• eğlenceli olabileceği gibi çoğu zaman karşılıklı suçlamaların yaşandığı diyaloglara açık eylem. sohbet edilen en eski sevgililerden biriyse çok eğlenceli olabilir, ateş tamamen sönmüş, bütünüyle küllenmiş olduğundan keyifli sohbetler yapılır, hatta sonrasında geçmiş günlerin hatırına sevişilir.
  • (ara: eski sevgili*)
  • dialog bittikten belki de 45 dk. sonra konuşmayla ilgili hiçbir ayrıntının hatırlanmadığı bir konuşmadır.
    akşam, 1 senedir görüşülmeyen bir arkadaşla dışarıya cıkılır, biraz oturup muhabbet edildikten ve eski sevgilinin de kulakları hafiften çınlatıldıktan sonra, o arar,

o: selam naber?
    -: iyidir, sen?
    o: iyidir, taksimdeydim sende buralardaysan görüşelim diyecektim
    -: olur, kuzenle beraber şuradayız, gelsene?
    o: ya orası uzak ya, ayıp olur ona da başka zaman o zaman, bilemedim
    -: ya saçmalama bizde dedikodunu yapıyorduk gel hadi
    o: iyi ya...

telefon kapatılır, arkadaş gayet gözlerimin içine bakmaktadır...
    - ya kuzi, kusura bakmadın di mi? hani cagırdım ama?
    k: saçmalama olm, gelsin tabii , muhabbet ederiz.

bir süre sonra eski sevgili gelmiş, muhabbet başlamıştır, içilen şaraplar, edilen muhabbetlerden sonra, en nihayetinde gittikçe yaklaşılır, ince ince laf sokmalar yerini zamanında şu kadar özlemiştimlere dönüşür, karşılıklı söylevler verilir, gece biter eve dönülür uyunur... sabah olur. yahu dün akşam ne oldu diye sorulur kendine, herşey hatırlanır da, ne konuşulduğu hiç hatırlanmaz.
  • önce telefon ya da internette başlar. "naber napıyosun" tarzında.
    sonra ertesi gün olur, muhabbet hafif ilerledikçe can alıcı bi anı paylaşılır.
    daha sonraki günler geçmişe doğru bi güzel gidilip önce gülünür sonra karşılıklı atışmalar başlar.
    günler geçtikçe boşuna trip atıp konuşmamazlık yapmışız denilir hadi akşam buluşalım olur.
    akşam, gençler aralarında anlaşmışsa yatağa da gidilebilir alkolün güzelliğiyle..
    ertesi gün "naber canım" der konuşmaya devam ederiz.
  • ıssız adam filminin son sahneleri geldi aklıma.
    şahsi kanaatim, "ya kardeşim eski sevgiliyle kaybedeceğin vakti gündemdeki sevgiline harca bari o eski olmasın" yönündedir.
  • çoğu zaman diyalog değil monolog durumundadır.
  • bazen sadece onun iyi olup olmadığını görmek için yapılandır. illa melankolik bir yan taşımak zorunda değildir. gerçekten de sadece onu umursadığın ve onun mutsuz olduğunu bilerek için rahat etmeyeceği için, bebeği tek başına yürümeyi öğrenene kadar onun peşinde gezen anne gibi, ayrılığı atlatana kadar adım adım onunla ilerlemektir. yarasının tek sebebi olduğunu bilmene rağmen, ona yardımcı olabilecek tek şeyin de yine kendin olduğunu gerçeğini kabullenmek, bunun yüklediği sorumluluğu benimsemek, hayatında bu kadar önemli yer tutmuş birine kıyamamak, ona yardım edebilmek için kendini üzmeyi göze almak anlamına gelebilir bazen. ama sadece bazen.
  • cok büyük vakit kaybidir. entropiyi arttirir.
  • herhangi bir yerde karşılaşınca selam verip geçmek gayet insani bir durum, aksi takdirde ise tamamen gereksiz.
  • tam telefon açmak için bir bahane buldum derken, bahane edilen mevzu hakkında kısa, kuru birkaç cümle söylemekse bu, onca zamandır içte biriktirilip de söylenmek istenen, söylenmeye değer o kadar şey varken telefonu kapatırken de "hadi görüşürüz" dersiniz karşılıklı; işte asıl o koyar adama.
hesabın var mı? giriş yap