yazar en doğrusunu yapan, akıllı yazardır.
  • doğru yapıyodur a.q. ben sevgililerime hiçbir zaman söylemedim sözlük nickimi. hayır ne gerek var. olm şuraya iki entry girip rahatlamaya içimiz boşaltmaya giriyoruz e birileri okuyacak diye onu da yapamıyoruz. hani lan söylemiyodun sevgililerine nickini niye yapamıyosun derseniz şöyle söyleyim: evet sevgililerime söylemedim hiç ama şimdi eşime söyledim. şimdi derken baya oluyo. o da girip günlük bakıyo bugün ne yazmış diye. bunu da okuyacak misal. aslı bunu okuyosan topsun dasfhads yok olmadı aslı bunu okuyosan seviyorum seni.
  • gayet normal olan yazardir. yeri geliyor sovuyoruz burda. sen herseyi oralara mi yaziyosundur sen neden sapik supuk basliklara yaziyosundur bik bik kim ceker lan. bilmesin, hic bi iliskim yok benim eksi sozluk de neymis desin en temizi.
  • birtakım streslerden uzaktır :

(bkz: düşün ki o bunu okuyor)
  • sevgilisi olmadığı için söylemeyen yazardır. olsa da söylemez zaten. daha önce oldu söylemedi oradan biliyorum.
  • onu iyi tanıyan biri** zaten bulabileceği için gerek duymayan yazardır.
  • sözlükte olan sözlükte kalır felsefesini benimsemiş yazardır.
  • en doğrusunu ve en iyisin yapan insandır. kafası raad olur bunun. onu niye yazdın, burda ne dedin, bunu gerçekten yaşamış mıydın, trilyon yıl önceki entryini neden kimin için yazdın, gerçekten böyle mi düşünüyorsun gibi sorulara maruz kalmayacaktır. yanlış anlaşılmalara ve yazdıkları yüzünden triplere de maruz kalmaz bu.
hesabın var mı? giriş yap